شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه رانینگ تایتل ۵ هشدار که نشان میدهد دچار کمبود منیزیم هستید!

۵ هشدار که نشان میدهد دچار کمبود منیزیم هستید!افزودن دیدگاه

منیزیم یک ماده معدنی (کلان کانی) ضروری است که نقش های بیشمار و مهمی در بدن بر عهده دارد. منیزیم مسئول تنظیم واکنشهای آنزیمی (از جمله واکنش هایی که RDN و DNA را ایجاد می کند)، انتقال یون های ضروری در غشاهای سلولی ما، کمک به تولید ATP و خیلی موارد دیگر، می باشد. تمام ارگان های اصلی ما نیاز به عملکرد صحیح منیزیم دارند و بدون آن بدن ما از کنترل خارج می شود. با این حال، با وجود اهمیت بیولوژیکی آن، به طور متوسط افراد به صورت جدی دچار کمبود منیزیم هستند. در صورت عدم درمان می تواند به بیماری های جدی مانند پوکی استخوان، دیابت نوع ۲ و بیماری قلب و عروقی منجر شود. در نتیجه، مهم است که همه ما با علائم هشدار دهنده کمبود منیزیم آشنا شویم.
در حالی که پنج مورد ذکر شده در این مقاله از راستینه تنها علائم ناشی از کمبود منیزیم نیستند، اما شایع ترین آنها به شمار می روند.
اگر از این مسائل به طور منظم رنج می برید، مصرف مکمل منیزیم (و خوردن غذاهای غنی از منیزیم مانند آجیل و سبزیجات سبز برگ دار را در برنامه غذایی خود بگنجانید) را در نظر بگیرید و ببینید که آیا علائم کم میشوند یا خیر.

گرفتگی و کشش ناگهانی عضلات

گرفتگی و کشش ناگهانی عضلات

دلایل خوبی وجود دارد که منیزیم در مکمل های خواب یافت می شود و برای کاهش درد زایمان استفاده می شود؛ منیزیم نوعی ماده معدنی است که به عضلات ما اجازه می دهد تا شل شوند.
هنگامی که دچار کمبود منیزیم هستیم، کم کم دچار مسائل مربوط به عضلات مانند گرفتگی، کشش عضلات و تیک صورت میشوید. در موارد شدید، کشش ناگهانی و گرفتگی می تواند در بی خوابی مزمن نقش داشته باشد.

 

انقباضات غیر طبیعی قلب

سطوح پایین منیزیم تاثیر منفی بر عضلات قلب ما نیز دارد. بر اساس مطالعه منتشر شده در یک مجله آلمانی، منیزیم به حفظ انقباضات منظم ماهیچه ای در قلب کمک می کند.
وقتی که از کمبود منیزیم اطلاعی نداریم، ابتلا به آریتمی قلبی (ضربان قلب نامنظم)، که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد، شروع میشود.

 

افسردگی و روحیه ضعیف

افسردگی و روحیه ضعیف

بیش از یک قرن پیش، رایج بود پزشکان مکمل های منیزیم را برای بیماران مبتلا به افسردگی تجویز کنند.
امروزه ارتباط میان میزان مصرف ناکافی منیزیم و خلق و خوی ضعیف، تا حدودی فراموش شده است، اگر چه مطالعات متعددی آن را تایید می کنند.
به عنوان مثال، یک بررسی منتشر شده در مجله Pharmacological Reports در سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسید که مکمل های منیزیم در مدیریت افسردگی موثر هستند.

 

صدای زنگ در گوش

وزوز گوش یک وضعیت ناخوشایند است که با صدای زنگ مداوم یا صدای غرش در گوش ها مشخص می شود. اگر چه وزوز گوش گاهی اوقات ناشی از عفونت است، می تواند ناشی از عدم تنظیم تولید گلوتامات، انتقال دهنده ی مهم عصبی باشد که منیزیم به تنظیم آن کمک می کند. بنابراین، موارد وزوز گوش در کانال های دیگر گوش سالم می تواند ناشی از سطح منیزیم پایین باشد.

 

سنگ کلیه

سنگ کلیه

اکثر مردم بر این باورند که بروز سنگ های کلیوی ناشی از کلسیم بیش از حد است. با این حال، تحقیقات در حال انجام به نشان دادن اینکه کمبود منیزیم در تشکیل سنگ کلیه اگر بیشتر نقش نداشته باشد، نقش یکسان دارد و مصرف مکمل های منیزیم می تواند به درمان آنها کمک کند، ادامه میدهند.
به عنوان مثال، یک مطالعه در مجله اورولوژی نشان داد که بیماران تحت درمان با هیدروکسید منیزیم کاهش در میزان عود بیماری سنگ کلیه را تجربه کردند. بنابراین، اگر از سنگ کلیه رنج می برید، ببینید آیا افزایش مصرف منیزیم به شما کمک می کند یا خیر.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • NaturalNews

منبع تصاویر 

  • active
  • thepaleodiet
  • ndnr

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

سرکه سیب

موارد منع مصرف سرکه سیب که نمیدانستید!

تغذیه و سلامتی

کلوچه های نارگیلی

کلوچه های نارگیلی چربی سوز!

سلامت روان

هیپرهیدروزیس

نگاه ۳ پزشک متخصص به تعریق بدن

سلامت عمومی

داروهای تزریقی

چه داروهایی به بهبود درد سرطان کمک می کنند؟

سلامت عمومی

سردرد

چگونه می توان بدون مصرف قرص در عرض ۵ دقیقه سردرد را درمان کرد؟

سلامت روان

دادن تلفن به فرزندتان

اعتیاد بچه ها به تلفن های هوشمند

کمک های اولیه

آسیب دیدگی سر

درمان و دلایل آسیب دیدگی های سر

کمک های اولیه

ضربه مغزی

ضربه مغزی (آسیب تروماتیک مغز سر)

کمک های اولیه

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *