سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

تردد خودروهای بنزینی ممنوع است!

دو کشور اروپایی فرانسه و هلند اعلام کرده اند تا سال ۲۰۳۰ میلادی قصد دارند استفاده و تردد خودروهای بنزینی و دیزلی را در بیشتر شهرهای خود ممنوع کنند .

خودروهای بنزینی

واقعا تردد خودروهای بنزینی ممنوع است ؟

بله ، به گزارش وب سایت موتور ۱ ، شهرداری پاریس ، پایتخت فرانسه ، برای مقابله با آلودگی هوا و حفظ محیط زیست تصمیم گرفته فروش و تردد هرگونه خودروی بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۳۰ میلادی ممنوع اعلام کند . شهرداری پاریس این تصمیم را در راستای سیاست های کاهش میزان آلاینده ها و گازهای گلخانه ای گرفته و قرار است جزئیات این طرح را به صورت رسمی اعلام کند .
مسئولین قوانین حمل و نقل شهر پاریس ، در مصاحبه ای با رادیو فرانسه اظهار کرده اند که استفاده و تردد وسایل نقلیه آلاینده که شامل خودروهای بنزینی و دیزلی می شود مهمترین عامل انتشار گازهای گلخانه ای در شهر ها و کشورهاست . به همین دلیل ما قصد داریم تا پایان سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی ظرف حدود یک دهه آتی ، تولید و فروش هرگونه وسیله ی نقلیه را که با سوخت های فسیلی کار می کند ، متوقف کنیم . خوشبختانه دولت فرانسه متعهد شده است که با جایگزینی خودروهای پاک از جمله خودروهای برقی و هیبریدی آسایش و رفاه مردم را تضمین کند .
پیش از انتشار خبر تردد خودروهای بنزینی تا سال ۲۰۳۰ ، پاریس همراه سه شهر بزرگ دیگر در کشور اروپایی فرانسه اعلام کرده بودند تصمیم گرفته اند تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۲۴ میلادی ممنوع کنند . از سوی دیگر امانوئل ماکرون ، رییس جمهور فرانسه نیز اعلام کرده بود این خودروها فقط تا سال ۲۰۴۰ میلادی می توانند به فروش برسند . در حال حاضر خودروهای دیزلی بیش از ۴۰ درصد کل خودروهای جدید تولیدی را در فرانسه تشکیل می دهند و این کشور همچنان یکی از بزرگترین بازارهای خودروهای دیزلی محسوب می شود .

 

خودروهای برقی

در انگلستان هم تردد خودروهای بنزینی ممنوع است ؟

مقامات شهر آکسفورد انگلستان نیز اعلام کرده اند می خواهند همگام و همسو با سیاست های لندن اقدام به ممنوعیت خودروهای آلاینده کنند . طبق اعلام آنها ، از سال ۲۰۲۰ تنها خودروهای برقی و پاک خواهند توانست به قسمت های مرکزی این شهر ، رفت و آمد کنند و به این ترتیب مرکز شهر آکسفورد ، نخستین منطقه و شهر انگلستان خواهد بود که انتشار گازهای گلخانه ای را به صفر می رساند .

 

 آلودگی هوا

در هلند هم تردد خودروهای بنزینی ممنوع است ؟

دولت هلند اعلام کرده است در راستای مقابله با آلودگی هوا به سرعت در حال برنامه ریزی و وضع قوانین و مقررات جدید است و به این ترتیب خودروهای بنزینی و دیزلی دیگر حق تردد در خیابان های شهرهای این کشور را نخواهند داشت . بنابر آخرین اعلام مقامات دولت هلند ، استفاده و فروش خودروهای آلاینده تا سال ۲۰۳۰ میلادی ممنوع اعلام خواهد شد .

مقاله مرتبط : رانندگی سالمندان

 

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • i2.cdn.turner
  • ostravskycas
  • inside4tech

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت عمومی

حفظ محیط زیست

۱۶ راهکار برای حفظ محیط زیست

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *