سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

کوچک شدن ران ها توسط لیپولیز و اندرمولوژی

لیزر لیپولیز تکنولوژی منحصر به فرد لیزر با طول موج ۱۰۶۴ به صورت پالسی است که از طریق داخل بافتی اعمال می شود و با کمک آن نتایج درخشانی در حذف چربی به دست می آید .

لیپولیز

همه چیز درباره لیزر لیپولیز

این روش طی یک جلسه و به صورت سرپایی انجام می شود ، یعنی با ایجاد سوراخ های یک تا دو میلی متری روی پوست و تحت بی حسی موضعی ، به این صورت که یک فیبر نوری باریک به زیر پوست وارد شده ، لابه لای چربی ها حرکت می کند و با تاباندن لیزر باعث تخریب دیواره سلول های بافت چربی می شود و نهایتاً چربی های آن منطقه از بین می رود . برای هر منطقه مقدار انرژی معینی از لیزر لابه لای بافت های چربی تابانده می شود ، در صورتی که ضخامت از دو سانتی متر کمتر باشد ، تابش لیزر به تنهایی برای لاغر شدن موضع کافی است ولی در ضخامت های بیش از دو سانتی متر بعد از تاباندن لیزر به لایه سطحی ، چربی های لایه عمقی نیز تخلیه میشوند .

 

روش های متفاوت در رفع چاقی ران ها

  1. چاقی خارج ران ها و خارج باسن ( saddle bags )
  2. چاقی جلو و داخل ران ها
  3. چاقی منتشر تمام ران ها ( هم جلو  و داخل ران ها چاق هستند و هم چاقی خارج ران ها بصورت saddle bags وجود دارد )

 

گفتنی است در ناحیه ران ها علاوه بر چربی معمولی ، بافت های چربی دیگری هم بصورت سلولیت وجود دارد .

سلولیت : یعنی بافت های چربی سطحی ممکن است دچار کاهش یا عدم خون رسانی باشند که در نتیجه بافت چربی به بافت های سفتی به نام بافت فیبروز تغییر ماهیت می دهند . که این بافت های فیبروز ، در فرم پیشرفته باعث تو کشیدگی و ناهمواری در سطح پوست می شود پس در ناحیه ران ها ، ما یک چربی معمولی در عمق و یک لایه ی چربی سلولیتی در زیر پوست داریم .

 

چاقی ناحیه ران

روش های مختلف از نظر درمانی

  •  وجود چاقی خارج  ران ها ، خارج باسن ( saddle bags )

در این حالت هم بافت چربی و هم سلولیت با کمک لیزر لیپولیز طی یک جلسه بصورت سرپایی و با بی حسی موضعی رفع می شود .

saddle bags : عبارت است از چاقی خارج ران ها و خارج باسن که در فرم چاقی زنانه از زمان بلوغ یک خانم شکل می گیرد . این چاقی یک نوع چاقی معمولی نیست . در اثر پرخوری ایجاد نمی شود و در با رژیم غذایی و نخوردن و کم کردن وزن هم از بین نمی رود . ایده آل ترین روش درمان saddle bags رفع چاقی با کمک لیزر لیپولیز می باشد و بهتر است قبل از شروع رژیم درمانی و شل شدن پوست لیزر لیپولیز انجام شود .

 

  • وجود چاقی در ناحیه جلو و داخل ران ها

افرادی که دچار این مشکل هستند بهتر است از لیزر لیپولیز برایشان استفاده نشود . زیرا نتایج خوب نیستند . بهتر است با استفاده از دستگاه های اندرمولوژی برای رفع آنها اقدام شود . اندرمولوژی عبارت است از استفاده از دستگاه هایی که باعث افزایش خون رسانی در بافت های چربی زیر پوستی می شود . در نتیجه بافت های سلولیتی از جریان خون بهتری برخوردار می شوند . بدین ترتیب پاسخ به رژیم درمانی ، بسیار چشمگیر می شود .

یادآور می شویم ، اندرمولوژی نیاز به جلسات متعدد دارد و از همین رو ،صبر و حوصله و همکاری بیمار ضروری است .

 

  • کسانی که چاقی منتشر تمام ران ها هم جلو و داخل ران ها و همچنین چاقی خارجی ران ها به صورت  saddle bags  دارند

در این جا ابتدا توسط لیزر لیپولیز در یک جلسه قسمت های خارج ران ها بطور چشمگیری درمان می شوند سپس در ناحیه جلو و داخل ران ها درمان سلولیت توسط اندرمولوژی طی جلسات مکرر انجام می شود . در پایان نتایج نهایی خیلی خوب و رضایت بخش است .

انتخاب نوع درمان و توضیح بیشتر ، در یک جلسه مشاوره توسط پزشک برای شما مشخص می شود . بهتر است انتخاب نوع درمان را به پزشک واگذار نمائید و به توصیه وی عمل کنید .

افراد بسیاری که از چاقی ناحیه saddle bags رنج می برند بعد از درمان توسط لیزر لیپولیز اظهار می کنند اگر می دانستند درمان چنین ساده و چشمگیر است ، بسیار زودتر از این ها اقدام می کردند و توسط سایر روش های غیر مؤثر خود را خسته نمی کردند .

لازم به ذکر است saddle bags به درمان هایی مثل رژیم درمانی یا انواع دستگاه هایی که از خارج عمل می کنند و یا انواع ماساژ ، جواب نمی دهد و در واقع بهترین راه درمان آن رفع چربی با کمک لیزر لیپولیز می باشد و بهتر است اینکار قبل از رژیم درمانی و شل شدن پوست انجام شود .

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • mybodycentre
  • archive

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

انجام اندرمولوژی

اندرمولوژی یا LPG چیست؟

تغذیه و تناسب اندام

عوارض کاهش وزن سریع

اثرات جانبی رژیم لاغری سریع

سلامت عمومی

نمایه توده بدنی (BMI)

نمایه توده بدنی (BMI) چیست ؟

اطلاعات پزشکی

علائم و نشانه‌های سلولیت

سلولیت چیست؟ علل، درمان، علائم و نکاتی برای از بین بردن سلولیت

تغذیه و سلامتی

کربوهیدرات

اشتباهات رایج در رژیم غذایی کم‌کربوهیدرات

تغذیه و سلامتی

۵ دلیل اساسی که نشان می‌دهند نوشیدنی‌های غیر الکلی برایتان مضر هستند!

اختصاصی

گن های لاغری

آیا گن های لاغری قابل اعتمادند ؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *