مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی تغذیه و سلامتی ۴ خوراکی ضد التهابی که باید همیشه در خانه داشته باشید!

۴ خوراکی ضد التهابی که باید همیشه در خانه داشته باشید!افزودن دیدگاه

اخبار سلامت به ما این خبر را میدهد که سرطان، زوال عقل، سکته مغزی، بیماری قلبی و دیابت بیماری هایی هستند که به سادگی برای ما رخ میدهند. اما این درست نیست.
گرچه ژن ها ممکن است در کیفیت سلامتی ما نقش داشته باشند، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که التهاب مزمن باعث می شود تا تقریبا تمام بیماری های پیشرونده به خاطر رژیم غذایی ضعیف و عدم ورزش ایجاد شوند. التهاب مزمن، مادر بزرگترین بیماری های مزمن، اپیدمی خاموش است؛ طاعونی که میلیونها نفر را تهدید می کند. التهاب مزمن معمولا تا زمانی که آسیب بافت واقعی و از دست دادن عملکرد رخ می دهد، خاموش است. هیچ آزمایش مستقیمی برای التهاب وجود ندارد. در عوض، پزشکان با استفاده از اندازه گیری سطح خون پروتئین واکنش C، نشانگر پروتئین التهابی و سطوح هموسیستئین از روش های غیر مستقیم استفاده می کنند. طبق این خبر، ۴ خوراکی وجود دارد که به طور طبیعی برای کاهش التهاب عمل میکند و با مزایای فراوانی همراه است.

آلبالو

آلبالو

به گفته محققان دانشگاه بهداشت و علوم اورگان، آلبالو دارای “بالاترین مقدار خاصیت ضد التهابی نسبت به هر خوراکی دیگری است.” تمام میوه ها و سبزیجات دارای خواص ضد التهابی هستند. این خواص ضد التهابی احتمالا در فواید بسیار زیادی که گیلاس و آلبالو دارند، نقش دارند.
محققان کشف کردند که آلبالو، غنی از فنول ها و آنتوسیانین ها هستند، البته نسبت وجود این مواد در انواع گونه های آلبالو متفاوت است. این ترکیبات به طور قابل توجهی باعث کاهش التهاب می شوند.

 

پیاز

پیاز

فیتونوترینت های آنتی اکسیدانی، موادی هستند که به پیاز قدرت ضد التهابی می بخشند. ترکیباتی نظیر کورستین و آنتوسیانین برای جلوگیری از اکسیداسیون اسیدهای چرب در طول کاهش التهاب در سراسر بدن عمل می کنند.
مشخص شده است کورستین در بیماری های روماتوئید و آرتروز، لکوترین ها، هیستامین ها و پروستاگلاندین ها (عوامل التهاب) را سرکوب یا متوقف میکند.
مطالعه دیگری که در آرژانتین بر روی موش ها انجام گرفت، نشان داد که هم سیر و هم پیاز دارای توانایی کاهش التهابی در حیواناتی هستند که مقاومت انسولینی را بعد از رژیم غذایی ثابت فروکتوز ایجاد کرده اند.

 

زردچوبه

زردچوبه

ثابت شده است که زردچوبه به طور چشمگیری التهاب را بر طرف میکند. مطالعه ای که در سال ۲۰۰۴ در مجله Oncogene منتشر شده است نشان داده است کورکومین (موجود در زردچوبه) جایگزینی موثر برای داروهای آلوپاتیک به عنوان عامل ضد التهابی و ضد تکثیری در برابر سلول های تومور می باشند. مطمئن شوید که نوع ارگانیک غیر محرک این ادویه شفا بخش را خریداری می کنید.

 

زنجبیل

زنجبیل

برای بسیاری از افراد، زنجبیل می تواند به اندازه ایبوپروفن تنها بدون عوارض جانبی ناخوشایند، برای کاهش درد آرتریت موثر باشد. زنجبیل همچنین ناراحتی معده و یا حالت تهوع را تسکین میدهد. روش های سنتی برای آماده کردن زنجبیل شامل تهیه چای با ریشه های زنجبیل است. ریشه های زنجبیل را خریداری نمایید، پوست آنها را بتراشید، و آنها را تکه تکه کنید تا داخل ظرفی که می گذارید، آب روی آنها را بگیرد. با آب تصفیه شده ظرف را پر کنید و به جوش آورید، نیم ساعت آن را بجوشانید سپس میل کنید.

 

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • Oregon
  •  NaturalSociety
  •  ArthritisToday
  •  Hindawi
  •  Oncogene
  •  AthriticPainRelief

منبع تصاویر 

  • fruityblender
  • momjunction
  • organicfacts
  • potentash

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

تغذیه و سلامتی

زردچوبه

زردچوبه چیست؟‌ آشنایی با خواص زردچوبه

تغذیه و سلامتی

روغن کنجد

درباره روغن کنجد چه می دانید؟خواص روغن کنجد

اطلاعات پزشکی

اختلال پرخوری یا پراشتهایی روانی؟

اختلال پرخوری چیست ؟

سلامت عمومی

کمردرد

جلوگیری از کمردرد و معالجه آن

تغذیه و سلامتی

عسل

خوراکی های مفید در بهبود بیماری ها

سلامت عمومی

يبوست

۱۰ علت يبوست

رپورتاژ آگهی

تاثیر مصرف مواد بر قلب

ریپورتاژ: اعتیاد به مواد مخدر و بیماری های قلبی عروقی

کمک های اولیه

سکته مغزی

درمان سکته مغزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *