سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

بدن زن زیبا

بدن زن زیبا ، کلید سرنوشت اوست . این نظر بهیچ وجه مبالغه آمیز نیست . این حقیقتی است که پس از سالها کار و فعالیت در رشته بیماری های زنان برایم آشکار شده است که تا چه اندازه عوامل روانی در تکوین شخصیت زن و وضع سلامت او تاثیر دارد . بله ، بدن زن زیبا ست و در عالم طبیعت هیچ چیز زشت آفریده نشده است .

 

اندام بدن زن زیبا

بدن زن زیبا ست اما یک زن ، چه نگاهی به زندگی زناشویی دارد ؟

در نظر زن ، وضع ظاهر بدن او از مرد برایش اهمیت بیشتری دارد چون شوهر کردن و بچه دار شدن اساسی ترین ثمره زندگی یک زن است . رضایت جسمانی و اجتماعی و روانی زن نیز بستگی به یک امر دارد و آن جلب مرد و حفظ توجه و علاقه ی او طی سالهای بعدی زندگی ست . البته جذبه ی جسمانی بهیچوجه جانشین خصایصی از قبیل طراوت دخترانه و یا وفاداری یک زن نسبت به شوهرش نمی گردد و عاقبت نیز اینگونه خصایص در ادامه و تثبیت زندگی زناشویی بیش از خصوصیات ظاهر موثر واقع می شود . هر زنی احساس می کند که با وجود کلیه ی خصوصیات دیگر ، کشش جسمانی نسبت به معشوق و یا نامزد و یا شوهر به منظور آماده کردن زمینه ای برای نشان دادن خصوصیات اخلاقی و روحی مورد نیاز است به عبارت دیگر کشش و جاذبه ی یک زن ، سرمایه ی اصلی وی برای شروع زندگی مشترک است .

 

 تفاوت بین جذابیت جسمانی و زیبایی

چرا جذابیت جسمانی را نباید با زیبایی اشتباه گرفت ؟

بله ، تقریبا کلیه مردان در این مورد هم عقیده اند که یک دختر بسیار عادی می تواند با داشتن خصایص و جذابیت زنانه نظر مرد را به خود جلب نماید . این جذابیت زنانه ناشی از زیبایی اندام و طراوت جسمانی و روانی یک بدن سالم است . پس می توان چنین خلاصه نمود که زنانگی با وجود اینکه یک عامل مطلق جسمانی نیست مقدار زیادی به عوامل جسمانی بستگی دارد بطوریکه این عوامل توسط میزان استروژن در بدن تعیین می گردد .

نکته : هیچ چیز زیباتر و دلنشین تر از پوست لطیف یک زن جوان بیست ساله نیست . این زیبایی را نیز زنان جوان مدیون استروژن می باشند .

مقاله مرتبط : غذاهایی که برای افزایش استروژن مفید اند

 

هورمون های زنانگی

تغییرات جسمانی بدن زن زیبا و سالم در کجا نهفته است ؟

کلید پیشرفت و تغییر زندگی زن در تخمدان ها که محل تولید تخم و تهیه هورمون های زنانگی است نهفته می باشد . غدد تولید کننده ی هورمون های زنانه که همان تخمدان ها هستند ترشحات خود را برعکس غدد دیگر ، از قبیل غدد بزاقی یا اشک که ترشحات آنان به سطح بدن می رسد ، مستقیما به خون می ریزند . البته غدد داخلی دیگری نیز وجود دارند و مانند یک کارخانه عمل نموده و میزان سوخت و ساز انرژی را در بدن تعیین می کنند . بدن زن، زیبایی و طراوت خود را مرهون کار تیمی این مجموعه است .

 

خواب آلودگی

فعالیت این غدد چگونه است ؟

در صورتی که این غدد بیش از حد معمول فعال باشند نتیجه ی آن ، عصبانیت ، فعالیت بیش از اندازه و لاغری شخص می باشد . در صورتی که فعالیت این غدد کند یا کمتر از حد معمول باشد ، اثرات آن به عکس خواب آلودگی ، عدم علاقه به پیشرفت و کار و گاهی اوقات چاقی است .

 

تخمدان ها

آقای دکتر به همراهان راستینه درباره غدد جنسی زن بگویید :

تخمدان ها که غدد جنسی زن هستند از خیلی از جنبه ها با غدد دیگر بدن متفاوتند . این غده هر ماه ، دو ماده تولید می نماید . در نیمه ی اول دوران ماهانه استروژن می سازند و در نیمه ی دوم پروژسترون تولید می کنند . ولی این غدد نیز مانند هر کارخانه ی دیگری به زودی فرسوده می شوند و در سنین بالا یائسگی ظاهر می گردد . خوشبختانه اکنون علاج این فرسودگی کشف شده است . در صورتی که تخمدان ها نتوانند استروژن بسازند ما استروژن را از طریق قرص یا تزریق به بدن می رسانیم . این نوع استروژن برای استفاده ی بدن بهیچوجه با نوعی که در خود تخمدان ها ساخته می شود تفاوتی ندارد فقط مقدار آن بایستی کافی باشد تا بدن زن، زیبا و شاداب بماند .

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • کتابخانه راستینه
 • دکتر پرویز طالقانی

منبع تصاویر 

 • intermedio2englisheoi.wikispaces
 • awakeningthegoddesswithin
 • wwhfblog
 • images.wisegeek

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

پوست و مو

درمان آکنه

آکنه چگونه درمان می‌شود؟

سلامت عمومی

آزمایش استروژن

آزمایش استروژن چیست؟

اطلاعات پزشکی

بیماری لوپوس

بیماری لوپوس را جدی بگیرید

اطلاعات درمانی

شکستگی استخوان

پوکی استخوان ؛ چرا و چگونه؟

سلامت زنان

بوی واژن

چرا واژن من بو می‌دهد؟

سلامت عمومی

تعریق بیش از حد

اگر زیاد عرق می کنید بخوانید!

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. پریسا گفت:

  استروژن هومون زیبایی خانوماست ودر تخم رازیانه و کنجد هم وجود داره

 2. شیما گفت:

  مطالبتون عالیه مرسییییییییی