مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی تغذیه و سلامتی ۵ سوپرفود که می توانند به گلودرد شما کمک کنند!

۵ سوپرفود که می توانند به گلودرد شما کمک کنند!افزودن دیدگاه

همه ما می دانیم که آن حس قلقلک و خارش در گلو به چه معناست یا هنگامی که حس می کنید در حال قورت دادن یک توپ گلف هستید، یک گلودرد در راه است! اما سوپرفودهای طبیعی بسیاری وجود دارند که می توانند به تسکین گلودرد یا کوتاه کردن دوره آن کمک کنند. اینها ۵ سوپرفود هستند که به گفته دانشمندان می توانند در کمک به گلودرد بسیار مفید باشند.

پوست درخت کاج دریایی فرانسهپوست درخت کاج دریایی فرانسه

این عصاره که به شکل مکمل فروخته می شود و به پیکنوجنول نیز معروف است، از پوست درخت کاج دریایی فرانسه گرفته می شود که بومی منطقه غرب و جنوب غربی مدیترانه است.
مطالعات نشان میدهند که یک مکمل ترکیبی حاوی پیکنوجنول، زینک و ویتامین ث ممکن است در کوتاه کردن علائم گلودرد موثر باشد.
شرکت کنندگانی که این مکمل را مصرف کردند،‌ دریافتند که تمام علائم سرماخوردگی و آبریزش بینی آنها ۱تا ۳ روز طول کشید که کمتر از گروه کنترل بود که علائمشان ۴ تا ۱۲ روز طول کشیده بود.

 

میوه کیوی طلایی

میوه کیوی طلایی

نه تنها میوه کیوی سبزرنگ بلکه رنگ طلایی آن نیز وجود دارد. میوه کیوی طلایی در قسمت بیرونی، صاف تر است و بسیار شیرین تر از نوع سبز آن می باشد. با توجه به مطالعه ای که در مجله تغذیه بریتانیا منتشر شد، پس از مصرف کیوی طلایی توسط شرکت کنندگان در این مطالعه، تعداد روزهای گلودرد آنها به ۲ روز کاهش یافت در حالیکه این تعداد در گروهی که موز خورده بودند، ۲ تا ۵ روز بود.

 

عصاره ریشه شمعدانی عطری

عصاره ریشه شمعدانی عطری

شمعدانی عطری یک گیاه دارویی است که بومی آفریقای جنوبی می باشد.

مطالعه ای که در سال ۲۰۰۱ در تحقیقات فیتوتراپی منتشرشد، دریافت که عصاره ریشه شمعدانی عطری می تواند سیستم ایمنی را تنظیم کند و آن را تقویت نماید.

همچنین این مطالعه نشان داد که استفاده از عصاره این گیاه برای درمان بیماری های عفونی دستگاه تنفسی،‌نتایج مثبتی به دنبال داشته و شدت گلو درد را کاهش داده است.

گزارش شده که این عصاره به سه روش تاثیر می گذارد: با عمل کردن بعنوان یک عامل ضد میکروبی، ضد ویروسی و بعنوان واسطه‌ای برای مکانیزم های خودایمنی بدن.

 

ریشه زنجبیل

ریشه زنجبیل

مطالعات نشان می دهند که مصرف ریشه زنجبیل با ترکیبی از گیاهان دیگر، ابتلا به ورم لوزه حاد را بطور موثری کاهش می دهد. بسیاری از افراد مبتلا به گلودرد ممکن است درواقع ورم لوزه داشته باشند و کسانی که به آن دچار می شوند، اغلب دچار عود مکرر می گردند.

این مطالعه دریافت که هیچگونه اثرات جانبی نامطلوبی درهنگام مصرف این ترکیب گیاهی گزارش نشد و عمل لوزه برخی از شرکت کنندگان در این مطالعه، لغو شد.

 

گیاه اکیناسه

گیاه اکیناسه

یکی از شایع ترین علل مراجعه مکرر به پزشک، بخاطر عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی است که می تواند علائم مختلفی ازجمله گلودرد،‌ سرفه، دشواری در تنفس و بی حالی داشته باشد.

گاهی اوقات عفونت تنفسی می تواند توسط یک عفونت باکتریایی ایجاد شود اما ممکن است بخاطر یک عفونت ویروسی نیز باشد. اکیناسه یک گیاه فوق‌العاده است که می تواند به کنترل علائم و مدیریت عفونت دستگاه تنفسی فوقانی مانند گلودرد کمک کند.

یک مطالعه دریافت که بطور خاص Echinaforce (عصاره استانداردشده گیاه اکیناسه) یک اثر دوگانه در مقابل چندین باکتری تنفسی مهم دارد: یک اثر نابودکنندگی و یک اثر ضدالتهابی. باتوجه به گزارشی که در مجله Phytomedicine منتشر شد، این نتایج از مفهوم استفاده از عصاره استاندارد شده اکیناسه برای کنترل علائم مرتبط با عفونت های تنفسی باکتریایی حمایت می کند.

 

گلودرد

اول، درمان های طبیعی را امتحان کنید.

ممکن است فکر کنید که تنها راه برای درمان گلودرد مصرف داروهای متداول است که معمولا می توانید بدون نیاز به نسخه از داروخانه ها تهیه کنید؛ بخصوص وقتی که ما هر روز با تبلیغات داروهای مختلف در مجلات،‌ روزنامه ها، رادیو و تلویزیون بمباران می شویم.
اما به یاد داشته باشید که درمان های معمول در مقایسه با درمان های طبیعی که بعضی از آنها هزاران سال است با موفقیت بکار می روند، ‌سابقه زیادی ندارند. بنابراین حتما اول درمان های طبیعی را برای گلودردتان امتحان کنید،‌ چون ممکن است آنها بتوانند بدون عوارض جانبی که اکثر داروهای متداول دارند، ناراحتی شما را تسکین دهند.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • http://www.minervamedica.it/en/journals/otorinolaringologia/article.php?cod=R27Y2013N03A0151
 • http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Gold-kiwifruit-may-slash-severity-of-common-cold-Study
 • http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ptr.785/abstract
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=ginger+sore+throat
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20036523

منبع تصاویر 

 • skincare
 • healthyliving.natureloc
 • spiegel
 • organifishop
 • livingawareness
 • kfetele

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت عمومی

اختلالات کارکردی حنجره

وقتی صدایتان در خطر است!

اطلاعات پزشکی

انسفالیت

انسفالیت، کشنده تر از مننژیت!

کمک های اولیه

خفگی در کودکان

درمان خفگی در کودکان

سلامت عمومی

درمان مننژیت

مننژیت و انسفالیت با علائم سرماخوردگی

کمک های اولیه

سرفه در کودکان

درمان سرفه

تغذیه و سلامتی

از دست دادن شنوایی

نشانه های دریافت ناکافی ویتامین ها!

تغذیه و سلامتی

سلامت چشم

خوراکی های مفید برای چشمان شما

تغذیه و سلامتی

ادویه جادویی

۷ ادویه جادویی برای تقویت سلامتی

کمک های اولیه

خفگی

درمان خفگی

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *