سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

خوش نقشی باخط لب!

لب ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند و به راحتی می توان با گریم و آرایش درست، حالت لب ها را تغییر داد و به آنها فرمی زیبا داد. البته این کار ساده نیست و خیلی از خانم ها نمی دانند که چگونه از خط لب استفاده کنند تا لب هایی قشنگ داشته باشند. مجله ی سلامتی راستینه راه های آسان و طلایی حجیم کردن لب با خط لب را آموزش می دهد.

 

لب های پهن

شما لب باریک دارید یا لب پهن؟

در مورد لب های پهن و درشت لازم نیست که خط لب خارج از خط اصلی لب کشیده شود بلکه آن را در جای خود کشیده و رژ لب بزنید. فقط برای برجسته شدن آن خط سفید را با مداد سفیدتان تنها در زیر لب و فقط وسط آن بکشید. تفاوت کشیدن خط سفید لب های پهن با لب های باریک در این است که در مورد لب های باریک خط سفید کاملی در زیر لب پایین کشیده خواهد شد اما در مورد لب های پهن تنها این خط سفید در وسط لب کشیده می شود و دو طرف آن به رنگ همان خط لب خواهد بود.

مقاله مرتبط :۷ حقیقت آرایشی

 

جط لب

اگر لب باریک دارید خط سفید یادتان نرود!

اگر دوست دارید هنگام آرایش برجستگی لب ها بیشتر شده و بزرگتر دیده شوند، بهتر است برای لب های باریک، حتما اول از یک مداد لبی که کمی پررنگ تر از رژ لب تان است استفاده کرده و خط لبی دور لب اما زیر خط اصلی و البته مماس با آن بکشید، سپس با انگشت، رنگ مداد را روی کل لب پخش کنید و بعد رژ لب تان را بزنید. این کار باعث می شود لبهای شما پهن تر نشان داده شود. کاری که برای برجسته دیده شدن آن در پایان انجام می دهید این است که با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لب خود بکشید.

 

خط لب و رژ لب

چند نکته در استفاده از خط لب!

چندی پیش درمورد آرایش لب های باریک و پر صحبت کردیم اکنون موارد مهمی را برای استفاده از خط لب مرور می کنیم. رایج ترین راهی که برای بزرگتر کردن لب با خط لب وجود دارد و بیشتر خانم ها از آن مطلع هستند، کشیدن خط لب یک مقدار بالای لب است که البته باید با اصول کشیده شود.
نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که به هیچ عنوان رنگ خط لب تان با رنگ رژلبی که استفاده می کنید تفاوت نداشته باشد. شما خط لب را برای برجسته کردن لب و بزرگ کردن آن استفاده می کنید، اگر رنگ مدادی که استفاده می کنید با رنگ رژ شما تفاوت داشته باشد، هرگز نمی توانید به این خواسته دست پیدا کنید.
سعی کنید از مداد لب های نرم برای کشیدن خط لب استفاده کنید؛ مداد لب های مومی بهترین گزینه هستند چون به آرامی روی لب حرکت می کنند و لب را زخم نمی کنند. و بهتر است از مداد لب مات استفاده کنید تا اگر قسمتی را اشتباه کشیدید به راحتی بتوانید آن را پاک کنید. خط لب را به آرامی و ابتدا دور تا دور لب تان بکشید و سپس به قسمتهای داخلی لب هم گسترش دهید. سعی کنید تمام لب تان را خط لب بکشید تا در صورت پاک شدن رژ از روی لب همچنان رنگ خط لب روی لبتان باقی مانده باشد.

مقاله مرتبط : همه چیز در مورد آرایش ابرو

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • pinterest
  • stylesweekly
  • thenailspa

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

از بین رفتن حجم لب‌ها

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

پوست و مو

رژ لب

آیا رژ لب حساسیت ایجاد می کند؟

پوست و مو

کانتورینگ

چگونه پف و ورم صورت را با آرایش بپوشانیم ؟

اطلاعات پزشکی

لوتزم آرایشی

آرایش زیاد پیری زودرس می آورد!

اطلاعات پزشکی

رژ لب بچه ها

چگونه آرایش را از چهره کودکان پاک کنیم؟

اختصاصی

آرایش لب های پر

آرایش لب های باریک و پر

اختصاصی

در تابستان چگونه آرایش کنید ؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *