سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۷ قانون جدید برای از بین بردن چربی!

همیشه دوست داشته اید تمرینات قدرتی را آغاز کنید اما نمیدانید از کجا شروع کنید؟ با مطالعه این هفت قانون، اصول تمرین کردن را یاد بگیرید.

بدن خود را گرم کنید.اول از همه بدن خود را گرم کنید.

شما ممکن است در مورد اهداف تمرینات قدرتی خود هیجان زده باشید، اما قبل از این که شروع به تمرین کنید، ابتدا تعدادی حرکت برای بالابردن ضربان قلب و گرم کردن بدن خود انجام دهید. چون عضلات گرم تر انعطاف پذیری بیشتری دارند و راحت تر کار می کنند. بنابراین، گرم کردن بدن نه تنها احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد، بلکه باعث می شود وزنه بیش تری بزنید و تمرینات موثرتری داشته باشید!

 

با یک فرد حرفه ای کار کنید.

راه دیگری برای جلوگیری از آسیب دیدگی: اجازه دهید یک فرد حرفه ای طرز انجام صحیح حرکات را به شما نشان دهد. صرف نظر از این که با دستگاه کار می کنید یا وزنه آزاد می زنید، داشتن مربی شخصی در ابتدا برای اصلاح فرم و تکنیک شما بسیار مهم است. تکنیک وزنه زدن نادرست، می تواند منجر به فشار و آسیب های مفصلی شود که شما را از ورزش دور نگه میدارند.

 

بلند کردن وزنه های سنگین

فقط وزنه های سبک را بلند نکنید.

این به معنی بلند کردن وزنه های سنگین نیست. منظوراز این جمله این است که اگر زنی هستید که به شما گفته شده است وزنه های سبک در تعداد دفعات زیاد بلند کنید، این آموزش را فراموش کنید و آموزش دیگری را یاد بگیرید: با بلند کردن وزنه های سنگین، شما آرنولد شوارتزنگر نخواهید شد و اندامتان مردانه نخواهد شد. فقط قوی تر می شوید، لاغر می شوید و اندام های خود را بهبود می بخشید!

 

تمام بدن را هدف قرار دهید.

شما ممکن است دوستان وزنه برداری داشته باشید که بعضی از روزهای تمرین خود را به قسمت خاصی از بدن مثل “روز پاها” یا “روز اندام های تحتانی”محدود می کنند.هیچ دلیلی برای تقسیم تمرین به روزهای خاص و قسمت های خاص وجود ندارد مگر اینکه شما بدنسازی هستید که به دنبال تقویت عضله ای خاص می باشد.از سوی دیگر، تمرینات کامل بدن ، به شما کمک می کند سریع تر به اهداف تناسب اندام خود برسید.

 

استراحت کردن

استراحت کردن را فراموش نکنید.

ورزش روزانه ممکن است به شما کمک کند که به رفتن باشگاه عادت کنید، اما همچنین می تواند منجر به جراحات فوق العاده ای شود. هر چند روز، به عضلات خود برای بازیابی فرصت بدهید. به این ترتیب نسبت به زمانی که به عضلات خود استراحت نمی دهید، درد کمتری تجربه خواهید کرد و حتی ممکن است سریع تر نتیجه بگیرید.

 

مغز خود را تمرین دهید.

بلند کردن وزنه فعالیتی فیزیکی است، اما قطعا دارای بعد ذهنی قابل توجه ای است. ممکن است انجام کامل یک مجموعه تمرین بسیار سخت باشد. چند راه مختلف برای رسیدگی به این مسئله وجود دارند. برای بعضی از افراد انجام منظم تمرینات دشوار است.

دیگران ممکن است تصمیم بگیرند تمرکز خود را با مراقبه کردن در خارج از زمان باشگاه، افزایش دهند. صرف نظر از طرز فکر شما در مورد جنبه های روانشناختی وزنه زدن ، ایده خوبی است که گوشی خود را داخل کمد ترک کنید و به سالن تمرین نبرید، از دوستان خوش صحبت خود فاصله بگیرید و خودتان را در حال انجام موفق تمرین تجسم کنید.

 

تمرینات کوتاه

تمرینات کوتاه انجام دهید.

انجام تمرینات طولانی مدت طی یک روز سخت است. در عوض وزنه ها را افزایش و تعداد تکرارها را کاهش دهید و سعی کنید برای بالابردن ضربان قلب و تبدیل تمرین به جریان قلبی عروقی، زمان استراحت بین هر دور از تمرین ها را کاهش دهید.

مقاله مرتبط: چند بار در هفته باید ورزش کنید؟

 

منابع

  • http://blogs.menshealth.com/working-out-the-details/10-rules-of-gym/2010/12/18/
  • http://www.webmd.com/fitness-exercise/features/weight_training_basics
  • http://www.webmd.com/fitness-exercise/features/build-muscle-better-health
  • http://www.shape.com/fitness/workouts/8-reasons-why-you-should-lift-heavier-weights

منبع تصاویر 

  • scienceforsport
  • daily-stuff
  • livestrong
  • ۳hack

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

ورزش دوران بارداری

آنچه باید در مورد تمرینات EMS بدانید

سلامت عمومی

افزایش قد

آیا می‌توانم قدم را افزایش دهم؟

سلامت عمومی

چه میزان پیاده روی برای کاهش وزن نیاز است؟

اختصاصی

فقط بگویید نه

عادات خوبی که می تواند مضر باشد و شما نمی دانید!

اختصاصی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

سلامت عمومی

ورزش هایی برای جلوگیری از کمردرد

ورزش هایی برای جلوگیری از کمردرد

سلامت عمومی

استراحت بعد از ورزش

چرا بعد از ورزش باید استراحت کرد؟

تغذیه و تناسب اندام

۲۰ کیلوگرم کاهش وزن

۲۰ کیلوگرم کاهش وزن در ۶ ماه

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *