سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

قدرت شفابخش موسیقی

موسیقی در همه جا وجود دارد. همه ما از ایستگاه های رادیویی از پیش تعیین شده ماشین استفاده می کنیم، موسیقی به هر فروشگاه و رستورانی راه پیدا کرده است و اکثر افراد نوعی از پخش کننده های موسیقی چند رسانه ای(mp3 ) را در اختیار دارند.

ما توسط موسیقی احاطه شده ایم و به راحتی می توانیم در مورد سلیقه موسیقیایی خود و دلیل آن توضیح دهیم. با این حال، آن چه اکثر مردم نمی دانند این است که موسیقی دارای مزایای سلامت واقعی زیادی شامل تسکین فشار روانی (استرس)، حفاظت از پردازش صدا، تسکین درد و بهبود حافظه است.

قدرت شفابخش موسیقی

با گوش کردن به موسیقی استرس خود را کاهش دهید.

پس از یک روز بد، بسیاری از مردم به آهنگ یا آلبوم مورد علاقه خود گوش می دهند. در مواجهه با استرس شدید (مانند موعد کاری) بسیاری از مردم دریافتند که گوش دادن به موسیقی به آنها کمک می کند تا از کسب و کارشان مراقبت کنند. بدیهی است، احساسات کاهش استرس آن ها هنگام گوش دادن به موسیقی بی اساس نیستند.

در واقع، مطالعه ای نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی به طور روزانه باعث کاهش تنش و فشار روانی می شود.

علاوه بر این، نه تنها گوش دادن به موسیقی به شما کمک می کند در وضعیت پر تنش با خونسردی بیشتری واکنش نشان دهید، بلکه افرادی که روزانه به طور مرتب به موسیقی گوش می دهند، استرس کلی کمتر و شادی عمومی بیشتری دارند.

 

از گوش های خود محافظت کنید

از گوش های خود محافظت کنید.

مانند تمام توانایی های طبیعی، باید از شنوایی به درستی و اغلب به منظور اطمینان از عملکرد بهینه مداوم استفاده شود. افرادی که به طور منظم به موسیقی گوش می دهند یا یک آلت موسیقی را می نوازند، نشان داده اند که توانایی های پردازش صحیح صدا را در طول عمر خود حفظ می کنند.

به طور خلاصه، اگر می خواهید از شنوایی خود در تمام طول عمر محافظت کنید، باید بیشتر به موسیقی گوش دهید و بیشتر نوازندگی کنید (البته اگر صدای خوبی دارید!).

موسیقی درمانی

با گوش کردن به موسیقی ناراحتی را از خود دور کنید.

موسیقی درمانی در همه زمینه ها از انکولوژی اطفال گرفته تا کمک به مسئولین مهد کودک ها برای آرام نگه داشتن کودکان در زمان استراحت، فوق العاده کارایی دارد. صحبت در مورد مزایای موسیقی درمانی حرف اشتباهی نیست، زیرا علم اعصاب آن را ثابت کرده است.

در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی باعث تحریک بخش هایی از مغز می شود که در هنگام دریافت پاداش یا لذت بردن از آن، روشن می شوند. گذشته از آن، گوش دادن به موسیقی یک اثر قابل اثبات در تسکین درد دارد.

 

موسیقی تقویت کننده حافظه

حافظه خود را به وسیله موسیقی تقویت کنید.

آیا تا به حال متوجه شده اید که حتی اگر به سختی می توانید به یاد بیاورید که شب گذشته کلیدهای خود را کجا گذاشته اید، برای یادآوری اشعار و ریتم آهنگ، دارای مهارت های قابل توجهی هستید؟ این نتیجه قدرت موسیقی به عنوان تقویت کننده حافظه است.

تعدادی از مطالعات بسیار محرمانه ارتباط بین درس های موسیقی کودکان و نمرات آزمون حافظه و همچنین توانایی های کلامی را تایید کرده اند.

اگرچه ممکن است در مورد شما برای یادگیری یک ابزار موسیقی کمی دیر شده باشد، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید از قدرتهای موسیقی در تقویت حافظه استفاده نکنید. سعی کنید مسائل مهم را در غالب یک لحن به حافظه خود بسپارید سپس در مورد آنچه که می توانید به یاد بیاورید، شوکه خواهید شد.

موسیقی دارای اثرات واقعی زیادی بر سلامت از کاهش استرس و تسکین ناراحتی گرفته تا تقویت حافظه و محافظت از توانایی های پردازش صدا است. تاثیری که موسیقی روی شما دارد حیرت آور است. دفعه بعد که داخل ماشین هستید، از تماس های تلفنی خود صرف نظر کنید و کمی موسیقی گوش دهید! این کار مطمئنا برای سلامتی شما سودمند خواهد بود.

هنگامی که استرس دارید، چه آلبومی گوش می دهید؟ در بخش نظرات به ما بگویید موسیقی چگونه بر سلامت شما تاثیر مثبت می گذارد.

مقاله مرتبط : ۱۰ روش برای کاهش استرس و ایجاد هیجان در زندگی

 

منابع

 • http://www.bbc.co.uk/news/magazine-22553467
 • http://www.scripps.org/news_items/4498-the-healing-power-of-music
 • http://www.caregiver.com/articles/general/healing_power_of_music.htm
 • http://www.huffingtonpost.com/2012/04/09/music-and-health-11-ways-body-mind_n_1413241.html
 • http://www.samfak.gu.se/Faculty+of+Social+science/News/News/News_Detail//everyday-music-listening-reduces-stress.cid1066914
 • http://www.washingtonpost.com/national/health-science/quick-study-lifelong-music-training-may-help-stave-off-hearing-loss/2011/09/28/gIQA0JI4IL_story.html
 • http://www.pnas.org/content/98/20/11818.long
 • http://www.webmd.com/baby/news/20030728/music-lessons-verbal-memory

منبع تصاویر 

 • morningpointe
 • leadinglady
 • tayloremmet
 • pleinnord

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

مشکلات مربوط به زیبایی

مشکلات زیبایی و نکاتی درباره آن

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

پوست و مو

جراحی لیفتینگ صورت

آنچه باید درباره لیفتینگ صورت بدانید

پوست و مو

مزایای مراجعه به متخصص پوست

آنالیز صورت و تمام نکات مربوط به آن

سلامت عمومی

آنالیز حرفه‌ای پوست

آنالیز پوست چقدر مهم است؟

پوست و مو

خط اخم

چگونه از شر خط اخم خلاص شویم؟

اطلاعات پزشکی

بیماری لوپوس

بیماری لوپوس را جدی بگیرید

سلامت عمومی

سطح ایده آل قند خون

سطح ایده آل قند خون چه مقدار است؟

اطلاعات دارویی

نحوه عملکرد سولفات منیزیم

هرآنچه که باید درباره سولفات منیزیم بدانیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. شاهین گفت:

  حافظه خود را به وسیله موسیقی تقویت کنید . در این مورد واقعا راست میگید حافظه رو تقویت می کنه