مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه رانینگ تایتل ۳ راهی که ورزش باعث بهتر شدن زندگی شما می‌شود!

۳ راهی که ورزش باعث بهتر شدن زندگی شما می‌شود!افزودن دیدگاه

ما اغلب در مورد مزایای جسمی ورزش می‌شنویم که از کاهش وزن تا آمادگی قلبی‌_عروقی و کیفیت بهتر خواب متغیر هستند. اما ورزش، اثرات مفید دیگری نیز دارد.
این اثرات شامل حقایق روانشناختی اساسی مانند بهبود خلق‌وخو و انرژی بیشتر تا درس‌های مهمی در مورد زندگی می‌شوند. اجازه دهید به ۳ مورد از آن درس‌ها برای موفقیت شخصی و حرفه‌ای که می‌توانید از ورزش کردن یاد بگیرید، نگاهی بیندازیم.

 

ورزش کردن

درس ۱: کار سخت، یک بخش ضروری از موفقیت است.

هیچ راه دیگری ندارد، ورزش کردن به نحو موثر، سخت است. این سختی یکی از دلایل اصلی است که چرا مردم از ورزش اجتناب می‌کنند؛ با اینکه می‌دانیم ورزش در درازمدت برای ما مفید است اما انجام دادن آن می‌تواند سخت باشد – به‌خصوص هنگامی که دارید تازه آن را شروع می‌کنید.
درد عضلانی، زمانی که صرف رفت‌وآمد می‌شود یا ساعات log (اندازه گرفتن قد و وزن و سایز کمرتان) در باشگاه و قدرت روانی موردنیاز برای انجام دادن چند تکرار آخر در یک ست سخت را هم اضافه کنید تا متوجه شوید که چرا ورزش کردن، کار سختی است.
اما همانطور که آن را انجام می‌دهید، کم‌کم درک می کنید که اگر می‌خواهید به نتایج موردنظرتان برسید، باید سختیش را به جان بخرید و آن را با مسئولیت انجام دهید. ماست‌مالی کردن تمرینات‌تان، شما را به جایی نمی‌رساند. ورزش نکردن، به لاغر شدن یا عضله‌سازی شما کمکی نخواهد کرد. تنها راه برای بدست آوردن نتایج موردنظرتان، سخت کار کردن است.

 

انگیزه

درس ۲: این سفر، نه تنها مهم است بلکه لذت‌بخش نیز می‌باشد.

بسیاری از مردم درابتدا به ورزش به‌عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به هدف نگاه می‌کنند و این چنین می‌پندارند که همه‌ی تلاش‌های سخت‌شان برای بدست آوردن یک نتیجه‌ی نهایی است. اما با گذشت زمان ، افرادی که ورزش می‌کنند، یاد می‌گیرند که از این کار سخت و پروسه‌ی انجام دادن کاری که برای‌شان مفید است، لذت ببرند.
این می‌تواند مطرح‌کننده‌ی نگرشی باشد که به‌جای توجه به آنچه که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد یا شکست در برآورده‌کردن انتظارات طولانی‌مدت، بیشتر بر زمان حال تمرکز می‌کند.
همچنین ورزش به افزایش توانایی شما برای حفظ انگیزه و ایجاد عادات خوب در طول دوره‌های زمانی طولانی کمک می‌کند.

 

افزایش توانایی

درس ۳: شما می‌توانید هر کاری که اراده می‌کنید را انجام دهید.

هنگامی که برای مدتی به برنامه‌ی ورزشی‌تان پایبند ماندید و واقعا از این پروسه لذت بردید و مهم‌تر از همه شروع به دیدن نتایج کردید، متوجه‌ی یک چیز جالب خواهید شد: شما می‌توانید از پسِ کار سخت بربیایید و به موفقیت دست پیدا کنید. درواقع شما احتمالا می‌توانید تقریبا هر کاری که اراده می کنید را انجام دهید، فرقی هم نمی‌کند که چقدر سخت باشد. و از آنجا که ورزش می‌تواند انرژی‌تان را افزایش دهد، شما انرژی بیشتری برای اختصاص دادن به هر کاری که تصمیم به انجامش گرفته‌اید را خواهید داشت.

با این ۳ درس، شما می توانید به‌سرعت، روال ورزشی‌تان را به توشه‌ای برای موفقیت در سایر زمینه‌های زندگی تبدیل کنید. شاید بتوانید با اعتمادبه نفسی که از ورزش بدست آورده‌اید، از عهده‌ی پروژه‌های بزرگ‌تری در محل کارتان بربیایید؛ شاید یاد بگیرید که از پروسه‌ی اداره کردن بخش‌های دشوار روابط‌تان لذت ببرید. در هر صورت، شما به‌زودی بجز مزایای جسمی ورزش، متوجه فواید بسیار دیگری نیز خواهید شد.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • xtrememuscleproblog
  • thedoctor
  • makeyourbodywork

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

زکام

حقایقی در مورد زکام

اطلاعات دارویی

متوكربامول

موارد استفاده و عوارض متوکاربامول

سلامت عمومی

کلاس های ورزشی

شروع مناسب کلاس های ورزشی

رانینگ تایتل

کمبود و از دست دادن حافظه

۷ راه آسان برای کمک به ترمیم مغز پس از سکته مغزی!

تغذیه و سلامتی

وابستگیتان به قند و شکر

چگونه جلوی هوس شیرینی را بگیریم؟

تغذیه و تناسب اندام

ورزش کنید

برای کاهش وزن بدون گرسنگی، این سه کار را انجام دهید!

تغذیه و سلامتی

کربوهیدرات

اشتباهات رایج در رژیم غذایی کم‌کربوهیدرات

سلامت عمومی

آپنه خواب

۵ راهی که می تواند به بهبود آپنه خواب کمک کند!

تغذیه و تناسب اندام

تغییر سبک زندگی

۵ تغییر سبک زندگی که به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *