مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه اخبار تجویز داروی مخدر بعد از عمل جراحی کیسه صفرا!

تجویز داروی مخدر بعد از عمل جراحی کیسه صفرا!افزودن دیدگاه

مطالعه ای جدید نشان میدهد، برای افرادی که کیسه صفرای آنها برداشته شده است نسبت به آنچه تصور میشود، مسکن های درد اپیوئیدی کمتری مورد نیاز است.

عمل جراحی کیسه صفرا

محققان خاطرنشان کردند که درد در این بیماران نه تنها پس از جراحی کنترل می شود، بلکه استراتژی تجویز محافظه کارانه می تواند به مبارزه با بحران اپیوئید کمک کند. داروهای ضد درد مخدر تجویزی شامل داروهایی مانند اکسی کانتین، پرکوست و ویکودین هستند.

دکتر رایان هوارد، نویسنده اصلی این پژوهش در این باره، گفت: ” در مقایسه با تمام تلاش های دیگر برای بهبود مراقبت های جراحی، مدت زمانی طولانی، هیچ قانون یا دلیلی برای تجویز داروهای ضد درد جراحی وجود نداشته است”.

هاوارد در نشست خبری دانشگاه گفت: “ما بیش از حد دارو تجویز میکنیم، زیرا هیچ وقت واقعا کسی نمی پرسد مقدار درست و مناسب چقدر است. ما می دانستیم که می توانیم بهتر عمل کنیم.” در این مطالعه، تیم هاوارد داده های مربوط به ۱۷۰ بیمار که جراحی حذف کیسه صفرا را در مرکز پزشکی دانشگاه میشیگان، انجام داده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. محققان دریافتند که به طور متوسط به هر بیمار بعد از عمل، ۲۵۰ میلی گرم از داروهای ضد درد (حدود ۵۰ قرص) داده شد.

با این حال، مصاحبات انجام شده با ۱۰۰ بیمار نشان دادند که آنها در واقع تنها ۳۰ میلی گرم از داروهای ضد درد (حدود شش قرص) را بعد از عمل جراحی مصرف کردند. در بسیاری از موارد، قرص های استفاده نشده آنها هنوز در جعبه داروهای آنها بودند. بر اساس همین مسئله، محققین دستورالعمل تجویز اپیوئیدهای بسیار پایینتر همراه با برنامه آموزشی جدید برای بیمار درباره کنترل درد را منتشر کردند.

پس از معرفی دستورالعمل جدید، متوسط نسخه اپیوئید برای ۲۰۰ بيمار ۶۶ درصد یعنی به ۷۵ ميلي گرم (۱۵ قرص) کاهش يافت. و درصد افرادی که برای مسکن های درد غیراپیوئیدی مانند استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (Motrin، Advil) نسخه دریافت کردند- بیش از دو برابر افزایش یافت.

 

تجویز داروی مخدر بعد از عمل جراحی کیسه صفرا!

مصاحبه با ۸۶ نفر از بیمارانی که نسخه هایی با مقدار کمتر داروهای مخدر دریافت کردند، نشان داد که آنها به اندازه بیماران قبلی که نسخه هایی با داروهای ضددرد بیشتر دریافت کردند، درد خود را کنترل می کردند.

طبق نظر نویسندگان ای پژوهش، هیچ دستورالعملی برای کنترل دردِ مربوط به جراحی با اپیوئیدها وجود ندارد.

هاوارد گفت: اما در اولین سال پس از معرفی دستورالعمل جدید تجویز اپیوئید برای جراحی کیسه صفرا در بخش پزشکی دانشگاه میشیگان، از ورود بیش از ۱۳۰۰۰ قرص افیونی استفاده نشده به چرخه مصرف جلوگیری شد. راهنمای آموزشی جدید برای بیماران به آنها توصیه می کند تا داروهای درد را تنها زمانی مصرف کنند که درد دارند و فقط قرص های مخدر را زمانی مصرف کنند که درد آنها با ایبوپروفن یا استامینوفن کنترل نمیشود.

این دستورالعمل همچنین بر نیاز به از بین بردن ایمن قرص های افیونی باقی مانده تاکید می کند و مکان هایی را در میشیگان که داروهای افیونی مصرف نشده را می پذیرند، ارائه میدهد.
این یافته ها ۶ دسامبر در مجله جراحی JAMA منتشر شدند.

هاوارد گفت: “درد بخش جدایی ناپذیر جراحی است – جراحی موجب درد کوتاه مدت می شود، اما در بلند مدت میتواند به شما کمک کند.”

وی افزود: “تقریبا نیمی از تجویز های جراحان برای داروهای ضد درد است، اما به طور سنتی ما هیچ آموزشی یا راهنمایی در این مورد نداریم. امیدواریم که چارچوبی که ما توسعه داده ایم، بتواند برای بسیاری از جراحی های دیگر نیز اعمال شود.”

مقاله مرتبط : آشنایی با برخی داروهای اعتیادآور !

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • chinageotech
  • photos.demandstudios

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

کمک های اولیه

آسیب های خفیف وارده به سر در کودکان

درمان آسیب های خفیف وارده به سر در کودکان

کمک های اولیه

گزیدگی و زخم نیش حشرات

گزیدگی و زخم نیش حشرات در کودکان

کمک های اولیه

شکستگی استخوان کتف

درمان شکستگی استخوان کتف

کمک های اولیه

مشکلات تنفسی

مشکلات تنفسی در کودکان

کمک های اولیه

کبودی در کودکان

درمان کبودی در کودکان

کمک های اولیه

آسیب های چشم در کودکان

آسیب های چشم در کودکان

کمک های اولیه

دررفتگی شانه

درمان دررفتگی شانه

کمک های اولیه

شکستگی ها و دررفتگی ها

درمان شکستگی ها و دررفتگی ها

کمک های اولیه

دل درد و تهوع در کودکان

دل درد و تهوع در کودکان

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *