سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

مخاطرات پله

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: پایین آمدن از پله می‌تواند برای افرادی که دچار آرتروز زانو، آرتروز مفاصل لگن، فتق دیسک کمر یا پوکی شدید استخوان هستند، تهدید محسوب شود.

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، به روش صحیح تردد بر روی پله اشاره داشت و افزود: در بحث تردد بر روی پله، پایین آمدن از پله می تواند برای افرادی که دچار آرتروز زانو، آرتروز مفاصل لگن، فتق دیسک کمر یا پوکی شدید استخوان هستند، تهدید محسوب شود.

پله

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بیان داشت: این افراد برای بالا رفتن از پله مشکل خاصی ندارند البته باید احتیاط کنند و با گرفتن نرده‌های کنار پله به آرامی حرکت کنند تا مفاصل تحریک نشوند.

حافظی بیشترین آسیب را زمانی دانست که این افراد بخواهند با سرعت به سمت پایین حرکت کنند چرا که تردد به این صورت می‌تواند ضربات سنگینی به مفاصل مچ پا، زانوها، لگن و دیسک‌های کمری وارد سازد.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی به افرادی که دچار این مشکلات هستند، توصیه کرد: هنگام پایین آمدن از پله به آرامی و به صورت یک پله یک پله حرکت کنند.

حافظی در پاسخ به پرسش فارس «مبنی بر اینکه یک پله یک پله حرکت کردن، چگونه است؟»، گفت: وقتی پای راست را روی یک پله قرار می‌دهند پای چپ را نیز کنار پای راست قرار دهند و مکث کنند و دوباره برای پایین رفتن پای راست را روی پله پایینی قرار داده و پای چپ را کنار آن قرار دهند تا از ضربات شدید به مفاصل کاسته شود.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی استفاده از نرده برای پایین آمدن از پله را مفید دانست و افزود: با گرفتن نرده بخشی از وزن بدن به نرده‌ها منتقل می‌شود و فشار وزن روی مفاصل کمتر می‌شود.

حافظی به افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، توصیه کرد: این افراد هنگام پایین رفتن از پله‌ها باید احتیاط بیشتری داشته باشند و حتماً از نرده‌ها کمک بگیرند تا دچار عدم تعادل نشوند و از زمین خوردن جلوگیری شود.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی تصریح کرد: زمین خوردن در این افراد احتمال شکستگی استخوان را افزایش می‌دهد.

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

اطلاعات دارویی

ویتامین K

چرا باید ویتامین K مصرف کنیم؟

اطلاعات پزشکی

کمبود وزن

علل و درمان کمبود وزن

اطلاعات دارویی

اطلاعات مهم درباره فلوکستین

از فلوکستین بیشتر بدانید

سلامت عمومی

ویتامین‌ها

با انواع ویتامین‌ها آشنا شوید

سلامت عمومی

افزایش قد

آیا می‌توانم قدم را افزایش دهم؟

اطلاعات درمانی

شکستگی استخوان

پوکی استخوان ؛ چرا و چگونه؟

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن با خوردن سبزیجات

۸۷ نوع از سبزیجات با کربوهیدرات پایین که کاهش وزن را تسهیل میکنند!

تغذیه و سلامتی

فواید منیزیم

فواید منیزیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *