سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۱۲ دروغی که نباید به پزشک خود بگویید!

اگر جایی باشد که همیشه باید در آنجا در مورد عادات و سلامت خود صادق باشید، آنجا مطب دکتر است. خجالت را فراموش کنید پزشک به شما کمک می کند، و اگر او اطلاعات بیشتری داشته باشد، بیشتر قادر خواهد بود به شما کمک کند. راستینه در این مقاله دروغ هایی را که باید از گفتن آنها به طور جدی خودداری کنید مطرح می کند.

همه چیز را به پزشک خود بسپارید.

 

ترک سیگار

“سیگار را ترک کردم”

گفتن این دروغ ممکن است برای جلوگیری از سرزنش شدن بی ضرر به نظر برسد، اما اگر سیگار می کشید پزشک شما باید این مسئله را بداند. سیگار کشیدن می تواند با داروهای خاصی تداخل داشته باشد، و ممکن است به توضیح علائم شما کمک کند. پزشک می تواند از طریق درمان یا دارو به شما کمک کند تا برای همیشه این عادت را ترک کنید.

 

خوردن شیرینی

“من غالبا سبزیجات می خورم”

” … مگر اینکه شیرینی دور و برم باشد.” اگر شما از گفتن بخش آخر این جمله صرف نظر کنید در حالی که وزن و کلسترول بد شما به شدت بالا رفته اند، حرف شما می تواند به تاثیرگذاری کمتر درمان منتهی شود. شما اولین کسی نیستید که با دیدن شیرینی دلتان ضعف می رود، بنابراین فقط حقیقت را بگویید. پزشک شما می تواند برای مدیریت رژیم غذایی به شما کمک کند.

 

ورزش کردن

“هر روز ورزش می کنم”

حقیقت را در مورد عادات ورزشی خود به پزشک بگویید. این کار به درک پزشک از چگونگی حفظ سلامت شما کمک خواهد کرد. اگر شما جزو آن دسته افرادی نیستید که هر روز به باشگاه می روند، مشکلی نیست. روش های زیادی برای داشتن سبک زندگی فعال وجود دارند، از جمله: باغبانی کردن، بازی با سگ خود و یا قدم زدن سریع در اطراف منزل.

 

رابطه جنسی متعدد

“در سال جاری من با ۱ نفر رابطه جنسی داشته ام”

ملاقات با پزشک آزمون اخلاق نیست. اگر با چندین نفر رابطه جنسی دارید، می توانید در معرض خطر بیماری های خاص باشید، و گفتن این حقیقت می تواند به توضیح برخی مشکلات پزشکی کمک کند. پزشک شما را قضاوت نمی کند بلکه به شما کمک می کند.

 

بیماری مقاربتی

“من هیچ گونه بیماری مقاربتی ندارم”

اگر فکر می کنید یک نوع بیماری مقاربتی دارید، و یا در گذشته یک نوع بیماری مقاربتی داشته اید، به پزشک خود بگویید. گفتن این مسئله ممکن است بد به نظر برسد، اما برخی از بیماری های مقاربتی در صورتی که درمان نشوند، می توانند خطرناک باشند. آنها مسری نیز هستند. اگر یک لحظه در مقابل پزشک خود خجالت زده شوید بهتر از زمانی است که بعدا در مقابل شریک زندگی خود خجالت زده می شوید.

 

هم خوابگی

“من با هر کسی هم خوابگی ندارم”

ممکن است به نظر برسد این مسئله به کسی ربطی نداشته باشد، اما صادق بودن در مورد این که آیا با هم جنس خود رابطه جنسی برقرار می کنید یا با جنس مخالف یا هر دو، مهم است. این مسئله می تواند تفاوت ایجاد کند، به خصوص اگر پزشک شما در صدد کشف دلیل داشتن علائم خاص شما باشد (به عنوان مثال بارداری).

 

زندگی جنسی نامطلوب

“زندگی جنسی من عالی است”

اگر شما در زندگی جنسی خود مشکلی دارید- میل جنسی کم یا اختلال در نعوظ (ED) – می تواند نشانه ای از یک بیماری باشد و پزشک شما باید این مسئله را بداند، به خصوص اگر شما جوان هستید اما سالم نیستید. به علاوه، پزشک شما ممکن است قادر به بهبود علائم شما با دارو یا ارجاع برای درمان روانی باشد.

 

احساس ناراحتی

” احساس بسیار خوبی دارم”

چیزهای کوچکی که ممکن است باعث ناراحتی شما شوند را نادیده نگیرید. آنها می توانند سرنخ های با ارزشی برای پزشک شما باشند. آیا زمانی که ورزش می کنید سردرد می شوید؟ ممکن است این مسئله مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما آن می تواند نشانه ای از مشکلی جدی باشد.

 

مصرف مواد مخدر

“مواد مخدر مصرف نمی کنم”

این جمله می تواند دروغی خطرناک باشد. اگر پزشک شما دارویی تجویز کند، ممکن است با مواد مخدر واکنش داشته باشد و شما را دچار بیماری و مشکلات دیگر کند. سوء مصرف مواد مخدر نیز می تواند موجب مسائل دیگری شود که با پنهان کردن این مسئله پزشک نمی داند دنبال چه چیزی بگردد. اگر شما مواد مخدر مصرف می کنید یا اعتیاد دارید، ممکن است پزشک شما قادر باشد به ترک اعتیاد شما کمک کند.

 

مصرف مکمل

“مکمل مصرف نمی کنم”

آیا از وارد شدن به بحث در مورد مکمل های ویتامینی که از مغازه ها می خرید با پزشک خود واهمه دارید؟ پزشک باید از این مسئله اطلاع داشته باشد. برخی از این مکمل ها در صورتی که با سایر داروها همراه شوند و یا با توجه به شرایط پزشکی خاص شما، ممکن است خطرناک باشند.

 

اجتناب از مصرف دارو

“قرص های خود را مصرف می کنم”

حدود نیمی از افرادی که بیماری مزمن دارند داروهای خود را طبق دستور پزشک مصرف نمی کنند. اگر شما از مصرف صحیح داروها به خاطر نگرانی در مورد عوارض جانبی، و یا احساس بدی که با مصرف آنها به شما دست می دهد، اجتناب می کنید به پزشک خود بگویید. او ممکن است قادر باشد این مشکلات را حل کند. اگر مشکل شما مالی است او ممکن است کمک کند راه هایی برای کاهش هزینه پیدا کنید.

 

مصرف دارو بدون نسخه

“من از داروهای بدون نسخه استفاده نمی کنم”

مهم است که پزشک خود را در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید، مطلع سازید. این داروها می توانند در اثرگذاری داروهای تجویزی، گاهی اوقات به صورت خطرناکی، تداخل ایجاد کنند.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • ”.Harvard School of Public Health: “Physical activity guidelines: How much exercise do you need?” “Leisure time exercise
 • National Institutes of Health: “Using Dietary Supplements Wisely,” “Medication Adherence: WHO Cares?” “Sexual Orientation .”and Risk Factors for Suicidal Ideation and Suicide Attempts Among Adolescents and Young Adults
 • Annals of Internal Medicine: “Discordance between Sexual Behavior and Self-Reported Sexual Identity: A Population-Based Survey of New York City Men
 • The Nemours Foundation
 • DrugWise
 • ”.(CDC: “Fact Sheets – Binge Drinking,” “Persons Who Use Drugs (PWUD
 • WebMD
 • ”.LiveScience: “Want to Lose Weight? Let Your Doctor Pick Your Diet
 • ”.The Mayo Clinic: “Sexually Transmitted Diseases,” “Erectile Dysfunction
 • ”.Emergency Physicians Monthly: “When Patients Lie: How to Spot Deception, What You Can Do, and Why it Matters
 • ”.American Medical News: “Detecting deception: How to handle a malingering patient
 • ”.U.S. Food and Drug Administration: “Medicines and You: A Guide for Older Adults
 • ”?Smokefree.gov: “Which Quit Smoking Medication is Right for You

منبع تصاویر 

 • Sean Locke / iStock
 • Ben Harding / Thinkstock
 • N8tureGrl / Thinkstock
 • Ssorca / Thinkstock
 • WebMD
 • TethysImagingLLC / Thinkstock
 • XIANGYANG ZHANG / Thinkstock
 • fizkes / Thinkstock
 • Melinda Fawver / Thinkstock
 • DragonImages / Thinkstock
 • ScofieldZa / Thinkstock
 • Wavebreakmedia Ltd / Thinkstock
 • Christopher Stokey / Thinkstock

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

روش درمانی شاک‌ویو‌‌تراپی در کاهش سلولیت

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

ریداستیم

ریداستیم ؛ روشی غیرتهاجمی برای رسیدن به لاغری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *