سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

گذشته بد را فراموش کنیم!

برای فراموش کردن گذشته، باید با ناکامی ها یا فقدان های مختلف کنار بیاییم. در این فرصت توصیه هایی برای رو به رو شدن با شکست ها را معرفی کنیم. لطفا با مجله راستینه همراه باشید.

روبرو شدن با گذشته بد

روبرو شدن با گذشته بد!

فراموش کردن گذشته، چه غم از دست دادن یکی از عزیزان یا ترک یک رابطه با شریک جنسی باشد، یکی از سخت ترین کارهاست …

با اینکه ممکن است بدانید که این رابطه چقدر برایتان دردناک است و برای آرامش خودتان هم که شده باید آنرا کنار بگذارید.

جوانی به مطب من آمد و گفت:

شکست بدی خورده ام … عاشق دختری شدم و بعد که میخواستم به او بگویم، فهمیدم دوست پسر دارد …کاملا درهم شکستم … این روزها خودارضایی می کنم و از عواقب کارم نگرانم. لطفا راهنمایی ام کنید؟

حتما قبل از اینکه بخواهید از رابطه خود خداحافظی کنید لازم است که با خاطرات و تجربیاتتان رو به رو شوید. اگر با اشتباهات خود دست و پنجه نرم می کنید، باید مسئولیت اعمالتان را بپذیرید.

مقاله مرتبط : ویژگی های ارتباط بد کدامند؟

 

اقدام برای فراموش کردن گذشته بد

۵ اقدام برای فراموش کردن گذشته بد کدامند؟

 • با دور ریختن همیشگی احساسات مربوط به خاطرات دردناکتان، آنها را فراموش کنید … بتدریج خواهید دید که چقدر احساس آرامش می کنید.
 • در صورت امکان به عقب برگردید و با کسانیکه در آن خاطرات همراه بوده اند حرف بزنید.
 • احساسات خود را با کسی در میان بگذارید و به مهمترین آنها اعتراف کنید. برای فراموش کردن گذشته تان، باید احساساتتان را بروز دهيد. شما باید تقصیر یا گناهتان را گردن بگیرید.
 • آیا با تمام وجود باید مبارزه کنی؟ پاسخ روشن است … شما با طلب بخشش، براحتی می توانی آرامش فکری خود را تجدید کنید.
 • برای فراموش کردن گذشته گاهی باید غرور خود را کنار بگذارید.

فراموش کردن عزیزان، چه قهر عاطفی با همسرتان باشد که قصد دارید از او طلاق بگیرید، چه فرزندتان باشد که به تازگی فوت کرده است، غیر قابل تحمل است اما شما برای ادامه زندگیتان باید واقع بین و آرام باشید.

 

سرگرم کردن خود

فراموش کردن گذشته بد یعنی چه؟

فراموش کردن گذشته بد، یعنی باور کنید که برای تغییر گذشته کاری از دستتان بر نمی آید. در مواجهه با شکستتان شما هرچه از دستتان بر می آمده انجام داده اید. باید بدانید تا جاییکه می توانسته اید خوب و موثر بوده اید. اگر قرار بود به عقب برگردید مطمئنا نمی توانستید کاری بیش از آن انجام دهید پس باید گذشته را فراموش کنید مگر آنکه بخواهید از آن چیزی بیاموزید.
فراموش کردن گذشته بد، یعنی خود را برای اشتباهاتتان ببخشید. فکر کردن دوباره به آنچه که می توانستید یا باید انجام می دانید هیچ اثری ندارد. اگر با اشتباهاتتان درگیر هستید سعی کنید خودتان را ببخشید. فراموش کردن گذشته یعنی افکارتان را خوب بشناسید. اگر می بینید که مدام درگیر گذشته هستید، با ملایمت افکارتان را به زمان حال برگردانید. سعی کنید این عادت را کنار بگذارید که مدام به اشتباهات گذشته تان فکر کنید.

 

اشو

” اشو ” فیلسوف شهیر هندی می فرماید: گذشته را فراموش کن … به آینده فکر نکن زیرا مضطرب می شوی. در زندگی ، همین لحظه را دریاب.

فراموش کردن گذشته یعنی به گذشت زمان اعتماد کنید. زمان می گذرد و شما هم باید از گذشته بگذرید. زخم هایتان به مرور التیام می یابند. فراموش کردن گذشته بد یعنی ارتباطات جدید ایجاد کنید. لازم نیست که حتما یک گروه دوست تازه پیدا کنید. می توانید یک دوستی جدید را با یکی از همکارانتان شروع کنید یا یکی از همسایه ها را برای شام به خانه تان دعوت کنید. اگر در مورد شکست هایتان با کسی حرف بزنید راحت تر می توانید با آنها کنار بیایید. فراموش کردن گذشته یعنی در مکالماتتان به دنبال تعادل باشید. خیلی مهم است که دردها و ناراحتی هایتان را با دیگران قسمت کنید اما به همان اندازه مهم است که به زندگی دیگران هم علاقه نشان دهید. فراموش کردن گذشته بد ، یعنی یک دنیای تازه را تجربه کنید. شروع به تحصیل در یک رشته تازه کنید یا یک سرگرمی جدید پیدا کنید. برای فراموش کردن گذشته باید به دنبال حرکت های تازه باشید. فراموش کردن گذشته یعنی زمانتان را در اختیار دیگران قرار دهید. فرصت های بیشمار تازه ای وجود دارد که به شما کمک می کند با گذشته تان خداحافظی کنید. وقت خود را با کسانی بگذرانید که از بودن با آنها بسیار لذت می برید.

 

مقاله مرتبط : بپذیریم که مالک دیگران نیستیم

 

منابع

 • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

 • momentumclubs
 • topsimages
 • iosho
 • itaniumsolutions

 

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

سلامت عمومی

دوره نقاهت

چکار کنیم تا مريض نشویم؟

سلامت جنسی

نخستین نزدیکی زوجین

بهداشت جنسی و نخستین نزدیکی

سلامت زنان

معاینات لازم پیش از ازدواج

معاینات لازم پیش از ازدواج

سلامت عمومی

ترک سیگار

چه کسانی در ترک سیگار موفق ترند؟

سلامت زنان

اصلاح موهای شرمگاهی

بهترین اصلاح موهای شرمگاهی

سلامت کودکان

نحوه ی گذراندن اوقات فراغت

گذراندن اوقات فراغت

سلامت روان

ظاهر زیبا چقدر در انتخاب همسر مهم است؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سام گفت:

  سپاس فراوان از اموزشها و تجربیاتتان