مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه زیبایی پوست و مو همه چیز در مورد آرایش ابرو

همه چیز در مورد آرایش ابروافزودن دیدگاه

شکل ابرو می تواند به ظاهر شما جلوه ای زیبا دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد ، اگر ابروها به فرم صورت نخورند ، فرم صورت به هم خورده و شکل آن را تغییر می دهد . شکل و فرم دلخواه بیضی است که بیشترین درصد افراد ، سعی بر این دارند که فرم صورت خود را به این فرم درآورند .

در مورد آرایش ابرو بیشتر بدانیم

 

کوتاه کردن ابرو

نکته اول در مورد آرایش ابرو : اگر تاکنون ابرویتان را برنداشته اید بگذارید اولین بار یک شخص متخصص این کار را برای شما انجام دهد و ابرویتان را شکل بدهد .همچنین این را به یاد داشته باشید که همیشه در جهت رشد مو ابروانتان را بردارید . این مسئله درد ناشی از کنده شدن مو را کم می کند .

 

نکته دوم در مورد آرایش ابرو : ابروانتان را به سمت بالا برس بکشید و با قیچی ابرو قسمت های اضافه آن را قیچی کنید . سپس ، روی شکل و کمان ابرویتان کار کنید . به خاطر داشته باشید که فاصله بین ابروان شما باید به اندازه پهنای چشمتان باشد و بخش داخلی ابرو باید از بالای سوراخ بینی آغاز شود .

برای اینکه این نقطه به راحتی مشخص شود ، مدادی را درکنار بینی تان به سمت بالا به صورت عمودی نگه دارید تا نقطه ابتدای ابرو مشخص شود .

 

طول ابرویتان

نکته سوم در مورد آرایش ابرو : برای اینکه طول ابرویتان مشخص شود ، مداد را از کنار ابرو طوری نگهدارید تا امتداد آن از کنار گوشه خارجی چشمتان بگذرد و به ابرویتان برسد . به این ترتیب نقطه ی پایانی ابرو مشخص می شود . سپس باید مشخص کنیدکه بالاترین نقطه ابروها کجاست . برای اینکار مداد را درکنار بینی قرار دهید تا امتداد آن از کنار قسمت خارجی عنبیه چشم بگذرد و به ابرو برسد . این کار را روز قبل از میهمانی انجام دهید زیرا آثار سرخی را به سختی می توان با کرم پودر پنهان کرد و اگر روی محل تحریک شده کرم پودر بزنید امکان جوش زدن و زخم شدن آن خواهد بود .

ابروانتان را با یک برس کوچک مثل مسواک به حالت طبیعی برس بکشید .

 

ابرو برداشتن

نکته چهارم در مورد آرایش ابرو : ابروها باید به نسبت شکل صورتی که مایل هستید ، برداشته شوند و نه به دنبال روی از مد روز .

برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهید . هماهنگی ابروهایتان را در آینه چک کنید و در پایان یک پارچه ی لطیف سرد روی ابروهایتان بگذارید تا سرخی پوست را کاهش دهد .

ابتدا از وسط ابرو ، بالای بینی ، شروع کنید تا به درد آن عادت کنید . چون این قسمت از پوست نسبت به پوست بالای چشم حساسیت کمتری دارد . همیشه از موچین جنس خوب و دارای لبه های نازک و کیپ استفاده کنید تا به هنگام برداشتن ابرو موی ابرو را نشکند . این کارممکن است موجب عفونت شود .اگر می خواهید چهره ی باز تری داشته باشید فاصله ی ابرو ها را کمی بیشتر کنید و اگر چشمان کشیده می خواهید بگذارید ابروهایتان به هم نزدیک تر باشند .

 

ابرو

نکته پنجم در مورد آرایش ابرو : اگر دختر شما ازدواج نکرده است ، طبیعی بودن همیشه بهتر است و هرگز ابروهایش را بیش از حد برندارید مگر اینکه خیلی پر و بدون حالت باشد . مثل ابروی عروسک هایی که انگار دو عدد پنبه بزرگ چسبانده اند که در اینصورت باید ابروهایش را مرتب کنید .

وقتی شکل اولیه را به ابرویتان دادید ، نگه داشتن این شکل آسان است . ابتدا ابرو باید با گوشه ی داخلی چشم هماهنگ باشد .کمان ابرویتان نیزباید با خط بالای چشمتان هماهنگ باشد .

 

نکته ششم در مورد آرایش ابرو : برای ترمیم کردن ابروی نازک حتما قسمت ابتدای ابرو ، دقیقا بالای گوشه ی داخلی چشم ، حتما پر باشد . اگر ابروان شما نازک و یا کم پشت است ، آن قسمت را با مداد ابرو با خطوط نازک مو مانند پر کنید . بعد با یک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فرو کرده اید کارتان را ادامه دهید . به این ترتیب رنگ مداد ابرویتان بیشتر می شود . هر قدر به کمان ابرویتان نزدیکتر می شوید خطوط را نازکتر کنید .

 

موچین های سرکج

نکته هفتم در مورد آرایش ابرو : برای برداشتن موهای اضافه از موچین های سرکج استفاده کنید . ابروانتان را برای پر نشان دادن به سمت بالا و برای نازک نشان دادن به سمت چپ و راست برس بکشید . برای اینکه ابرویتان حالتش را حفظ کند از ژل ابرو استفاده کنید . بهترین موچین ها ، موچین های نوک کجی هستند که قسمت انتهایی زبری دارند و گرفتن مو با آنها آسانتر است . برای کنترل بهتر این عمل بعضی از موچین ها به حالت قیچی هستند .

هر دو یا سه سال ، وقتی نوک موچین شل شد ، باید موچین خود را تعویض کنید . همیشه موچین خود را تمیز نگه دارید . به کمک یک گوش پاک کن آغشته به ماده ی ضد عفونی یا الکل نوک آن را تمیز کنید . همیشه شب هنگام ابرویتان را بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثار سرخی از اطراف ابرو محو شود .

مقاله مرتبط : آرایش لب های باریک و پر

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

عرق کردن

۱۹ مشکل جسمی مردان که باعث شرمندگی آنها میشود!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *