سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۱۷ راز در مورد زنان که دوست دارید بدانید !

زنان چه میخواهند؟ برای کسانی که تا به حال این سوال به فکرشان خطور کرده است، در اینجا ۱۷ راز در مورد زنان و ارتباط آنها با مردان ارائه شده است. این رازها براساس مطالعه روی زوج های سالم و شاد و نقش های جنسیتی در حال تغییر انسان انتخاب شده اند.

رازهایی در مورد زنان

تکیه به مرد

زنان مردی را میخواهند که به او تکیه کنند.

زنان مردی که جنبه احساسی دارد را تصدیق میکنند، به ویژه هنگامی که ناراحت هستند. دست خود را روی شانه اش بگذارید و به او دستمال کاغذی بدهید. حمایت روشی قدرتمند برای برقراری ارتباط است.

 

جوانمردی

جوانمردی هنوز هم برای زنان اهمیت دارد.

وقتی پای رابطه عاشقانه به میان می آید، بسیاری از زنان دوست دارند مردان نقش های سنتی مردانه داشته باشد. به گفته دکتر روانشناس دیانا کیرشنر، که چندین کتاب در حوزه عشق تالیف کرده است، این مسئله به ویژه در مرحله جلب یک رابطه حقیقی صدق میکند. زنان قطعا خود قادر به بلند کردن صندلی و یا باز کردن درب هستند، اما اگر متوجه درنگ او شدید، ممکن است منتظر باشد تا شما خود را به عنوان یک جنتلمن نشان دهید.

 

طرز لباس پوشیدن

طرز لباس پوشیدن برای آنان مهم است.

مُدها تغییر میکنند، اما توجه یک مرد به نظافت و لباس خود باید همیشگی باشد. از ابتدای آشنایی تا دوارن ماه عسل و بعدها در طول زندگی توجه مرد به نظافت و لباس خود برای زن اهمیت دارد. کیرشنر میگوید، “متوجه خواهید شد که همسرتان چه سبک لباس پوشیدن را دوست دارد. اگر او مردی با شلوار جین تنگ را می پسندد، پس شلوار جین تنگ بپوشید.”

 

مردانی که رنگ قرمز می پوشند

مردانی که رنگ قرمز می پوشند برای زنان جذابترند.

خوب، این نکته از زبان زنان نیست، بلکه طی آزمایشی هوشمندانه توسط روانشناسان از ترجیحات ناخودآگاه زنان گرفته شده است. مطالعه ای جالب نشان داد که رنگ قرمز مردان را برای زنان قوی تر، جذابتر، و از لحاظ جنسی زنان مطلوبتر نشان میدهد. هر چند توضیحی وجود دارد، رنگ قرمز مرد را زیباتر و مهربان تر نشان نمیدهد. این برداشت بستگی به شما دارد.

 

عیب های خود را پنهان نکنید

عیب های خود را پنهان نکنید.

به گفته گورو کیرشنر، هیچ چیز به اندازه مرد خوبی که می خواهد به یک مرد بهتر تبدیل شود، قلب یک زن را تسخیر نمیکند.” زنان عاشق رشد شخصیت هستند، آنها مردی که متفکر و حساس باشد را دوست دارند.” زنان زمانی که مرد، ایراد خود را میشناسد و  برای مقابله با آن تلاش میکند او را دوست می دارد (برای مثال اخلاق سرد و خشک، یا عصبانیت معمولی بعد از کار ).

 نصیحت و مشاوره نکنیدسعی نکنید دنیای یک زن را درست کنید.

زمانی که چیزی او را آزار میدهد، او کسی را می خواهد که به حرفهایش گوش دهد، نه اینکه نصیحت و مشاوره کند. کیرشنر میگوید، “مردان احساس میکنند باید چیزی را درست کنند زیرا آنها راه حل گرا هستند. اما برای یک زن، گوش دادن واقعی فوق العاده است، آنقدر فوق العاده که رابطه را عمیق تر میکند.”

 

تکان دادن سر کافی نیست

تکان دادن سر کافی نیست.

گوش دادن مهم است، اما او می خواهد بداند که شما به حرفهای او کاملا گوش میدهید. تکان دادن سر به تنهایی تاثیری ندارد. کیرشنر میگوید، وقتی که او مکث میکند، او به شما علامت میدهد تا با مهربانی و حمایت واکنش نشان دهید. اگر او به شما می گوید که چون مدیرعامل شرکتش به او زمان نداده است عصبی است، می خواهد از شما بشنود که می گویید، ” خیلی متاسفم که کار امروزت اینقدر تو را خسته کرده است.” و به یاد داشته باشید: به ارائه راه حل اصرار نکنید.

 

قرار ملاقات کلید ورود به اتاق خواب نیست!

قرار ملاقات کلید ورود به اتاق خواب نیست!

قرار ملاقات پیش از رابطه جنسی تنها یک افسانه است. زنان برای دعوت یک شریک احتمالی به اتاق خواب جدول زمانی تعیین نمی کنند. برخی زنان مایلند پیش از رابطه جنسی دیدارهای زیادی داشته باشند. یک قانون عمومی در این زمینه درنظر گرفتن حداقل دو ماه فرصت برای رشد رابطه پیش از ورود به حیطه ی روابط جنسی است.

 

 مسیر آهسته و تماشایی برای رابطه جنسی

زنان مسیر آهسته را برای برقراری رابطه جنسی می پسندند.

اغلب مردان سریعترین مسیر را برای رابطه جنسی بر می گزینند. اما بسیاری از زنان مسیر آهسته و تماشایی را ترجیح می دهند. کیرشنر که به صدها زوج کمک کرده است تا به رابطه ای رضایت بخش تر برسند میگوید، “زنان رابطه جنسی میخواهند اما به شیوه ای متفاوت به آن میرسند. آنها می خواهند ارتباط و درک را احساس کنند، آنها می خواهند رمانتیک و عاشقانه باشند.” این بدان معناست که زمان بگذارید، صحبت کنید و لمس کنید، به عبارت دیگر، عشقبازی کنید.

 

رابطه جنسی سالم

رابطه جنسی سالم را می پسندند.

رابطه جنسی سالم چیزی است که هر دوی شما روی آن تمرکز دارید، اما کیرشنر می گوید که زنان آن را درک میکنند و وقتی مردی به صورت آشکارا نشان میدهد که رابطه جنسی سالمی دارند و برای او نیز این مسئله اهمیت دارد و سپس به او نشان می دهد که به آنچه میگوید عمل میکند، زن احساس حفاظت بیشتری میکند.

 

نیاز زنان در رابطه جنسی

یاد بگیرید زنان در رابطه جنسی چه می خواهند.

زنان خیلی دوست دارند در مورد آنچه در رختخواب اتفاق می افتد صحبت کنند و می خواهند همسر خود را ارضا کنند و روشی معقول و سنجیده اغلب بهترین روش است. از او بپرسید که چه دوست دارد. مطمئن باشید که پرسیدن در مورد آنچه او میخواهند روشی مثبت و ثابت شده است. کیرشنر توصیه میکنند طوری از همسرتان سوال کنید که پاسخ او به این جمله منتهی شود: من واقعا عاشق این هستم که تو{….}.

 

بازتاب حالات و حرکات شما

منعکس کردن رفتار او میتواند بارومتری برای عشق باشد.

این جمله را به یاد دارید:”تقلید بالاترین شکل چاپلوسی است”؟ یک زن اغلب چگونگی احساس خود در مورد شما را با بازتاب حالات و حرکات شما منتقل میکند. او ممکن است همانند شما غذا سفارش دهد، لباس رنگ مورد علاقه شما را بپوشد، لبخند بزند یا وقتی شما کاری انجام میدهید شما را در آغوش گیرد. تقلید از روش او شما را راحت میکند و به شما اجازه میدهد بدانید چگونه خوشحال میشود.

 

پوشیدن لباس همسر

پیراهن شما ممکن است آهنربایی برای همسرتان باشد.

همسرتان ژاکت شما را می پوشد و یا دزدکی پیراهن کار شما را برمیدارد؟ برخی از محققان دریافته اند که عطر و بوی عرق مرد، اثر آرامش بخش در زنان دارد.

 

نسبت به ظاهر او بی تفاوت نباشید.

نسبت به ظاهر او بی تفاوت نباشید.

زنان دوست دارند به آنها گفته شود زیبا هستی، و آنها مردی بدون گفتن توجه میکند را دوست دارند. برای مثال، وقتی او لباس جدید سکسی پوشیده است، او به شما اشاره میکند که بگویید چقدر سکسی به نظر میرسی، به خصوص اگر قبل از این در مورد همان لباس به او چیزی گفته باشید. اگر خیلی جذاب به نظر میرسد، اگر مدل موی جدید دارد، یا اگر اندام او متناسب تر به نظر میرسد، به او بگویید.

 

صحبت کردن در مورد رابطه خود

از صحبت کردن در مورد رابطه خود واهمه نداشته باشید.

زمانی که زن می خواهد در مورد رابطه صحبت کند، به این معنا نیست که شما اشتباهی مرتکب شده اید (البته لزوما اینگونه نیست). کیرشنر می گوید بسیاری از زنان دوست دارند در مورد “وضعیت موجود” صحبت کنند اینکه چه چیزی درست است، چه چیزی اشتباه است، و یا به سادگی چه اتفاقاتی در جریان است. این چیز خوبی است. صحبت صادقانه و گسترده میتواند هر دو نفر را نزدیکتر کند.

 

با همسرتان چشم در چشم شوید.

با همسرتان چشم در چشم شوید.

ممکن است با نشستن در کنار یکدیگر بیشتر احساس راحتی کنید، اما بسیاری از زنان ترجیح میدهند رو در رو بنشینند اما ما از آخرین فن آوری چت تصویری تلفن همراه صحبت نمی کنیم بلکه کیرشنر می گوید که زنان ترجیح می دهند زمانی که با مردان صحبت میکنند، ارتباط چشمی با آنها داشته باشند. نگاه کردن به چشمان زن در هنگام رابطه جنسی، رابطه خارج از اتاق خواب را عمیق تر می سازد.

 

عاشقانه زندگی کردن

عاشقانه زندگی کردن ساده است؛ در آینده نیز آن را ادامه دهید.

رابطه عاشقانه چیزی است که زنان همیشه می خواهند، چه شما دو ماه است که با هم هستید چه ۲۰ سال. گل دادن، شام خورد عاشقانه، چند خط شعر عاشقانه – نگران نباشید، آنها شما را مجبور به این کارها نمیکنند – ممکن است کلیشه ای باشد، اما کیرشنر اصرار دارد که بسیاری از زنان از چنین کارهای ساده اما عاشقانه استقبال میکنند و اغلب قدردانی خود را بعدا نشان میدهند.

مقاله مرتبط : ۱۸ راز در مورد مردان که دوست دارید بدانید !

منابع

 • Diana Kirschner, PhD.
 • Journal of Experimental Psychology: General.
 • American Psychological Society.
 • Knapp, M. and Hall, J. Nonverbal Communication in Human Interaction. 7th edition, Wadsworth, Cengage Learning, 2010.
 • WebMD
 • West Virginia Department of Education.
 • Schnarch, D. Passionate Marriage: Sex, Love, and Intimacy in Emotionally Committed Relationships; MacMillan, 1997.

منبع تصاویر 

 • media2.jordangrayconsulting
 • torontosnumber1datedoctor
 • i.dailymail
 • cdn.skim
 • cdn.images.express
 • webdata
 • media.salon
 • Richard Upshur/Flickr
 • Blaise Hayward/Photodisc
 • Monalyn Gracia/Corbis
 • Zave Smith/Uppercut Images
 • Romilly Locker/The Image Bank
 • Tom Merton/OJO
 • Lauri Rotko/Gorilla Creative Images
 • Henrik Sorensen/Riser
 • ۲٫bp.blogspot

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

هرآنچه که باید از توده‎ها و غدد لنفاوی بدانیم

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت عمومی

کیست گانگلیون یا کیست مچ دست

چقدر از کیست می‌دانیم؟

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری‌جوانا

ماری‌جوانا و تاثیرات آن بر سلامت جسم و ذهن

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

کمک های اولیه

خودکشی

کمک به فردی که در فکر خودکشی است!

کمک های اولیه

درمان شپش

درمان شپش

اختصاصی

هیپنوتیزم

آیا هیپنوتیزم حقیقت دارد؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *