سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

راهنمایی هایی در خصوص بازگشت بچه ها به مدرسه

به گفته مربیان و معلمان، چند هفته اول نیاز به صبر و پشتیبانی دارد.

درسی حیاتی برای والدین در تسلط و کنترل فرزندان خود هنگام بازگشت آنها به مدرسه این است: رها کردن بچه ها موجب تنبلی آنان خواهد شد.

راهنمایی هایی برای والدین

راهنمایی هایی برای والدین

اسپنسر کلارک، استادیار آموزش گفت: “روزها و هفته های اول رفتن به مدرسه دشوار هستند، بنابراین والدین بهتر است که تا حد امکان صبر، درک و حمایت کافی از فرزندان خود را در پیش بگیرند.”

کلارک و همکارانش در یک نشریه دانشگاهی گفتند که روزهای اول مدرسه پایه و اساس بقیه سال تحصیلی به شمار میرود.

در اینجا راهنمایی های کلارک و همکارانش برای شروع سال تحصیلی ارائه شده اند:

به بچه ها حق انتخاب بدهید. لری لوین، استادیار برنامه درسی و آموزش، گفت: “بچه ها هر وقت انتخاب می کنند، احساس آزادی میکنند. ارائه گزینه هایی مانند نوع لباسی که می پوشند و یا برای ناهار و خوردن خوراکی در کافه تریا مدرسه چه چیزی بخورند، کمک می کند تا دانش آموزان احساس مالکیت در روند آماده شدن برای مدرسه احساس کنند.”

اطمینان حاصل کنید که آنها استراحت کافی داشته اند. بچه ها در مهد کودک های تمام وقت ممکن است در چند هفته اول خسته و مبهوت باشند. آنها را ۱۵ دقیقه زودتر از هر شب به رختخواب ببرید تا بتوانند برنامه خواب بهتری داشته باشند و در صورت نیاز کل برق های منزل را خاموش کنید تا کودک زودتر به خواب رود. کودکان در مقطع ابتدایی باید ۱۰ تا ۱۱ ساعت در روز بخوابند.

 

یک صبحانه سالم

روی صبحانه حساب ویژه باز کنید. صبح قبل از رفتن به مدرسه یک صبحانه سالم تهیه کنید. لووین گفت: “لازم نیست دقیقا چه چیزی در وعده صبحانه خورده شود، فقط باید قبل از رفتن به مدرسه برای ساعت های یادگیری، باید چیزی بخورند.”

تمرکز بر ارتباط خود با کودک. لووین گفت: “مطالعات نشان می دهند که مسئله بسیار مهمی که کمک میکند کودکان برای مدرسه انعطاف پذیر شوند، دانستن این است که آنها در زندگی خود بزرگسالی دارند، چه پدر و مادر، چه معلم، مربی و یا افراد مذهبی مثل روحانیون، که می توانند به آن اعتماد کنند.”

تجارب خود را به اشتراک بگذارید. با بچه های خود درباره تجارب خود در مدرسه صحبت کنید و به آنها گوش دهید. لووین گفت: “گوش دادن با توجه و بدون قضاوت بسیار مهم است.”

انتظارات خود را در نظر بگیرید. لووین گفت: “مطالعات بازخورد از دانش آموزان دبیرستان نشان می دهند که آنها تحت فشار بزرگی قرار دارند و احساس میکنند باید نمرات خوبی به والدین خود ارائه دهند، در ورزش ها مشارکت داشته باشند و به دانشگاه عالی راه پیدا کنند. داشتن انتظارات معقول مهم است. بنابراین بسیاری از نوجوانان سعی می کنند همه این کارها را انجام دهند و این احساسات آنها را از پای در می آورند. داشتن زمان خاموشی و بدون تکنولوژی واقعا اهمیت دارد.”

مقاله مرتبط : نکاتی برای شروع سال تحصیلی جدید

 

منابع

  •  Kansas State University, news release, Aug. 15, 2017
  • medlineplus
  • HealthDay

منبع تصاویر 

  • offspringmagazine
  • usnews
  • thesun

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اختصاصی

سال تحصیلی جدید

نکاتی برای شروع سال تحصیلی جدید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *