سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

چگونه جلبک، حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشد!

کلرلا که به یک ابرغذا معروف است، دارای فواید سلامتی متعددی می‌باشد. آن، عملکرد ایمنی را بهبود می‌بخشد، در سم‌زدایی به بدن کمک می‌کند، برای سلامت کبد مفید است و همچنین خواص ضدسرطانی دارد. اما مطالعات اخیر، چیزی را کشف کرده‌اند که ممکن است یکی از هیجان‌انگیزترین مزایای آن باشد.

کُلرلا و دیابت

کُلرلا و دیابت

تحقیقات نشان می دهند که «افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و پیش‌دیابت با اختلال متابولیک می‌توانند با مصرف کلرلا، آن مشکلات را مستقیما هدف بگیرند و در عین حال از سایر فواید این میکروجلبک سبز و صدساله که در آب‌های شیرین زندگی می‌کند، بهره‌مند شوند.

دو نوع دیابت وجود دارد: نوع ۱ و نوع ۲. در دیابت نوع ۱، بدن دیگر انسولین تولید نمی‌کند اما در دیابت نوع ۲، بدن نسبت به انسولین مقاوم شده است. یعنی انسولین همچنان ساخته می‌شود اما سلول‌ها در استفاده از آن مشکل دارند که به هیپرگلیسمی یا قند خون بالا منجر می‌شود. عوارض سلامتی مرتبط با قند خون بالا ترسناک بوده و زندگی فرد را کاملا تغییر می‌دهند بنابراین پیدا کردن راه‌های طبیعی برای بهبود حساسیت به انسولین، فوق‌العاده مهم است.

۳ مطالعه‌ی جداگانه که در کره، کره‌ی جنوبی و تایوان انجام شد، اثربخشی کلرلا را در پایین آوردن قند خون و بهبود حساسیت به انسولین نشان داد. در همه‌ی آنها هر چه دوز کلرلا بالاتر بود، اثر آن نیز عمیق‌تر و قوی‌تر شد.

«این مطالعات، پتانسیل استفاده از کلرلا برای پیشگیری یا کاهش حساسیت به انسولین و مشکلات قند خون بالا و حتی دیابت نوع ۲ را در حین بهره بردن از مزایای سم‌زدایی کلرلا و تقویت سیستم ایمنی بدن نشان می‌دهند.»

دکتر جوزف مرکولا در مقاله‌ای که مزایای سلامتی گسترده‌ی کلرلا را شرح می‌دهد، می‌گوید که مشخص شده کلرلا «باعث بهبود حساسیت به انسولین و جذب گلوکز در کبد در موش‌های مبتلا به دیابت نوع ۱ می‌شود. نویسندگان این مطالعه می‌گویند که اثرات هیپوگلیسیمی کلرلا ممکن است به دلیل افزایش جذب گلوکز در کبد و عضلات سولئوس باشد.»

گنجاندن این پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌های پیچیده در رژیم غذایی به فراهم کردن یک جریان ثابت از انرژی برای بدن – بدون افزایش ناگهانی ترشح انسولین – کمک می‌کند. بنظر می‌رسد که این جلبک شگفت‌انگیز در کنترل دیابت نوع ۱ و ۲ مفید باشد.

اگر می‌خواهید که خودتان مزایای سلامتی گسترده‌ی کلرلا را تجربه کنید، دوز توصیه‌شده‌ی روزانه ۳ تا ۵ گرم برای سلامت کلی است. برای درمان بیماری‌های خاص ممکن است از دوزهای بالاتری استفاده شود.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • healthnutnews

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

پوست و مو

لیفتینگ با نخ

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

تغذیه و سلامتی

پسته برای سلامتی

پنج خاصیت عالی پسته برای سلامتی

زیبایی

ورزش دوران بارداری

آنچه باید در مورد تمرینات EMS بدانید

سلامت عمومی

نتایج آزمایش

چگونه آزمایش های خود را متوجه شویم؟

سلامت عمومی

آزمایش کلسترول

تفسیر نتایج آزمایش کلسترول

زیبایی

انجام جراحی زیبایی

هرآنچه که باید از جراحی زیبایی بدانید

زیبایی

انجام عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *