سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۳ راهی که ورزش باعث بهتر شدن زندگی شما می‌شود!

ما اغلب در مورد مزایای جسمی ورزش می‌شنویم که از کاهش وزن تا آمادگی قلبی‌_عروقی و کیفیت بهتر خواب متغیر هستند. اما ورزش، اثرات مفید دیگری نیز دارد.
این اثرات شامل حقایق روانشناختی اساسی مانند بهبود خلق‌وخو و انرژی بیشتر تا درس‌های مهمی در مورد زندگی می‌شوند. اجازه دهید به ۳ مورد از آن درس‌ها برای موفقیت شخصی و حرفه‌ای که می‌توانید از ورزش کردن یاد بگیرید، نگاهی بیندازیم.

 

ورزش کردن

درس ۱: کار سخت، یک بخش ضروری از موفقیت است.

هیچ راه دیگری ندارد، ورزش کردن به نحو موثر، سخت است. این سختی یکی از دلایل اصلی است که چرا مردم از ورزش اجتناب می‌کنند؛ با اینکه می‌دانیم ورزش در درازمدت برای ما مفید است اما انجام دادن آن می‌تواند سخت باشد – به‌خصوص هنگامی که دارید تازه آن را شروع می‌کنید.
درد عضلانی، زمانی که صرف رفت‌وآمد می‌شود یا ساعات log (اندازه گرفتن قد و وزن و سایز کمرتان) در باشگاه و قدرت روانی موردنیاز برای انجام دادن چند تکرار آخر در یک ست سخت را هم اضافه کنید تا متوجه شوید که چرا ورزش کردن، کار سختی است.
اما همانطور که آن را انجام می‌دهید، کم‌کم درک می کنید که اگر می‌خواهید به نتایج موردنظرتان برسید، باید سختیش را به جان بخرید و آن را با مسئولیت انجام دهید. ماست‌مالی کردن تمرینات‌تان، شما را به جایی نمی‌رساند. ورزش نکردن، به لاغر شدن یا عضله‌سازی شما کمکی نخواهد کرد. تنها راه برای بدست آوردن نتایج موردنظرتان، سخت کار کردن است.

 

انگیزه

درس ۲: این سفر، نه تنها مهم است بلکه لذت‌بخش نیز می‌باشد.

بسیاری از مردم درابتدا به ورزش به‌عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به هدف نگاه می‌کنند و این چنین می‌پندارند که همه‌ی تلاش‌های سخت‌شان برای بدست آوردن یک نتیجه‌ی نهایی است. اما با گذشت زمان ، افرادی که ورزش می‌کنند، یاد می‌گیرند که از این کار سخت و پروسه‌ی انجام دادن کاری که برای‌شان مفید است، لذت ببرند.
این می‌تواند مطرح‌کننده‌ی نگرشی باشد که به‌جای توجه به آنچه که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد یا شکست در برآورده‌کردن انتظارات طولانی‌مدت، بیشتر بر زمان حال تمرکز می‌کند.
همچنین ورزش به افزایش توانایی شما برای حفظ انگیزه و ایجاد عادات خوب در طول دوره‌های زمانی طولانی کمک می‌کند.

 

افزایش توانایی

درس ۳: شما می‌توانید هر کاری که اراده می‌کنید را انجام دهید.

هنگامی که برای مدتی به برنامه‌ی ورزشی‌تان پایبند ماندید و واقعا از این پروسه لذت بردید و مهم‌تر از همه شروع به دیدن نتایج کردید، متوجه‌ی یک چیز جالب خواهید شد: شما می‌توانید از پسِ کار سخت بربیایید و به موفقیت دست پیدا کنید. درواقع شما احتمالا می‌توانید تقریبا هر کاری که اراده می کنید را انجام دهید، فرقی هم نمی‌کند که چقدر سخت باشد. و از آنجا که ورزش می‌تواند انرژی‌تان را افزایش دهد، شما انرژی بیشتری برای اختصاص دادن به هر کاری که تصمیم به انجامش گرفته‌اید را خواهید داشت.

با این ۳ درس، شما می توانید به‌سرعت، روال ورزشی‌تان را به توشه‌ای برای موفقیت در سایر زمینه‌های زندگی تبدیل کنید. شاید بتوانید با اعتمادبه نفسی که از ورزش بدست آورده‌اید، از عهده‌ی پروژه‌های بزرگ‌تری در محل کارتان بربیایید؛ شاید یاد بگیرید که از پروسه‌ی اداره کردن بخش‌های دشوار روابط‌تان لذت ببرید. در هر صورت، شما به‌زودی بجز مزایای جسمی ورزش، متوجه فواید بسیار دیگری نیز خواهید شد.

 

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • xtrememuscleproblog
  • thedoctor
  • makeyourbodywork

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

ورزش دوران بارداری

آنچه باید در مورد تمرینات EMS بدانید

اطلاعات دارویی

نحوه عملکرد سولفات منیزیم

هرآنچه که باید درباره سولفات منیزیم بدانیم

سلامت عمومی

افزایش قد

آیا می‌توانم قدم را افزایش دهم؟

سلامت عمومی

چه میزان پیاده روی برای کاهش وزن نیاز است؟

اختصاصی

فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا چیست؟علائم، تشخیص و درمان آن

اختصاصی

فقط بگویید نه

عادات خوبی که می تواند مضر باشد و شما نمی دانید!

اختصاصی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

سلامت عمومی

ورزش هایی برای جلوگیری از کمردرد

ورزش هایی برای جلوگیری از کمردرد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *