سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

ویژگی های یک بالش خوب!

انتخاب بالش مناسب در خواب راحت خیلی موثر است. بعضی ها با بالش های کوتاه و کوچک راحت ترند و برخی ترجیح می دهند زیر سرشان بلند باشد. برخی بالش های ابری و برخی بالش های پر را ترجیح می دهند. بالش خوب که به بالش طبی نیز معروف ست موضوع صحبت مجله سلامتی راستینه است، با ما همراه باشید.

 

بالش طبی

در گذشته از این فوم برای آرامش بیشتر بیماران در تخت های بیمارستانی استفاده می شد اما امروزه این محصولات برای مصارف شخصی در لوازم شخصی و مبلمان، تشک خوشخواب و بالش نیز استفاده می شود.

 

فوم های ویسکوالاستیک

فوم های ویسکوالاستیک از چه زمانی وارد بازار شدند؟

جالب است بدانید که این محصول که به فوم هوشمند ناسا نیز معروف است اولین بار در سال ۱۹۷۰ میلادی در برنامه های فضایی ناسا بر روی صندلی پرواز فضانوردان استفاده شد. فوم های هوشمند بر اساس وزن و دمای بدن کار می کنند و خودشان را با نقاط فشار مطابقت داده و هماهنگ می کنند. این فوم ها دارای ساختار سلولی باز هستند و این قابلیت را دارند که هوا را به سلول های مجاورشان عبور دهند و شکل سر و گردن را به خود بگیرند و موجب شوند سر و گردن در راحت ترین حالت قرار گرفته و کمترین فشار به آنها وارد شود در حالی که بالشهای معمولی، شکل شان را حفظ نمی کنند و همین تغییر حالت موجب می شود همیشه به طور یکسان از گردن حمایت نکنند.

 

بالش های قدیمی و آسیب به سر و گردن

آیا استفاده از بالش های قدیمی موجب آسیب به سر و گردن می شود؟

کارشناسان استفاده از بالشهای قدیمی را در حالی که بالش های مناسب از فوم ویسکوالاستیک در بازار خرید موجود است توصیه نمی کنند.

بالشهای جدید طبی، شکل شان متناسب با سر و گردن تغییر می کند و از عضلات و مهره های گردن به طور مناسب حمایت می کنند. از این بالشها برای پیشگیری و تسکین دردهای گردنی نیز استفاده می شود.

استفاده از این محصول همچنین موجب تسهیل گردش خون و کاهش فشار وارده بر عضلات می شود و با برطرف کردن فشار وارده بر عضلات گردن به خواب خوب و  با کیفیت کمک می کند. آنها در چند سایز متوسط و بزرگ، حتی برای نوزادان نیز تولید شده اند.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • ae01.alicdn
  • salemph.files.wordpress
  • cdn1.monologos
  • fitbehind

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت عمومی

وضعیت مناسب خواب برای مغز

یافتن بهترین موقعیت خواب مناسب شما

اختصاصی

پوزیشن های خواب در دوران بارداری

بهترین پوزیشن های خواب در دوران بارداری

رانینگ تایتل

ورزش شبانه

دلایلی که بیان می کند نباید در شب ورزش کرد!

اختصاصی

پوکی استخوان

۵ توصیه برای حفظ سلامت استخوان ها

اختصاصی

رابطه میانسالی و افسردگی

عوامل پنهانی افسردگی ناشی از بالا رفتن سن!

اختصاصی

لاغری سریع

۵ نکته برای رسیدن به لاغری سریع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *