سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۱۱ نکته درباره کاناپه های تخت خواب شو

در برخی از خانه ها، اتاق خواب برای چند کاربرد متفاوت طراحی می شود. اگر خانه ای کوچک دارید که اتاق خواب آن فضایی است برای خوابیدن و کارکردن، بهتر است آن را به گونه ای طراحی کنید که در طول روز فضای کافی و مناسب برای به انجام رسانیدن کارهای روزمره تان هم داشته باشد. یکی از انتخاب های شما برای رسیدن به این فضای ایده آل و خواب کافی استفاده از کاناپه های تخت خواب شو است. در این بخش از مجله سلامتی راستینه، شما را به خواندن یازده نکته قبل از خرید کاناپه های تخت خواب شو دعوت می کنیم.

 

انتخاب کاناپه های تخت خواب شو

نکات مهم جهت انتخاب کاناپه های تخت خواب شو

• به یاد داشته باشید که در طول روز به فضای کافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به کارهای روزمره تان رسیدگی کنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت کردن احتیاج خواهید داشت، پس در ابتدا اندازه مناسب کاناپه های تخت خواب شو را در ذهن تان طراحی کنید و سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خودتان کنید.

برای مثال سوال هایی مانند:

 1. قرار است چند نفر از این فضا استفاده بهینه داشته باشند؟
 2. آیا زوج هستید یا خود به تنهایی از این فضا استفاده می کنید؟
 3. چه مدت از روز را به خواب کافی اختصاص می دهید و چه مدت از روز را برای به انجام رسانیدن کارهایتان سپری می کنید؟
 4. متراژ اتاق چه اندازه است؟
 5. آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می دهد که از کاناپه های تخت خواب شو در سایز بزرگ استفاده کنید؟
 6. ملافه هایی که از قبل در خانه دارید چه سایزی دارند؟

 

کاناپه های تخت خواب شو

• قبل از خرید دقت داشته باشید که بافت نهایی این نوع از مبلمان به گونه ای باشد که به هنگام خوابیدن بر روی آنها با سلیقه و ذائقه شما به طور کامل هماهنگی داشته باشد. به طور کل بافت هایی را که نرم و لطیف و مقاوم هستند، انتخاب کنید. همچنین می توانید ملافه ای را جداگانه برگزینید که به هنگام خواب و استراحت از آن روی تخت خواب استفاده کنید.

 

الگو و طرح پارچه مبلی

• به هنگام خرید کاناپه های تخت خواب شو، الگو و طرح پارچه مبلی را انتخاب کنید که با اتاق شما هماهنگی داشته باشد، در نظر داشته باشید تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان در بازار بسیار زیاد است. می توانید انواع گل دار، راه راه، چهار خانه و مدل های عروسکی را بنا بر سبک اتاق و نوع کاربرد آن انتخاب کنید.

• بهتر است به هنگام انتخاب کاناپه مورد نظر، آن را باز کنید و به روی همه ی نقاط آن بنشینید تا مطمئن شوید که همه نقاط آن مانند مرکز آن نرم و راحت است.

• به هنگام خرید کاناپه های تخت خواب شو به پایه های آن دقت کنید. کاناپه هایی را خریداری کنید که پایه هایش با چسب به بدنه کاناپه محکم شده باشد. آن دسته از کاناپه هایی که با میخ به بدنه متصل می شوند بعد از مدتی شل شده و باعث نامیزان شدن و لق خوردن تخت خواب می شوند .

 

سطح رویی و اطراف کاناپه

• سطح رویی و اطراف کاناپه را به دقت نگاه کنید. سطح کلی کاناپه باید پوشیده از تشک و پارچه باشد تا نرمی و لطافت را به شما منتقل کند. اگر در ساختار نهایی و رویی کاناپه از چوب استفاده شده است، از خریداری آن منصرف شوید.

• قسمت تخت خواب کاناپه را به سمت خود بکشید. اگر به هنگام بیرون آمدن سخت و دشوار بیرون آمد و دچار لق خوردن و تکان خوردن شد از خرید آن منصرف شوید.

• در خرید کاناپه های تخت خواب شو در نظر داشته باشید که اسکلت و بدنه آن مقاوم باشد. همچنین تشک کاناپه های تخت خواب شو دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد، در غیر اینصورت به دلیل کاربرد دو گانه، این نوع مبلمان به طور سریع فرسوده و خراب می شوند.

• اسکلت و بدنه کاناپه باید مقاوم و محکم باشد به گونه ای که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد.

 

تشک کاناپه

• کاناپه مورد نظر را به گونه ای انتخاب کنید که فنر داخل تشک آن محکم و با دوام باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستند بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید چراکه این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند. ما در مطالب قبل به بهترین نکات برای خواب خوب شبانه اشاره داشته ایم.

• راستینه تاکید می کند که به هنگام خرید کاناپه های تخت خواب شو حتما از مسئول فروش بپرسید که تشکی برای جایگزین کردن و تعویض کردن به هنگام خراب شدن تشک کاناپه دارند یا خیر، در این صورت است که می توانید با خیال آسوده خرید کنید.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر

 • gedyrivera
 • blogspot
 • theclassyhome
 • image2.hanssem
 • baijou
 • ikea

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

خواب خوب

چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟

سلامت عمومی

وضعیت مناسب خواب برای مغز

یافتن بهترین موقعیت خواب مناسب شما

اختصاصی

از دست دادن شنوایی

نشانه های دریافت ناکافی ویتامین ها!

پوست و مو

خواب خوب شبانه

پوست شما به خواب خوب شبانه نیاز دارد!

رانینگ تایتل

کیفیت خواب

خواب شبانه خوب می خواهید؟ سیگار را ترک کنید!

رانینگ تایتل

عمر طولانی

۲۰ عادت و روش زندگی سالم برای داشتن عمر طولانی

تغذیه و تناسب اندام

رابطه خوردن شام

آنچه باید درباره رابطه خوردن شام و کاهش وزن بدانید!

اختصاصی

برخیز و بدرخش

۱۴ نکته در مورد پیری که هیچ کس به شما نمی گوید!

اختصاصی

ادامه یک برنامه خواب

روزها چه کنیم که شب خواب بهتری داشته باشیم؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *