سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

تاثیر قرص های تاخیری در درمان زود ارضایی

زود ارضایی یا زود انزالی به مشکلی گفته می شود که در آن مرد قبل از آنچه خود و همسرش می خواهند منی از بدنش خارج شده و به انزال برسد. البته درصورتیکه این مشکل همیشگی نباشد جای نگرانی نیست و فقط زمانیکه زود انزالی همیشگی بوده و قبل از اینکه رابطه جنسی را شروع کنید و یا زمانیکه تازه رابطه جنسی را شروع کرده اید، رخ دهد، می شود به آن زود ارضایی گفت. چندین عامل برروی انزال تاثیر می گذارد به همین دلیل بهترین درمان انزال زودرس یا زود ارضایی ترکیبی از درمان های ذهنی، دارویی و تکنیک های جنسی می باشد و فقط نباید از قرص های تاخیری استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم به بررسی داروهایی که بطورمعمول برای درمان زود انزالی یا زود ارضایی استفاده می شوند، بپردازیم. هیچ دارویی به طور خاص از طرف سازمان غذا و دارویی ایالات متحده (FDA) برای درمان زود ارضایی تایید نشده است، بااینحال می توان از داروهای مختلف برای درمان این مشکل استفاده نمود. داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) و داروهای ضدافسردگی حاوی تاثیرات مشابه SSRI از همه موفق تر می باشند. از کرم های بی حس کننده که حاوی بی حس کننده های موضعی هستند نیز می توان در بعضی از موارد استفاده نمود.

قرص های تاخیری

مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین ( قرص های تاخیری )

این نوع داروها یکی از انواع قرص های تاخیری بوده که از آنها برای افزایش طول رابطه جنسی و انزال استفاده می شود. تاثیرات جانبی مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین یک از موارد تاثیرگذار بوده و هنگام انتخاب آنها بعنوان داروی تاخیری باید به آنها توجه نمود. این تاثیرات جانبی شامل عوارض روانی و عصبی، واکنش های پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، نوسان در وزن بدن، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی بجز انزال زودرس همچون کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ می باشند. این داروها شامل:

 

پاروکستین (Paroxetine)

داروی پاروکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

سرترالین (Zoloft)

داروی سرترالین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

سیتالوپرام (Celexa)

داروی سیتالوپرام یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

فلوکستین (Fluoxetine)

داروی فلوکستین یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که می شود از آن برای درمان زود ارضایی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از دارو تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود ارضایی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

 

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای

داروهایی که علائم مشابهی همچون داروهای SSRI هستند، از قبیل بعضی از انواع خاص داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (TCAs) را می شود به عنوان داروی درمان زود ارضایی استفاده نمود. داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای که بیشتر از بقیه در زمینه درمان زود ارضایی برروی آن تحقیق شده است کلومیپرامین بوده که شاید بیشتر از خیلی از داروهای SSRI برای این منظور مفید باشد.

 

داروهای بی حس کننده موضعی

کرم های و داروهای بی حس کننده موضعی قادر به کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت بوده و باعث تاخیر در انزال می شود. این کرم ها از کم خطرترین داروهایی هستند که برای درمان زود ارضایی از آنها استفاده می شود. در صورتیکه فرد حساسیت خاصی به این داروها نداشته باشد، عوارض جانبی سیستمیک کمی در پی دارند. لیدوکائین و پریلوکائین ۲٫۵ درصد از جمله داروهای بی حس کننده موضعی می باشد. نحوه مصرف این کرم ها خاص بوده و باید با مشورت پزشک انجام شود.

 

مهارکننده فسفودی استراز نوع ۵

در بعضی از تحقیقات سیلندافیل و سایر مهارکننده های فسفودی استراز نوع ۵ (PDE5) همچون تادالافیل به همراه داروهای SSRI تاثیرات بهتری نسبت به مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین به تنهایی داشته اند. لازم بذکر است، استفاده از دو دارو عوارض جانبی بیشتری نسبت به مصرف فقط یک دارو می تواند بهمراه داشته باشد.

این مطلب فقط برای استفاده پزشکان بوده، استفاده از آن برای خوددرمانی و یا قطع مصرف دارو مجاز نیست و مصرف و یا قطع مصرف دارو فقط با تصمیم پزشک ممکن می باشد. استفاده خودسرانه هرنوع دارو از جمله داروهای ذکر شده می تواند خطرات جبران ناپذیری بهمراه داشته و باعث بدترشدن بیماری شود.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • emedicine.medscape

منبع تصاویر 

 • lavieagricole

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

پوست و مو

کربوکسی‌تراپی

کربوکسی‌تراپی چیست؟

اطلاعات دارویی

اطلاعات مهم درباره فلوکستین

از فلوکستین بیشتر بدانید

اطلاعات پزشکی

حمله قلبی

نحوه تشخیص و درمان حمله قلبی

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت عمومی

کیست گانگلیون یا کیست مچ دست

چقدر از کیست می‌دانیم؟

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری‌جوانا

ماری‌جوانا و تاثیرات آن بر سلامت جسم و ذهن

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهدی گفت:

  چهل دقیقه تا یکساعت قبل از رابطه یه فنجون قهوه بخورین بعد برید واسه عملیات😎😎

 2. ناشناس گفت:

  سلام. ببخشید آیا قرص دراگون یه قرص تاخیریه؟

 3. ناشناس گفت:

  سلام. ببخشید آیا قرص دراگون یه قرص تاخیریه؟؟؟؟ خیلی مهمه لطفا جواب بدین

 4. ا.ج گفت:

  اگر فکر میکنید قرص جوشان ویتامین ث روی زود انزالی شما تاثیر میگذاره , قرص داپوکستین هم به همان اندازه تاثیر گذاره. من داپوکستین رو استفاده کردم دریغ از یک ذره تاثیر. فقط کمی دچار ۲ بینی شدم. لطفا فریب این قرص رو نخرید و پولتون رو دور نریزید.

 5. علی گفت:

  خواهش یه دکتری میخوام برا تعخیر جنسیم کمک کنه خسته شدم از قرص های عوارض دار

 6. حسین گفت:

  سلام استفاده از مشروبات الکلی چند ساعت بعد از مصرف قرص داپوکستین مشکل یا عوارضی ایجاد میکنه؟

 7. عادل گفت:

  سلام میشە بفرنایید قرص کانفیدو چه عواضی داره ازش مصرف کردن داره یا نه ممنون

 8. ساسان گفت:

  ا
  بیشتر مشکلات جنسی چه در مردان و چه در زنان ناشی ازمشکلات روحی و روانی هستش و مصرف دارو فقط میتونه به صورت مقطعی سودمند باشه

 9. ساسان گفت:

  قرصهای تاخیری همگی دارای عوارض هستند اما استفاده گاه به گاه خطری نداره

 10. شهرام گفت:

  سلام طریقه مصرف لیدو کاین رو خواستم توضیح بدین.

 11. امیر گفت:

  سلام من مدتی است به دلیل مصرف شربت متادون به شدت میل جنسیم کاهش پیدا کرده و حتی نزدیک به صفر شده در صورتی که قبلا هات بودم
  لطفا راهنمایی کنید که بهترین دارو برا این بیماری جیست؟

  1. عباس گفت:

   سلام دوست عزیز من فکر میکنم شما بیش از حد مصرف میکنید حداقل موقع نزدیکی که فرا میرسه شما مقدار مصرف و بیار پایین .
   اونقدر مصرف میکنی که حتی میل جنسیت حتی اگر تحریک هم شود بازم بیدار نمیشه
   اگر پند ما بکار آمد چه خوشا اگر هم نیامد پس بسا ممنون

 12. ستار گفت:

  با سلام
  رو قرص های لاویگ نوشته درمان زود انزالی برای میشه . می خواستم ببینم این ادعا درسته ؟

 13. فری گفت:

  سلام خواستم بپرسم قرصpower dol هم تاخیریه?? عوارضش چیه اگه میشه توضیح بدید راجبش ضروریه

 14. فرزاد گفت:

  سلام ببخشد من دارو تاخیری استفاده کردم هیچ اثری نکرد

 15. امیر گفت:

  خوب بود استفاده کردیم

 16. مونا گفت:

  سلام چیکار کنم شوهر وقتی میخواد نزدیکی با من کنه سریع ارضا میشه .

  1. علی گفت:

   سلام مونا جان . بهترین کار واسه اینکه تو هم تو نزدیکی با شوهرت ارضا بشی اینه که شوهرت قبل اینکه دخول کنه باهات معاشقه کنه و با دستش تو رو تحریک و ارضات کنه بعد یه دخول کوچولو و خودشو ارضا کنه… که شما راضی باشی..

  2. هادی گفت:

   سلام . باید از روش درمانی مکانیکی استفاده کنید . به این روش که زمانی که میخواد ارضا بشه سریع از خودت جداش کنی و جلو ارضا شدنش رو بگیری . این کار سخته اما شدنی هستش . اراده دو طرفه را میخواد . بعدش هم ببین شوهرت داروی خواصی مصرف میکنه با فیلم پورنو ریاد میبینه . اینا درونش تاثیر داره

 17. بابک گفت:

  سلام من جوانی ۲۲ساله هستم که از بچگی یادمه هنوز اول راهنمایی بودم به دلیل اینکه ناخاسته وارد یک رابطه جنسی شدم به خود ارضایی دچار شدم واز اون موقع تا حالا دچا زود انزالی نیز هستم همین که شلوارم تنگ باشه حتی بدون نعوذ آلتم دچا تحریک میشه و در عرض پنج ثانیه ارضا میشم البته بیضه چپ من رگ های داخلیش بعضی وقت ها به شدت تورم میکنه وحالت عجیبی به خود میگیره خواهشمند است مرا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم با این وضع نمیتونم ازدواج کنم با تشکر

  1. amirmohammad گفت:

   عزییزم فکر کنم واریکوسل داری

 18. iraj گفت:

  میشه داروهای گیاهی که ضرری نداشته باشه معرفی کنید

 19. fatemeh گفت:

  خیلی خوبه ممنون

 20. محیا حجازی گفت:

  با تشکر از سایت خوبتون لطفا درباره ی قرص اهن فرفولیک کپسولی که داخل قرص مواد توپی رنگی هست صحبت کنید

 21. reza گفت:

  سلام خدمت شما مه سوال داشتم که زود انزالی چی عوامل داره ؟

 22. reza گفت:

  بلی بسیار عالی است

  1. سلام و سپاس از لطف و محبت شما دوست و همراه گرامی

 23. رسول گفت:

  روش مصرف لیدوکایین به چه صورت است

 24. مجتبی گفت:

  آخه اگه آدم این قرصها رو بخوره، بعدش عوارض خیلی خطرناکش رو چیکار کنه؟
  این قرصها مال آدمهای روانی از رده خارجه نه افسردگی. البته فلوکستین ۱۰ و ۲۰ تاحدودی واسه افسردگیه. ولی شما هرچی دوست داشتی نوشتی اصلا هم خطراتش رو نگفتی. احتمال سنگ کوب هم در قرصهای بالا هست.

  1. باسلام خدمت شما
   مصرف دارو با دستور پزشک و زیر نظر پزشک برای درمان لازم است. بعلاوه این قرص ها برای همه افراد مبتلا به بیماری های روحی روانی بوده و داروهای افرادی که شما میفرمایید چیزی دیگر است.
   هیچگاه مصرف داروی تجویزی پزشک را بدلیل ترس و یا ناآگاهی و شایعه قطع ننمایید

 25. احسان گفت:

  سلام ببخشید امکانش هست یه قرص جهت تاخیری مناسب با مجوز بهداشت در داروخونه معرفی کنین؟

  1. باسلام خدمت شما همه قرصهایی که پزشکان تجویز می نمایند و در داروخانه ها عرضه می شود دارای مجوز هستند اما نمی شود بدون بررسی و تجویز پزشک از آنها استفاده نمود وگرنه آثار بدی برجای دارد.

 26. علیرضا گفت:

  لطفا یک دکتر خوب در تهران معرفی کنید با تشکر

  1. باسلام خدمت شما
   شما برای درمان زود ارضایی میبایست به روانپزشک و یا متخصص اورولوپیست مراجعه نمایید.

 27. مظفر گفت:

  بسيار خوب بود . از زحمات شما سپاسگزارم

 28. mohsen گفت:

  بسیار خوبه،ولی لطفا داروهای مورد نظرتان را برای خرید معرفی کنید

  1. دوست عزیز هیچکدام از داروها مورد نظر ما برای خرید نیست و این مقاله فقط جهت آشنایی و اطلاعات عمومی می باشد قبل از خرید هر دارویی باید با پزشک مشورت نمایید.

   1. نسرین گفت:

    من از داروخانه فلوکستین بیست گرفتم عالی بود مصرف کردم جواب داد

    1. پوریا گفت:

     سلام .چه مدت بعد از مصرف جواب داد؟

    2. مهران گفت:

     سلام درچه موردجواب داد این قرص!؟تاخیریه!؟