سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

زنان خانه دار مواظب ریه های خود باشند

یک کارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هشدار داد: زنان خانه دار که به نظافت منزل بسیار اهمیت می دهند، مواظب سلامتی ریه های خود باشند.مواد شوینده

آرزو دهقانی گفت: برخی خانم های خانه دار برای نظافت بیشتر منزل از جمله سرویس های بهداشتی و حمام ممکن است فرآورده های سفیدکننده را با مواد شیمیایی مثل جوهر نمک مخلوط کنند تا به اصطلاح کاشی های سرویس های بهداشتی برق بیفتد.

وی انجام چنین کاری را بسیار خطرناک عنوان کرد و افزود: بخارها و گازهای ناشی از ترکیب این مواد بسیار سمی و خطرناک است و استنشاق آن موجب التهاب ریه می شود.

این کارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به خانم های خانه دار هشدار داد: پس از مصرف مواد شوینده، سفیدکننده، جرم بر و لوله بازکن در محیط های بسته و کوچک به هیچ عنوان در این مکان ها توقف نکنند، زیرا گازهای تولید شده در این محیط ها کاملا سمی است و استنشاق آنها موجب مسمومیت آنان خواهد شد.

وی توضیح داد: طبق آخرین اخبار دریافتی از امدادگران اورژانس اعزامی به محل وقوع انواع حوادث شهری مشخص شد که بیشتر ماموریت های آنان در بحث مسمومیت های خانم های خانه دار به علت استفاده نادرست از مواد شوینده خانگی و شیمیایی بوده است.

دهقانی همچنین درباره ترکیبات کاربامات مثل حشره کش های خانگی که به صورت اسپری، پودر و گچ های حشره کش در کناره های دیوار استفاده می شوند، اظهار کرد: در منازلی که کودک خردسال نیز در آن به سر می برد، نباید از گچ ها و پودرها برای از بین بردن حشرات خانگی استفاده کرد.

وی افزود: کودکان خردسال برحسب غریزه که هر چیز را به دهان برده و می خوردند در صورتی که گچ و پودر کنار دیوار را هم ببینند ممکن است آنها را به دهان برده و مسموم شوند.

این ارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به خانواده های دارای کودک خردسال توصیه کرد برای از بین بردن حشرات از اسپری های مشخص دفع حشرات که با رنگ های ویژه در داروخانه های یافت می شوند، استفاده کنند.(ایرنا)(جام جم آنلاین)

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

بیماری

۴ دلیل کمتر شناخته‌ شده که چرا وضعیت سلامتی شما در حال بدتر شدن است!

رانینگ تایتل

افزایش اندیشه های مثبت

به خاطر سلامتی خود خوش بین باشید!

اطلاعات دارویی

بهترین گیاهان برای سلامتی

چگونه یک چای گیاهی لاغرکننده درست کنید؟

رانینگ تایتل

گلو درد

درمان خانگی طبیعی برای گلو درد

اختصاصی

زیبایی اندام زنان با تغذیه

زیبایی اندام زنان

اختصاصی

بازنشستگی

چگونه شوهرتان را که به تازگی بازنشسته شده است همراهی کنید؟

اختصاصی

تاثیر تغذیه در کهنسالی

تاثیر تغذیه در کهنسالی

اختصاصی

سفر هوایی بیماران

ملاحظات پزشکی در مسافرت های هوایی

اختصاصی

رابطه جنسی

رابطه جنسی و فواید پنهان آن برای سلامتی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *