سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

یک ترکیب بروکلی که می‌تواند به پیشگیری یا درمان سرطان سینه کمک کند!

اگرچه قبلا ثابت شده که بروکلی می تواند به پیشگیری و درمان سرطان پروستات کمک کند اما مطالعات اخیر کشف کرده‌اند که ممکن است یک ترکیب خاص در بروکلی قادر باشد برای بیماران مبتلا به سرطان سینه نیز معجزه کند. این به لطف سولفورافان است؛ عنصری در بروکلی که می‌تواند به سلول‌های بنیادی حمله کند.

بروکلیماجرای پشت سولفورافان

سولفورافان که هم در بروکلی و هم در جوانه های بروکلی وجود دارد، می‌تواند سلول‌های سرطانی را هدف گرفته و نابود کند و همچنین از رشد سلول‌های سرطانی جدید جلوگیری نماید. در بیماران مبتلا به سرطان سینه، این درواقع می‌تواند رشد سلول‌های بنیادی سرطان را که نمی‌توانند از طریق شیمی درمانی معالجه شوند، مهار کند.

اگرچه تحقیق در مورد سولفورافان در مراحل ابتدایی‌اش است اما محققان امیدوارند که درنهایت بتوانند از قدرت سولفورافان به منظور درمان سرطان سینه استفاده کنند.

در حال حاضر، مطالعاتی روی موش‌ها در حال انجام است تا میزان اثربخشی سولفورافان مشخص شود. تاکنون دانشمندان، تغییرات قابل توجهی با ورود سولفورافان در این مطالعه مشاهده کرده‌اند. به نظر می‌رسد که سلول‌های سرطانی درمان‌شده با سولفورافان قادر به رشد تومورهای جدید نیستند.

یافته‌های این مطالعه از این نظر هیجان‌انگیزتر بودند که بنظر می‌رسد سولفورافان، تأثیر کمی روی سلول‌های سالم نرمال داشته باشد. از آنجا که بسیاری از درمان‌های سرطان باعث آسیب قابل توجه به تمام سلول‌ها حتی سلول های سالم می‌شوند، محققان امیدوراند که سولفورافان بتواند به جای همه‌ی سلول‌ها فقط به سلول‌های سرطانی حمله کند.

سولفورافان با هدف قرار دادن سلول‌های بنیادی سرطان، دانشمندان را امیدوار کرده است که یک روز بتوانند به‌طور موثر به تمام جنبه‌های سرطان سینه حمله کنند. پیدا کردن راهی برای کنترل موفقیت‌آمیز سلول‌های بنیادی سرطان، یکی از اهداف کلیدی تحقیقات سرطان امروزی است. بنابراین ممکن است سولفورافان ثابت کند که یک جزء ارزشمند در درمان‌های سرطان آینده می‌باشد.

 

آیا خوردن بروکلی مفید است؟

اضافه کردن بروکلی بیشتر به رژیم غذایی‌تان همیشه برای شما مفید است، چون این سبزی لذیذ، سرشار از فیتونوترینت‌ها، ویتامین c و ویتامین A به علاوه‌ی سولفورافان می‌باشد. با این حال درمان‌هایی که توسط محققان سرطان مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، حاوی یک فرم بسیار غلیظ از سولفورافان هستند که متأسفانه نمی‌توان آن را فقط با خوردن مقدار زیادی بروکلی دریافت کرد.

مقاله مرتبط : درمان جدید برای کاهش خطر برگشت سرطان سینه!

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • http://www.webmd.com/prostate-cancer/tc/prostate-cancer-prevention
  • http://www.mayoclinic.com/health/health-foods/MY01108&slide=5
  • http://www2.med.umich.edu/prmc/media/newsroom/details.cfm?ID=1573
  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20388854

منبع تصاویر 

  • coach.nine

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت عمومی

علائم خال‌‌ها

خال‌ها را بهتر بشناسیم

پوست و مو

خط لبخند

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

پوست و مو

نحوه کاهش و جلوگیری از چروک‌های گردن

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

پوست و مو

درمان تجمع رنگ‌دانه‌ها ( پیگمانتاسیون )

بهبود پیگمانتاسیون در خانه

اطلاعات دارویی

ویتامین K

چرا باید ویتامین K مصرف کنیم؟

زیبایی

انجام جراحی زیبایی

هرآنچه که باید از جراحی زیبایی بدانید

اطلاعات پزشکی

لکه‌های پوستی

لکه‌های پوستی و تمام دلایل بروز آن

زیبایی

پروتز سینه

صفر تا صد پروتز سینه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *