سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

قرص‌های چاقی کدام‌اند؟ آشنایی با ۱۳ داروی چاق‌کننده!

همه داروهای شیمیایی عوارض و تأثیرات خاصی را بر سلامت بدن می‌گذارند. یکی از این عوارض که در بسیاری از داروها دیده می‌شود، افزایش وزن است. قرص‌هایی که ممکن است برای مشکلی خاص تجویز شده باشند، اما به‌راحتی باعث بالارفتن وزن شما می‌شوند.

بعضی از قرص‌ها و داروهایی که برای درمان مشکلاتی مانند دیابت، فشارخون بالا و افسردگی تجویز می‌شوند، می‌توانند یک قرص برای چاقی در افراد نیز باشند. بسیاری از افراد نیز برای افزایش وزن به‌صورت غیراستاندارد از قرص‌هایی با عوارض بالا استفاده می‌کنند. این در حالی است که بسیاری از قرص‌ها و مکمل‌های غذایی می‌توانند به ایجاد اشتها در شما کمک کنند.

در ادامه این مطلب انواع قرص با عوارض چاقی را به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین به شما خواهیم گفت که اگر قصد افزایش وزن دارید، کدام قرص چاق‎کننده بدون عوارض را مصرف کنید.

قرص‌های اشتهاآور و چاق‌کننده

قرص‌های اشتهاآور و چاق‌کننده

 

بسیاری از افراد به‌صورت ژنتیکی وزن پایینی دارند یا سوخت‌وساز بدن آنان بسیار بالا است. این افراد اغلب به دنبال رژیم‌های چاقی و قرص‌هایی برای افزایش اشتها هستند. بااین‌حال همه قرص‌هایی که به افزایش اشتها کمک می‌کنند، سالم نیستند و ممکن است عوارضی جبران‌ناپذیر بر سایر بخش‌های بدن شما داشته باشند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به‌جای مصرف قرص افزایش وزن، از داروها و ویتامین‌های مکملی استفاده کنید که به افزایش اشتهای شما کمک می‌کنند. برخی از این مکمل‌ها شامل موارد زیر هستند:

قرص زینک

کمبود روی در بدن یکی از مشکلات رایج میان ایرانیان است. این مسئله می‌تواند باعث تغییر ذائقه و کاهش اشتها در افراد شود. قرص روی یا زینک یکی از ویتامین‌هایی است که باعث می‌شود اشتهای شما به‌تدریج به حالت استاندارد برگردد. زینک معمولاً برای افراد بی‌خطر است، اما در صورت وجود مشکلی خاص قبل از مصرف زینک با پزشک مشورت کنید.

ویتامین B12

همان‌طور که گفتیم بخش زیادی از کاهش وزن به دلیل سوخت‌وساز بیش از اندازه اتفاق می‌افتد، به همین دلیل باید ویتامین‌هایی را در برنامه غذایی خود قرار دهید که سوخت‌وساز بدن را به تعادل برساند.

ویتامین ب‌۱۲ با رفع مشکلات گوارشی، می‌تواند به‌مرور زمان و با استفاده مداوم از کاهش وزن بدون دلیل و از دست‌دادن اشتها جلوگیری کند. قرص ویتامین B12 به‌صورت جداگانه یا در قالب ویتامین ب کمپلکس قابل‌دسترسی است.

قرص ویتامین E

ویتامین ای، یک ویتامین محلول در چربی است که از مواد معدنی مورد نیاز بدن به‌حساب می‌آید. این ویتامین را نیز می‌توان در دسته قرص‌های اشتهاآور و چاق‌کننده به‌حساب آورد. مهم‌ترین تأثیر ویتامین E بر بدن، تنظیم میزان سوخت‌وساز است. تعدیل این فرایند باعث افزایش اشتها در شما خواهد شد، به همین دلیل به افرادی که بیش از اندازه کالری می‌سوزانند، مصرف این قرص توصیه می‌شود.

انواع قرص با عوارض چاقی

بسیاری از داروها با هدف درمان یک بیماری خاص به بازار عرضه شده‌اند. این داروها معمولاً عوارض جانبی متنوعی دارند که ممکن است باتوجه‌ به میزان مقاومت بدن افراد در آنان بروز کند. یکی از عوارض رایج میان داروها، افزایش وزن است. در ادامه به شما انواع قرص‌هایی با عارضه افزایش اشتها و وزن را معرفی می‌کنیم:

۱- پاکسیل (پاروکستین)

پاکسیل (پاروکستین)

داروهای مهارکننده انتخابی با هدف بازجذب سروتونین، عموماً باعث افزایش وزن نمی‌شوند. چرا که داروهای ضدافسردگی اغلب با افزایش سروتونین باعث می‌شوند شما احساس سیری کنید.

قرص پاکسیل در این‌بین یک استثناء است. هرچند پاکسیل یکی از داروهای خوب ضد اضطراب است، اما اگر در دوران مصرف دارو شروع به افزایش وزن کردید، با مشورت و توصیه پزشکتان می‌توانید نوع دارو را عوض کرده و از سایر مهارکننده‌های سروتونین همچون پروزاک یا زولفت (Zoloft) استفاده کنید. این دارو در طولانی‌مدت اثر مشهودی بر چاقی دارد.

۲- والپوریک

والپوریک یا والپوریک اسید دارویی است که برای درمان اختلال دو قطبی، تشنج و پیشگیری از میگرن تجویز می‌شود. تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ بر روی بیماران صرعی انجام شد نشان داد، ۴۴ درصد از زنان و ۲۴ درصد از مردانی که از این دارو استفاده می‌کردند حدود ۵ کیلوگرم یا حتی بیشتر وزن اضافه کرده‌اند.

۳- فلوکستین یا پروزاک

قرص فلوکستین یکی از داروهایی است که اغلب با کاهش وزن همراه است. با این‌حال تأثیر این دارو در افراد مختلف نتایجی متفاوت را نشان داده است. برای مثال یک تحقیق با طول زمانی ۶۰ هفته‌ای نشان می‌دهد، بیمارانی که با فلوکستین درمان می‌شدند در ۶ ماه اول مصرف حدود ۵ کیلو و بیشتر وزن کم کردند.

این کاهش وزن پایدار نبود و اغلب افراد از نیمه‌های دوره دوباره شروع به افزایش وزن کردند. افرادی که برای درمان افسردگی فلوکستین مصرف می‌کنند و می‌خواهند وزن کم کنند، با نظر پزشک می‌توانند از داروی ولبوترین (بوپروپیون) به‌عنوان جایگزین فلوکستین استفاده کنند.

۴- رِمِرون (میرتازاپین)

رمرون، یکی از داروهای درمان افسردگی است که سروتونین و نوراپی‌نفرین را که با کاهش وزن ارتباط دارند، افزایش می‌دهند. با این ‌حال فعالیت آنتی‌هیستامینی این دارو ممکن است در برخی از افراد باعث افزایش وزن شود. این دارو گاهی برای افراد مسن که وزنشان کم‌تر از حد معمول است برای افزایش اشتها و وزن تجویز می‌شود.

۵- زیپرِکسا (اولانزاپین)

داروهای ضد سایکوتیک آتیپیک (Atypical antipsychotics) همچون زیپراکسا یا کلوزاریل (کلوزاپین) در دسته قرص‌های چاقی تقسیم‌بندی می‌شوند.

تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ انجام شد، نشان داد که ۳۰ درصد افرادی که زیپراکسا مصرف می‌کنند، در حدود یک سال بعد به وزن بالاتر رسیده یا حتی اضافه‌وزن پیدا کرده‌اند. آمارها نشان می‌دهند که این افراد در طول ۱۸ ماه، به طور میانگین حدود ۷ درصد افزایش وزن را تجربه کرده‌اند.

این دارو برای درمان اسکیزوفرنی و افسردگی دوقطبی مصرف می‌شود. برای جایگزین آن می‌توان با توصیه پزشک از گدون (زیپرازیدون) و ابیلیفای (aripiprazole) استفاده کرد. همچنین می‌توان برای کم کردن عوارض چاق‌کننده دارو، از داروی متفورمین در کنار این دارو استفاده کرد.

۶- دلتازون (پردنیزولون)

دلتازون (پردنیزولون)

کورتیکواستروئیدهای خوراکی از قبیل دلتازون یکی‎دیگر از قرص‌های چاقی است که می‌تواند در درازمدت باعث افزایش وزن شود. تحقیقی که در سال ۲۰۰۶ بر مصرف بلندمدت کورتیکواستروئیدهای خوراکی انجام شد، اعلام کرد که ۶۰ تا ۸۰ درصد افراد مصرف‌کننده، افزایش وزن پیدا کرده‌اند.

افرادی که مقادیر بالای این دارو را برای درمان آسم و بیماری التهابی روده استفاده می‌کنند، بیشتر از افرادی که میزان کمی از این دارو را برای درمان آرتریت روماتوئید استفاده می‌کنند، در خطر چاقی قرار دارند. ورزش، رژیم غذایی و در بعضی مواقع مصرف متفورمین می‌تواند اثرات جانبی دارو را کاهش دهد.

۷- تورازین (کلرپرومازین)

داروی تورازین همچنین ملاریل (تیوریدازین) فعالیت‌های آنتی‌هیستامینی داشته که باعث افزایش اشتها می‌شود. هرچند این داروها اثر کم‌تری نسبت به زیپراکسا و کلوزاریل دارند، اما به دلیل سایر عوارض جانبی و تأثیر کم‌ترشان بر اسکیزوفرنی استفاده چندانی ندارند.

۸- آمی‌تریپتیلین (Elavil، Endep، Vanatrip)

داروهای ضدافسردگی سه حلقه‌ای (TCAs) از قبیل آمی تریپتیلین بیشتر از سایر داروهای ضدافسردگی و میگرن با چاقی مرتبط هستند. فعالیت آنتی هیستامینی دارو دلیل چاق‌کنندگی آن است. این داروها کم‌تر برای افسردگی استفاده می‌شوند، چرا که مصرف بیش از حد آن‌ها می‌تواند باعث مشکلات قلبی شود.

۹- داروهای ضد آلرژی (فکسوفنادین و پزودوافدرین)

فعالیت آنتی‌هیستامینی در داروهای اعصاب اغلب باعث افزایش وزن می‌شود. هرچند می‌شود این فعالیت را از داروهای ضدافسردگی حذف کرده یا کاهش داد، اما در داروهای ضد حساسیت و آلرژی فعالیت آنتی‌هیستامینی حیاتی بوده و قابل حذف نیست.

یک تحقیق در سال ۲۰۱۰ نشان داد افرادی که داروهای ضدحساسیت مصرف می‌کنند، ۵۵ درصد بیشتر در معرض چاقی هستند. آنتی‌هیستامین باعث مختل شدن فعالیت آنزیم خاصی که تنظیم‌کننده مصرف غذا در بدن است، می‌شود.

۱۰- دیابینیز، اینسولاز (کلورپروپامید)

بعضی از داروهای درمان دیابت نوع ۲ باعث کاهش وزن می‌شوند، در حالی که بعضی دیگر باعث افزایش وزن می‎شوند. داروهای حاوی سولفونیل اوره از جمله دیابینیز و اینسولاز باعث تحریک تولید و فعالیت انسولین که کاهش‌دهنده قند خون و افزایش‎دهنده اشتهاست، می‌شوند. داروهایی همچون متفورمین، بیِتا و ژانویا بیشتر برای کاهش وزن مناسب هستند.

۱۱- انسولین (Insulin)

انسولین یکی از داروهای مؤثر بر چاقی است. با این ‌حال این دارو دسته‌بندی‌های متفاوتی دارد و انواع خاصی از انسولین همچون انسولین طولانی اثر لِویمیر، تأثیر کم‌تری بر چاقی دارند. تحقیقی نشان می‌دهد که افراد در سه سال اول دریافت انسولین حدود ۵ کیلوگرم، افزایش وزن داشته‌اند. اغلب بیش از نصف این اضافه‌وزن در سه ماه اول به‌وجود آمده است.

۱۲- آتنولول (Tenormin)

آتنولول (Tenormin)

داروهای بتا بلاکر (Beta-blockers) داروهایی برای درمان فشار خون بوده که در این بین آتنولول، متوپرولول و ایندرال جزو پرمصرف‌ها هستند. یکی از تحقیقات در زمینه این داروها نشان می‌دهد افرادی که از داروی آتنولول استفاده کرده‌اند، ۲/۵ کیلوگرم وزن بیشتر از سایر افراد در ماه‌های اولیه وزن اضافه می‌کنند. این داروها سرعت سوزاندن کالری را کاهش داده و باعث خستگی می‌شود.

۱۳- داروهای پیشگیری از بارداری

این داروها معمولاً باعث افزایش وزن شناخته می‌شوند، اما این ادعا هنوز ثابت نشده است. درحقیقت پروژسترون‌های تزریقی بنام مدروکسی پروژسترون استات (DMPA) تنها دارویی هستند که با افزایش وزن ارتباط داشته و تأثیر آن اثبات شده است.

قرص چاقی بدون عوارض

داروهایی که در بالا نام بردیم، همگی به دلیل یک عارضه خاص تجویز می‌شوند، بنابراین اگرچه در افزایش وزن مؤثر هستند، اما نباید تنها به دلیل افزایش وزن آن‌ها را مصرف کرد.

حقیقت این است که این روزها داروها و قرص‌های بسیاری در بازار وجود دارند که به شما وعده می‌دهند که یک داروی چاقی بدون عوارض هستند. با این ‌حال نباید بدون مشورت با پزشک آن‌ها را مصرف کنید. همچنین بهتر است قبل از خرید اطلاعات قرص‌ها مانند مواد تشکیل‌دهنده، تاریخ تولید و انقضا، کشور سازنده و عوارض جانبی را به‌دقت بخوانید.

پیشنهاد ما به شما این است، درصورتی‌که قصد خرید یک داروی خاص را دارید، نام آن را در لیست قرص‌های چاقی مورد تایید وزارت بهداشت جستجو کنید. فراموش نکنید که افزایش وزن و اشتها نیز باید با برنامه مدون و مطابق با شرایط بدنی شما اتفاق بیفتد، بنابراین بدون تحقیق کافی قرص چاقی مصرف نکنید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم همه چیز را درباره انتخاب قرص برای چاقی به شما بگوییم. فراموش نکنید که قبل از مصرف قرص بهتر است از رژیم‌های غذایی سالم برای افزایش اشتها و دریافت وزن کمک بگیرید. در صورتی‌که از این روش پاسخی دریافت نکردید، تحت‌نظر پزشک قرص برای چاقی را انتخاب کنید.

همچنین بهتر است بدانید که داروهای شیمیایی که عوارض افزایش وزن دارند، تنها برای درمان مناسب هستند و نباید به هدف بالابردن وزن از آن‌ها استفاده کنید.

سؤالات متداول:

کدام ویتامین‌ها در افزایش وزن مؤثر هستند؟

اگر به دنبال افزایش اشتها و وزن هستید، مصرف قرص ویتامین‌های زینک، B12 و ویتامین E را فراموش نکنید.

انواع قرص با عوارض چاقی کدام‌اند؟

داروهای شیمیایی بسیاری با عوارض جانبی افزایش وزن وجود دارند. این داروها اغلب مرتبط با دسته آنتی‌هیستامین‌ها و داروهای اعصاب و روان هستند.

آیا قرص چاقی بدون عوارض وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید با جستجو در میان داروهای مورد تأیید وزارت بهداشت، قرص‌های لاغری بدون عوارض را بشناسید.

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سولماز گفت:

  سلام من قد۱۵۵ وزن ۴۸
  میخوام چاق شم انواع داروهارو استفاده کردم ولی نمیشم که نمیشم من خوبم ها ولی میخوام ۵۳ بشم

 2. محمد گفت:

  سلام، من ۱۸۶ قد و ۷۶ وزنمه، یبار تصمیم گرفتم چاق بشم، زیر نظر دکتر تغذیه یه قرص بهم داد که تاثیرش فقط تو اندام جنسیم بود و آلتم به ۲۸ سانت رسید.الان هرجا میرم تو شلوارم تابلوئه و باعث خجالتم میشه

 3. باران گفت:

  سلام عرض ادب لطفا دارویی کپسولی برای اقی بدن پیشنهاد کنید .ترخدا جواب بدید. ممنون ۲۰ساله قد ۱۶۰وزن۴۳

 4. غلام حسین گفت:

  داروی بخاطری کاهش وزن معرفی نماید تشکر

 5. غلام حسین گفت:

  دوای چاقی

 6. غلام حسین گفت:

  داروی چاقی ضرورت دارم

 7. فاطمه گفت:

  خیلی خوبه

 8. ریحانمم گفت:

  سلام
  به دكتري ازاسپانيااومدع كه چندنوع گياه باخودش اورده وبه شكل كپسول ارائه ميده من مصرف كردم خوب چاق شدم٢دوره خوردم وبعدقطع كردم الان ١ساله لاغرنشدم وتمام بدنم گوشته نه بادخداخيرش بده خيلي چيزاروامتحان كردم امانشده بودتااين دكترگياهيوپيداكردم هيچ وعوارضي أم نداشت خواستين بگين براتون سفارش بدم

 9. علی گفت:

  سلام در وب هیچ اشاره ای نشده که کدوم قرص میتونه به افزایش وزن کمک کنه بدون عوارض

 10. رها گفت:

  سلام ۱۵۹قدمه ۴۰کیلو وزنم چه قرصی مصرف کنم چاق بشم لطفا کمک کنید؟

 11. رها گفت:

  سلام ۱۵۹قدمه ۴۰ کلیو وزنم دارویی هس که مصرف کنم چاق بشه؟لطفا راهنمایی کنید

 12. علی گفت:

  سلام ،،وزن من ۵۳کیلوهست قدم۱۸۶و۱۹سالمه، وزنم خیلی کمه خیلی لاغرم قدمم خیلی ازوزنم هست هردکتری رفتم جواب نگرفتم حتی آزمایشام سالم نشون میده هرداروی مصرف کردم جوابی نگرفتم،لاغری خیلی اذیتم‌میکنه اگه کسی راهی روشی بلده لطفاباهام تماس بگیرین ممنون💙

 13. مبین گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه ۱۷۰ قدمه اما ۳۸ یا ۴۰ کیلو وزن دارم چه دارویی باید مصرف کنم که چاق بشم .

 14. محمد گفت:

  نظر

 15. مرتضی گفت:

  نیلوفر خانم اسم داروت چیه ؟!!”

 16. مرتضی گفت:

  سلام. من ۱۵سالمه قدم ۱۷۰هست و۴۳کیلو هستم .میخوام چاق شم لطفا جوابمو بدین

 17. علی گفت:

  یه کربو پروتئین و یه قرص که برای افزایش اشتها هست مصرف کردم ۸ کیلو تو یک ماه وزن گرفتم. لباسام هم بعضیاشون برام تنگ شد.

 18. علیرضا گفت:

  س من علیرضاهستم چندساله هرجامیرم خواستگاری میگن لاغری ازتنهایی هم دارم دق میکنم اگه قرصی یاپودری برای چاقی داریدبگیدممنون میشم ودعاتون میکنم خداخیرتون بده دستتون دردنکنه خواهش میکنم جواب بدین

 19. mohammad گفت:

  نیلوفر خانوم چه دارویی مصرف کردی که ۶کیلو تو ماه اضافه کردی؟؟
  اسمشو بگو

 20. نیلوفر گفت:

  سلام من یک داروی گیاهی مصرف کردم و بعد یه ماه شش کیلو چاق شدم میخوام بدونم مصرف این ضرر نداره؟

 21. Sss گفت:

  سلام بنده به مدت ۳ ماه قرص سیپروهپتادین مصرف کردم و ۲۰ کیلو اضافه کردم ولی بعد از قطع کردن قرص ۱۰ کیلو کم کردم پف شدید میاره و بعدش اگه قطع بشه اشتها به حالت قبل بر میگرده اگه کسانی که می خوان چاق بشن به نظر من خوبه ولی حالت کسلی و خواب شدید میاره چون قرص آرامش بخشه (کسانی که آرامش لازم دارن و استرسی هستن و کاری ندارن ) پیشنهاد میکنم

 22. محمد گفت:

  سلام، من ۱۹ سالمه حدود ۶۰ کیلو هستم هر چی میکنم چاق نمیشم بدتر لاغرتر میشم نگا بدن خودم میکنم خندم میاد تو رو خدا ی پیشنهادی واسع چاقی بدید

 23. amirorpji گفت:

  سلام قرص های چاقیV.A.M چگونه هست؟؟؟؟

 24. Jeiran khanom گفت:

  سلام دوستان .من۱۹ سالمه ی بار جنسینگ خوردم اصل اصلش و ۸ کیلو اضاف کردم اما متاسفانه برگشتم ولی عوارض نداشت .الان میگن جوانه گندم عالیه اما من میل ب خوردنش ندارم هرجوری میخام بخورمش حالت تهوع میگیرم قرص سیپر هپتادین و اگ سرچ کنید میبینید عوارض نداره ۲ بار در روز و دوز کم .مطمنم خوبه من ک میخام استفاد کنم ب شما هم پیشنهاد میکنم

 25. خسرو گفت:

  بادرودخدمت اساتید محترم؛؛ اینجانب ۶۲ ساله درحدود۷ سال پیش دچارحمله قلبی شدم که شکرخدا بخیر گذشت!! تعداد۶عدد فنر( استنز) در رگهای خونی قلبم کارگذاشته شد!! مدتی ست که بی علت چاق میشوم یعنی نان خالی هم بخورم انگاریک پرس چلوکباب خوردم !! چندین قرص میخورن به اسامی ( والستارتان- نورتریپتلین ۲۵ -الفن ایکس ۱۰۰متوپرولول ۵۰– آاس آ۸۰–کلوناز پام ۰/۱وصبهاقرص لوتیروکسین بخاطر کم کاری غده تیرویید ؛؛ وهیدروکلرتیازید ویک چهارم متورال ویکعدد AsA !! بنظر شما چراهای میشوم ؟؟ ناگفته نماند که تنگی مجرای نخاع هم دارم که خیلی کمرم درد میکنه !! بنظر شماچراچاق میشوم ! باسپاس

 26. Toryalai گفت:

  سلام
  من ۲۰ سالمه و ۵۶ کیلو وزنم است از شما خواهش میکنم که راه حل مناسبی برایم نشان دهید تا چاق شده و وزنم بالا برود تشکر.

 27. تنها گفت:

  سلام لطفاً جواب بدین من ۱۷۰ قدم وزنم۵۵ هم از این قد بلند خسته ام هم از این وزن کاش قدم پخش میبود هم وزنم زیاد یک راه نشانم بدین تا وزنم ۶۹_۷۰ بشه تو رو خدا

 28. مجیدم گفت:

  ترک کن عزیزدلم ترررررک کن اون مواد لامصب رو تا بتونی خوب بخوری وچاق بشی درضمن تویک ماه هم کسی سریع چافپق نمیشه خصوصا صورت چون ازبقیه اندام های بدن دیرتر چاق میشه مگراینکه قرص وپودر زیاداستفاده بشه و به صورت پفکی دربیادوپف کنه

 29. Melika^_^ گفت:

  سلام من ۱۵سالمه و ۳۰کیلو هستم قدم هم ۱۶۰هس شدن لاغر دراز دکتر گفته لاغری شدید داری و وزن من باید ۴۸الی۵۸ کیلو باشه تروخدا کمکم کنید میخام تا یک ماه دیگه چاق بشم هر قرسی هم که میخام بخورم میگن برای زیر ۱۸سال ضرر داره😭

 30. علی گفت:

  سلام من واقعا ب کمک نیاز دارم
  الان۱هفته است هیچی نخوردم فقط آب خوردم
  من قبلا واسه چاق شدن از مخلوط قرص *** و *** استفاده کردم و هر روز میخوردم
  الان که مصرفش روقطع کردم هیییییچی نمیدونم بخورم حتی یلقمه هم نمی تونم بخورم فقط موندم چطور زنده موندم افسردگی شدید گرفتم
  یهو۱۰کیلو وزن کم کردن هی دارم ضعیف میشم-وتازه فهمیدم که پوکی استخوان وحشتناکی گرفتم بایه ضربه کوچیک انگشتان میشکنه.موهامم داره میریزه.خلاصه دارم میمیرم رومم نمیشه ب کسی بگم وازخونه بیرون برم-لطفااگه کسی کمکی ازش برمیادباهام تماس بگیره وکمکم کنه

 31. reza گفت:

  راه ها یا داروهای موتر برای افزایش سریع وزن را معرفی کنید لطفٵ

 32. امیر گفت:

  سلام.
  بنده با نظر دوست عزیز اقا شهرام کاملا موافقم ممنون بابت راهنمایتون

 33. tt گفت:

  اهم

 34. lili گفت:

  کـــــــــــــــــمـــــــک😩

 35. shila گفت:

  وااای من ۱۹سالمه و الان چن ساله ۴۳کیلوام اصن وزنم تغییر نمیکنه خسته شدم…میخوام چاق شم

 36. کیوان گفت:

  سلام
  دوستانی که قصد افزایش وزن برای مدت محدود یک ماهه دارن اگه سلامتی شون براشون ارزشی نداره و فقط هدفشون چاق شدنه و بعدش که بدنشون کهیر میزنه براشون مهم نیست! می تونن از این قرصهای چاقی فت فست یا هیمالیا و … استفاده کنن.
  ولی دوستانی که قصد افزایش وزن تدریجی دارن و سلامتی براشون مهمتره تا چاقی انفجاری! بهترین کار استفاده از مخمر آبجو و جوانه گندم هست که واقعا عوارضی ندارن و تا آخر عمر می تونن از این دو ماده طبیعی مفید استفاده کنن.

 37. شهرام گفت:

  با سلام خدمت دوستان گرامی توصیه بنده برای کسانی که قصد افزایش وزن یا کاهش وزن را دارند استفاده از یک برنامه اصولی و درست و پرهیز از داروها و قرصهایی که این روزها به اسامی مختلفی در بازار رایج شده .

 38. بهزاد گفت:

  سلام من سی سالمه وزنم هفتادکيلوقدم ۱۸۵سانتيمتر.قبلاهشت کيلوبيشتربودم میخوام وزنم بره بالاچکارکنم.چه مکمل ياقرص چاقی مصرف کنم تشکر

 39. eisa گفت:

  خیلی خوب وعالی

 40. Nasrat گفت:

  من ميخوام كه چاق بشم وزن من ۵۵كلواست

 41. علیمردان گفت:

  مدت ۴سال است که وزن من از ۵۳کیلو زیاد نمیشود

 42. hadis گفت:

  سلام یه قرصی پودری چیزی بگید ک صدرصد چاق شیم البته چاقی صورت اونم یه ماه

 43. zahra گفت:

  kheyli mozakhraf bood ahmagha

 44. نیلوفر گفت:

  Kheili mozakhrafan hame b dard nakhoran……ye chizi begoo ke yek mahe chagh beshim na18mah

  1. منم دوس دارم چاق شم گفت:

   منم دوس دارم چاق شم