سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

“باکتری خوب” روی پوست شما به تنظیم عملکرد دستگاه ایمنی کمک می کند!

طبق تحقیقی جدید، پوست سالم، مانند روده ای سالم، باید دارای چندین میکروارگانیسم (میکروب) باشد. علاوه بر این، این میکروارگانیسم ها در ارتباط مداوم با سیستم ایمنی بدن شما هستند و به تنظیم سلامتی کمک می کنند.

باکتری خوب روی پوست

بدن انسان شامل بسیاری از میکروب ها است. برخی از این میکروب ها برای عملکرد های بدنی سالم مانند هضم ضروری هستند. بقیه آن ها ممکن است بیماری زا باشند. مطالعات قبلی نشان داده اند بین جوامع میکروبی با پوست و شیوع بیماری های التهابی مانند آتوپیک درماتیت (اگزمای ذاتی کودکان) ارتباطاتی وجود ندارد.

مطالعات دیگر نشان داده اند که چگونه باکتری هایی که معمولا در پوست زندگی می کنند، ممکن است از بدن در برابر عفونت و میکروارگانیسم های موجود در بافت های مختلف – پوست، روده، ریه – محافظت کنند که دارای نقش منحصر به فرد در هر قسمت هستند و حفظ سلامت مناسب به حضور چند مجموعه مختلف از ارگانیسم های دوستانه که با یکدیگر در یک رابطه همزیستی همکاری می کنند ، نیاز دارد.

پوست شما با سیستم ایمنی بدن شما ‘صحبت می کند’.

این امر کمی شناخته شده است، با این حال، سیستم ایمنی بر انواع میکروب هایی که بر روی پوست زندگی می کنند تأثیر می گذارد و در نتیجه به طور بالقوه از بیماری جلوگیری می کند.

تحقیق جدیدی که در مجله Genome Research منتشر شده است، گروهی از بیماران با کاهش عملکرد سیستم ایمنی به علت نقص ژنتیکی نادر را مطالعه کرده است.

برخلاف تنوع در جهش های به وجود آورنده بیماری ها در بیماران، شرایط پوستی شبیه اگزما در همه بیماران مشترک بود. نمونه های گرفته شده از پوست بیماران نشان دادند که آن ها انواع باکتری ها و قارچ هایی روی پوست خود داشتند که بر روی پوست افراد سالم یافت نشد.

به گفته هیتی کنگ، همیار ارشد مطالعه از موسسه ملی سرطان آمریکا” این موضوع نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن بر انواع میکروب هایی که روی پوست زندگی می کنند، تأثیر می گذارد.”

 

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • netdoctor.co

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

عوامل پرخطر زگیل

هرآنچه که باید از زگیل بدانیم

پوست و مو

مزایای مراجعه به متخصص پوست

آنالیز صورت و تمام نکات مربوط به آن

اطلاعات پزشکی

واکنش آلرژیک

التهاب پوست ؛ علل، تشخیص، درمان

اطلاعات پزشکی

علائم درماتیت استاز یا اگزما واریس

آنچه باید در مورد اگزما واریس (درماتیت استاز) بدانید؟

اطلاعات پزشکی

رزاشیا

از رزاشیا چه می دانیم؟

اطلاعات پزشکی

لکه‌های پوستی

لکه‌های پوستی و تمام دلایل بروز آن

روغن ها

روغن اسانس نعناع فلفلی

فواید استفاده از روغن اسانس نعناع فلفلی!

پوست و مو

پاک کننده صورت روغن نارگیل

تاثیر پاکسازی صورت با روغن نارگیل و جوش شیرین

سلامت عمومی

ایجاد آرامش با موسیقی

۱۴ نکته برای سلامت بدن شما!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *