سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

تاثیرات ماری جوانا بر بدن

اگر شما تاکنون هرگز سیگار نکشیده اید یا ماری جوانا مصرف نکرده اید، جزو عده معدودی از افراد هستید که این تجربه را نداشته اند زیرا بیش از یک نفر از هر سه نفر در آمریکا تلاش نموده اند که ماری جوانا را در مقطعی از عمر خود مصرف نمایند.

ماری جوانا

چگونه ماری جوانا بر بدن شما تاثیر میگذارد؟

ماری جوانا ٬ کانابیس ٬ گل ٬ علف ٬ جوینت ٬ ماری جین ٬ وید ٬ مرجان یا ماری گُلِ خشکِ گیاه شاه‌دانه است . ولی هر زمان که بدن این ماده را مصرف کند، مصرف آن میتواند بدن و ذهن شما را تحت تاثیر قرار دهد. موارد زیر مسائلی است که شما نیاز به دانستن آن دارید :

 

اثرات فیزیکی مصرف ماریجوانا

اثرات فیزیکی ماری جوانا

ماری جوانا از گیاه بوته ای شاهدانه حاصل میشود. این ماده یک عنصر فعال به نام THC دارد که باعث میشود شما احساس نئشگی و نشاط آوری داشته باشید. THC و سایر ترکیبات در ماری جوانا همچنین میتوانند شیوه فعالیت بدن شما را تحت تاثیر قرار دهند.

اکثر افراد برگ های خشک، گل ها، ساقه ها و دانه های این گیاه را بصورت سیگار میکشند و مصرف میکنند. اما ماری جوانا همچنین میتواند با مواد غذایی (مانند کیک های شکلاتی، بیسکویت ها و آبنبات های چوبی) مخلوط شود یا بصورت چای آماده شود یا بصورت بخار استنشاق گردد.

این مهم نیست که چه مقدار آن به سیستم بدن شما وارد میشود، این ماده تقریبا هر بافت یا ارگان در بدن شما و سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن شما را تحت تاثیر شدید قرار میدهد.

 

مصرف ماریجوانا به صورت سیگار

مصرف ماری جوانا به صورت سیگار

هنگامی که شما ماری جوانا را بصورت سیگار میکشید، بدن شما THC را از دور جذب مینماید (اگر شما آن را بصورت خوب پخته شده بخورید یا بصورت گزینه های دیگر مصرف نمایید، ممکن است مدت زمان بسیار طولانی تری لازم باشد تا THC جذب بدن شما گردد، زیرا آن باید در معده شما تجزیه گردد، قبل از اینکه این ماده به جریان خون بدن شما وارد گردد).

شما ممکن است متوجه تغییراتی در بدن خود شوید، درست بعد از اینکه شما ماری جوانا را بصورت سیگار میکشید. این اثرات معمولا بعد از ۳ یا ۴ ساعت متوقف میشوند. مصرف نمودن ماری جوانا بصورت سیگار میتواند ضربان قلب شما را بیش از دو برابر به مدت سه ساعت افزایش دهد. به همین دلیل برخی از افراد درست بعد از اینکه ماریجوانا استفاده می کنند دچار حمله قلبی میشوند .

ماری جوانا میتواند خونریزی را افزایش دهد، فشار خون را کاهش دهد و قند خون شما را بیش از حد تحت تاثیر قرار دهد. ما هنوز نمیدانیم که آیا ماری جوانا به سرطان ریه مرتبط است یا خیر . اما این فرآیند، ریه های شما را تحریک مینماید، به همین دلیل است که افرادی که ماری جوانا را بصورت سیگار بطور منظم مصرف میکنند به احتمال زیاد دارای حالت سرفه و مشکلات بهداشتی مرتبط با ریه مانند سرماخوردگی ٬ درد قفسه سینه و عفونت ریه هستند.

 

قرمزی چشم در اثر مصرف ماری جوانا

سایر اثرات فیزیکی ماریجوانا عبارتند از:

 • سرگیجه
 • تنفس کم عمق
 • چشم های قرمز و گشاد شدن مردمک چشم
 • دهان خشک
 • افزایش اشتها
 • واکنش کند (اگر شما پس از استفاده از ماری جوانا رانندگی کنید، خطر تصادف نمودن شما بیش از دو برابر افزایش مییابد).

اگر شما یک مصرف کننده طولانی مدت هستید، میتوانید علائم فیزیکی مانند هوس، تحریک پذیری، بیخوابی و کاهش اشتها را از بین ببرید هنگامی که مصرف ماری جوانا را متوقف کنید.

 

تاثیرات روانی ماری جوانا

اثرات روحی و روانی ماری جوانا

بسیاری از افراد از ماری جوانا استفاده میکنند، بدلیل اینکه این ماده باعث میشود که آنها را خوشحال، آرام یا از واقعیت جدا نماید.

مصرف ماریجوانا بصورت سیگار همچنین میتواند اثرات کمتر لذت بخشی در ذهن و خلق و خوی شما ایجاد کند، شما ممکن است دارای علائم زیر باشید :

 • حس تحریف شده از زمان
 • تفکر تصادفی
 • پارانویا
 • اضطراب
 • افسردگی
 • فراموشی کوتاه مدت

این اثرات معمولا تا چند ساعت پس از مصرف ماری جوانا تسهیل مییابند.

 

عوارض ماریجوانا

عوارض ماری جوانا و خطرات ناشی از مصرف آن

ممکن است شما شنیده باشید که ماریجوانا میتواند اعتیاد آور باشد، نزدیک به ۱۰ درصد از افرادی که از آن استفاده میکنند به این ماده معتاد شده اند.

این روشن نیست که آیا ماری جوانا یک دروازه ورود است که باعث میشود افراد به احتمال زیاد سعی کنند مواد مخدر به اصطلاح سنگین تری مانند کوکائین و هروئین مصرف کنند.

مقدار THC در ماریجوانا در سال های اخیر کاهش یافته است. بیشتر برگ های مورد استفاده حاوی بین ۱ تا ۴ درصد THC هستند که در حال حاضر نزدیک به ۷ درصد است. کارشناسان نگران این هستند که ممکن است افراد بصورت آسان تر وابسته یا معتاد به ماریجوانا شوند و این ماده همچنین بسیاری از اثرات تغییرات ذهنی ماده مخدر را تقویت میکند.

حتی اگر شما آن را از یک مرکز درمانی قانونی و تحت نظارت دولت ( در برخی کشور ها ) خریداری نمایید، این میتواند به سختی دانسته شود که شما چه مقدار THC یا سایر ترکیبات موجود در ماری جوانا را میخورید، بطوری که این اثرات میتوانند غیرقابل پیش بینی باشند.

ماریجوانا همچنین میتوانند باعث مشکلات سلامتی بیشتر شود اگر شما دارای یک بیماری مانند بیماری های کبدی، کاهش فشار خون یا دیابت باشید. اگر شما یک مرد هستید، استفاده سنگین ماریجوانا میتواند سطوح تستوسترون و تعداد و کیفیت اسپرم شما را کاهش دهد و این، به نوبه خود، میتواند میل جنسی و باروری شما را کاهش دهد.

تحقیقات نشان میدهد که بین استفاده از ماریجوانا و مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب، افکار خودکشی، روانپریشی کوتاه مدت و اسکیزوفرنی ارتباط وجود دارد. در حالیکه معلوم نیست آیا ماریجوانا باعث این شرایط میشود، یا میتواند آن ها را بدتر کند.

 

نه گفتن به ماریجوانا

نکته پایانی

راستینه به شما توصیه میکند که حتی برای یکبار هم ماری جوانا مصرف نکنید زیرا احتمال آن زیاد است که مدتی پس از مصرف ماریجوانا تصمیم به مصرف مواد مخدر سنگین تر بگیرید و خساراتی به بار آورید که جبران کردن آنها تقریبا امکان پذیر نیست.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • Gallup Analytics: “In U.S., 38% Have Tried Marijuana, Little Changed Since ’80s.”
 • Harvard Medical School: “Medical Marijuana and the Mind.”
 • National Institute on Drug Abuse: “Drug Facts: Marijuana.”
 • Mayo Clinic: “Marijuana (Cannabis sativa).”
 • WebMD
 • National Highway Traffic Safety Administration: “Cannabis/Marijuana.”
 • Melamede, R. Harm Reduction Journal, October 2005.
 • Tashkin, D. Annals of the American Thoracic Society, June 2013.
 • National Institute on Drug Abuse: “Cannabis (Marijuana): Health Effects.”
 • Johns, A., The British Journal of Psychiatry, 2001.
 • Morral, A. Addiction, October 2001.
 • Rand Corporation, Research Briefs: “Using Marijuana May Not Raise the Risk of Using Harder Drugs.”
 • Mary-Ann Fitzcharles, MD, associate professor of medicine in the department of rheumatology and McGill pain management unit at McGill University in Canada.
 • Stuart L. Silverman, MD, attending physician at Cedars-Sinai Medical Center in Beverly Hills, CA.
 • Brown, T. Journal of Clinical Pharmacology, November 2002.

منبع تصاویر 

 • fortune
 • news.lift
 • livescience
 • stonersjournal
 • narconon
 • thecrusaderschs

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حقایقی درباره هماتوم

حقایقی درباره هماتوم

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

اطلاعات پزشکی

علائم رینوفیما

رینوفیما چیست؟

پوست و مو

نتایج عمل لیپوساکشن با کمک فن‌آوری فراصوت

لیپوساکشن با کمک فن‌آوری فراصوت(Ultra_Z)

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

اطلاعات پزشکی

رگ های عنکبوتی و رگ های واریسی

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

پوست و مو

لیفتینگ با نخ

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بهروز گفت:

  دوستان ازتون خواهش میکنم هیچوقت سمت ماریجوانا یا هر مواد مخدر دیگه ای نرید اولش همیشه خوبه یکم که میگذره اگه عقلتون کار کنه تازه میفهمید چه بلایی سرتون اومده
  حتی اگه به خودتون القا کنید که تفریحیه بازم بعد یه مدت هر روز میشه شک نکنید
  کل انرژیتون رو میگیره بیحال میشید ضعف عضلانی میگیرید به شدت بدبین میشید فکر میکنید حق با شماست ولی چیزی جز تلقین الکی نیست
  از خانواده دور میشید و محدود میشید به دوستانی که اونا هم مواد مصرف میکنن
  متاسفانه کسایی که خودشون مصرف میکنن و قصد ترک کردن ندارن همیشه از این مواد حمایت میکنن و میگن ضرری نداره
  تعدادشون هم کم نیست
  به خودتون بیاید هیچی حالت عادی نمیشه بخدا
  در آخر هم آرزوی سلامتی دارم برای تک تک شما عزیزان

 2. حسین گفت:

  همه اونایی ک ماری میزنن بلخره ی جایی ی روزی میفهمن که چقدر بهشون اسیب زده ماری جوانا یواش یواش خودشو بهت نشون میده دقیقا مث یه آدم اشتبا ک بلخره چهره واقعیش تو زندگیت مشخص میشه فک میکنی این اخرشه بهتر از این نمیشه ولی ی جایی میفهمی ک چقد احمق بودی از زندگی واقعی دورت میکنه من بعد از سه سال مصرفه هر روز متوجه شدم ک خیلی از رفتارام و اشتباهات زندگیم بخاطر گل بوده و الان یک هفتس ترک کردم و قصد دارم دیگ هیچ وقت سمتش نرم تویی ک میگی گل خوبه توهم ی روز میفهمی گل چقد نابودت کرده

 3. Soli گفت:

  همسر من سه سال هر روز میکشه.روزی یه چهارتا.امکان مرگش هست؟ به ترک هم اعتقاد نداره

 4. Sahar گفت:

  من از اول ۱۶ سالگیم ماری جوانا کشیدم با پیپر النم ۱۷ سالم که هنوزم ماری جوانا هست 🙄
  تغییری تو چهره اندام نداشتم فقط یکم تنظیم خوابم بهم ریخته که با اون هیچ مشکلی ندارم مغزمم که کار می‌کنه فعلا 👁️

 5. کامران گفت:

  درود دوستان
  من الان ۲۵ سالمه از ۱۸ سالگی مصرف گل رو شروع کردم و الان سه ساله که هر روز دارم میکشم…
  چندباری اقدام به ترک کردم ولی چون انگیزه ای نداشتم که مثلا چه برنامه ای برای بعدش داشته باشم،لغزش کردم و دوباره مصرف رو از سرگرفتم…
  من فقط میخوام بدون جبهه خاصی تجربه خودمو بصورت کلی و جزئی واسه همه عزیزان بازگو کنم…
  واقعیتش اینه که اگه تو محیط امنی باشی و دوروبریات همه اشناباشن که فاز بد بهت ندن و کلا از محیط هیچگونه اضطرابی نگیری و خودتم قبلش تو مود خوبی باشی خیییلی حاااال میده منکرش نمیشم هیچوقت حالا چرا؟؟؛
  ۱_همه چیز واست جذابیت پیدا میکنه حتی چیزای عادی مثلا موزیکا واضح تر میشن،فیلما جذاب تر،دوستات بامزه تر،رنگا زیباتر و درخشان تر و….
  ۲_بخاطر فعل و انفعالات شیمیایی THC بجای دوپامین عادی مغزت قرار میگیره و درنتیجه احساس سرخوشی و بی حسی و حظور درلحظه و بی توجهی به اینده و…بوجود میاد
  ۳_چون THC وارد سلولای مغزت میشه مثل بنزین سوپر و مکمل سوختی میمونه و واقعا کارکرد مغزتو افزایش میده و اگه خودت بخوای میتونی درجهت مثبت ازش استفاده کنی مثلا خودشناسی،حل مسائل و درک درست وقایع و…
  ________________________________________
  ولی باتمام موارد مثبت بالا که اشاره کردم حالا میخوام موارد منفیشو بگم:
  اولین و مهمترین نکته منفی گل و کلا دراگ یا چیزای لذت بخش دیگه اینه که “دیگه زندگی معمولی لذت سابق رو نخواهد داشت”
  کلا هرکاری میخوای انجام بدی یه چیزی تو مخت میگه کاش الان یه رول داشتم میزدم زیرش که “بیشتر” حال بده حتی موقعی که قبلا توش کاملا احساس شادی داشتی مثلا کنار دریا یا دیدن فیلم موردعلاقت 😐
  دومین نکته منفی بزرگش اینه که منزوی و غیراجتماعیت میکنه مگر اینکه با بروبچ اهل دل و گل کشت باشی :/
  انگیزه کاری رو دیگه نداری چون مغزت عادت کرده همش حال کنه بعد یهو بش میگی بلندشو برو کارکن و سختی بکش -_-
  یسری عوارض دیگه هم هست که به نسبت عوارضی که گفتم هیچی نیست و بنظرم قابل حله مثلا لاغری و رنگ پریدگی،بی اشتهایی درصورت عدم مصرف ،کم شدن حافظه و…
  _________________________________________
  خلاصه نتیجه گیری خودم از ۶_۷ سال مصرف اینه که کاش اصلا از اولش نکشیده بودم که بخوام اصن درکی ازش داشته باشم چون همچی در حالت معمولی زیبا و کافیه:)
  ولی خب طبیعت انسان همش دنبال کشف چیزای جدیده و تنوع طلبه و بالاخره این قسمت زندگی منم جزئی از زندگیمه و چالشمه میتونه خوب تموم شه میتونه بد بستگی به خودم داره

  عزیزانی که خیلی کنجکاو نیستین نکشین ولی دسته دوم که مث خودم کنجکاوین باید بپذیرین که هرچیزی بهایی داره و مسئولیت خودتونو باید بعهده بگیرین…گل مث شمشیر دولبس
  باید تو ازش استفاده کنی نذاری اون ازت استفاده کنه
  کلام آخر اینکه
  “تو زندگیت هدف زیبا واسه خودت تعیین کن و واسش تلاش کن،بقیه چیزا خودش تو حاشیه قرار میگیره”
  سپاس که متنو خوندین امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم🌹

 6. علی گفت:

  عزیزان آدم چه مرضی داره که خودش را به طرف نابودی ببره. بهترین رفیق آدم پدرو مادر هستند. ورزش بهترین حال را به آدم میده. ماری جوانا و گل مغز را از بین میبره. آدم را تو فامیل و بین رفیقهای سالم خوار و کوچیک میکنه. سالم بودن و سالم زندگی کردن از همه چیز بهتره. من از هرکی را که ببینم گل یا ماریجوانا می کشه فاصله می گیرم. والله تنهایی شرف داره به رفاقت با عملی و معتاد. برو ورزش کن داداش حالشو ببر. والسلام

 7. متخصص گفت:

  باسلام فقط یکلام فلسفه این گیاه مقدس هرکی بخونه میفهمه خلقت تخم شاهدانه چیست…فقط این ماده برای کسانیکه افسرده و یادرددارن خوبه اگه کسی که این علائم که گفتمونداره متمعنا دچارمشکلات فراوان میشه من خودم چندوقتی بودماهی یکدوبارمصرف میکردم…بقدری منوبخدانزدیک میکرد که‌ ازخدامیخواستم که همیشه تواین حال باشم عذاب وجدان میگرفتم که چرانمیتونم خالقمونرواونجوری که لایقشه عبادت کنم وکلی سرمسئله خداشناسی وکائنات مطالعه داشتم تابیشتربفهمم هدف ازخلقت من چه بوده….من این گیاه مقدسو نه ردنه پیشنهاد میکنم برای دوستان من باهاش خیلی حالم خوبه فقطچون وابستگی تواین دنیابغیرخداروقبول ندارم نمیخام وابستش بشم ودرگیر همینقدرکه خدابااین گیاه منو آگاهی بخشیدبرایم کافیست…برای اولين باری که مصرف کردم فقط باخداحرف میزدم…واورابه عذت وجلالش قسم دادم که مرابانورخودش آشناکندومراازهرانچه که بصلاحم است اآگاه سازد…که همینطوری م شد…الان دوسالیست که برای تمامی نعمتهایی که عنایت کرده سپاس‌گزاری میکنم. وکتابهای نابی روسرراهم قراردادتابیشتر آشناشوم…کلام‌ آخرپنج انگشت باهم برابرنیست تاچه رسد به جنبه آدما…دوستانی که لطف کردند واین پیاموتاآخرخوندندازتون سپاسگزارم وبه پاس این لطف شما۲کتاب نابی که خداسرراهم قرارداد را به شمامعرفی میکنم…کتاب راز‌ومعجزه سپاس‌گزاری نويسنده راندابرن تاجایی که میتونید بجای قرونق زدن درباره‌ی هرچی سپاس‌گزاری کنیدبه نتیجه شگفت انگیزی میرسید باآرزوی سلامتی برای دوستان

 8. نمیگم گفت:

  من وقتی ۱۷ سالم شد رفیقام از دست دادم یکیشون رفت سرکار همیشه کار میکرد نمیدیدمش، یکیشم که از محل رفت کلا بهترین دوستام از دست دادم بعد یه شرایطی شد که گل کشیدم، خوشم اومد خوشحالم میکرد تو زندگی که زیاد نمیشه خوشحال بود اوایل با یکی میکشیدم بعد دور شدم از طرف تنها میکشیدم بیرون مینشستم موزیک گوش میدادم فاز میگرفتم یه سیگار هم همیشه میکشیدم تو نمیدادم فقط تو دودش محو میشدم . بعد ها(یک سال بعد از شروع) همون طور که تو عوارضش نوشته دچار پارانویا شدم بیرون که میکشیدم فک میکردم مردم که دارن نگاهم میکنن فهمیدن چتم یا دارن مسخرم میکنن بعد ها اومدم تو خونه ، یواشکی نصف شب۲ به بعد میکشیدم ، دیگه یجوری شده بود تا ظهر میخوابیدم زندگیم بگا رفته بود این اواخر مدرسه هم بیدارم میکردم میگفتم نمیرم چند وقته به کمک رفیقم (بدون این که خودش بدونه ) میرم باشگاه صبح با زنگ بیدارم میکنه میریم باشگاه سر کار هم میرم کمش کردم بعضی وقت ها میکشم (((( نه میگم خوبه نه بد یکی هس میکشه میرخ تو دنیای خودش زندگی بکییفشم نمیشه . یکی هم باعث میشه تمرکز بالا بره . من که شخصا باعث میشد گوشه گیر بشم شبی که میکشیدم فرداش اصلا نمیرفتم بیرون میگفتم خوب که چی بشه خیلی بده حداقل برا من .

 9. علی گفت:

  هر نوع مواد مخدری سلولهای مغز را از بین میبره. به همین دلیل آدم فراموشی میگیره.متاسفانه سلولهای مغز دوباره باز سازی نمیشود.

 10. امیر گفت:

  والا من ی ساله گل و حشیش میکشم
  اصلا بهش اعتیاد پیدا نکردم
  تو این ۱ سال،ب مدت دوماه ازش من روزی ۲ بار چت میکردم
  خیلی زیاد کشیدم اما معتادش نیستم
  کم کم همه فهمیدن و گفتن که تو گل میکشی با فلانی رفتی گل کشیدی
  خلاصه ازون روز که بم گفتن دیگه نکشیدم
  نه سردرد داشتم نه اذیت میشدم
  نه پارانویا نه هیچ چیز دیگه
  من خیلی خیلی اتفاقی و یهویی گفتم که برای ابروم دیگه نکشم و حدودا سه ماه بدون اینکه بهش حتی فک هم بکنم تو ترک بودم و نکشیدم
  ولی فقط ی رفتار ازمو تغییر داده و اونم بدگمانیه سو ظنه
  فقط همین
  باور کنید که خیلی زیاد کشیدم و اصلا معتادش نیستم
  فک نکنم اعتیاد اور باشه
  نمیدونم شاید من اینطوریم

 11. احمد هستم گفت:

  سلام دقیقا همین حرف هایی که گفتی برای من هم همینه بجز مورد متاهل بود که مجرد هستم ولی من در کنار مواد های دیگه گل هم میکشم و پیش خودم به این نتیجه رسیدم که اینطور نیس که میگن هرمواد مخدری ضرر های بخصوص خودشو داره…من میگم همه مواد مخدر ها و مواد محرک ها بعداز یه دوران طلایی یه دوره ای هست که به اجبار مصرف کردنه و دیگه جزئی از کارا روز مره ات میشه و در اخر یه ریتم شدن زندگیت میشه و خیلی سخت میشع اون ریتمو تعغیر داد.طوری که وقتی از خواب بیدار میشی باید اون جنسو مثل صبحانه مصرفش کنی تا سیستم بدنت و مغزت استارت بخوره یعنی تازه روشن میشی بعداز اون اگر دنبال فاز باشی باید سراغ چیزایی بری که مصرفت نیس و تاثیر برات دارن پس وقتی معتاد باشی چه گل چه شیشع چه کوک چه هروئین باید بعده بیدار شدن مصرفش کنی تا بتونی حرکت بعدیتو مشخص کنی..من گل مصرف میکنم و همین یه هفته پیش سه کیلو از باغم برداشت کردم و دستم تو فروشش هم هست.یعنی میخوام بدونید در چه حدی بهش دسترسی و مصرفشو دارم برام مثل سیگار وینستون قرمز خشک شده میمونه که صبح بیدار میشی از خواب و با اون سیگار تکونی به خودت میدی.ولی بجز گل عمل بدترم شیشه هست و متادون ولی کوکائین و ماشروم هم هفته ای دوهفته ای شایدم به ماه بکشه ولی یکی از این پنج شنبه ها ماش و کوک و گل و شیشه و متادون اینارو تو پنج ساعت مصرف میکنم ولی برام اینجور میمونه که با بدنی سالم و معمولی یه شب مشروب یا شراب مصرف کنم در این حده.گل کلامم میگم که همه اعتیاد ها وقتی برات عادی بشن دیگه برای عادی شدن به اجبار باید بزنی اگر نزنی تو مریضی و کسالت داری و تو سرازیری تخریب قرار میگیری…پس فکر نکنید وقتی گل میکشید فاز میگیرید و کسی هم نصیحتتون میکنه بهش میگید تفریحی میکشم و هروقت بخوام نمیکشم تا وقتی فاز میگیری باهاش همینه ولی بترس از روزی که بکشی و فاز نگیری از اونجا دیگه همیشه باهاته و هروقت بخوای دیگه نمیتونی ولش کنی.جای جذابش اینه که من قهرمان استانی فیزیک همون فیتنس در سال ۹۵ هستم ولی یه شکست عشقی اینکارم کرد همون عشقی که اینقدر عاشقش شدم و تو دستش اسلحه ای دادم که هرزمان با رفتنش میتونس جونمو بگیره و واقعیت اینجا بود که هیچ کس همیشه موندی نیس.و میخوام بگم نکشید چه گل چه قرص چه هرچیزی.مخصوصا تجربه نکنید اگر تجربه کردید خوش گذشت دفعه بعدی هم داره پس…انشالله همه به اختیار پاک باشید و هیچ استقبال کننده ای از مخدر انشالله نباشه دیگه

 12. مهران گفت:

  سلام من ۳سال هر روز مصرف کردم طوری بودم که خیلی با گل حال میکردم فکر میکردم زندگی بدون گل معنی نداره و زیبا نیست ولی بعد از ۳ سال منی که دوز بالایی داشتم بد تیریپ شدم و ترس و اضطراب به شدتی زیاد بود که فاز مرگ گرفتم
  گل باعث میشه زیاد بفهمی ولی شکاک میشی زود رنج میشی
  عوارضش خیلی زیاده بعد از ترک تا یه ماه کم اشتها میشی بی خوابی افسردگی عرص سرد عفونت ریه همه و همه اثرات گل هستش توصیه میکنم جون مادرتون نکشید
  من اگه میدونستم همچین عوارضی داره هیچ وقت سمتش نمیرفتم الان بعد از ترک خداروشکر ذهنم درست تر کار میکنه حافظم برگشته تازه میبینم چه خبره و چه قدر از زندگی عقب افتادم

 13. Mmdi گفت:

  سلام درود بر همه دوستان راجب همه چی گفتید جز حال بدیش من اولین بار بهمن ۹۸ مصرف کردم و تا خرداد ماه فکر میکردم هنو چتم حالم بده ترس هرچیزی ک همه تجربه میکنن اینو میگم ک اونی ک الان داره سرچ میکنه بفهمه حالا شما ها ک میدونید گل برای اولین بار تمرکز میبره بالا ولی در عوض درکتون میاره پاین ینی درک ندارید از زمان از خودتون و نمیفهمید ک چیزی تون نیست به فکر ها پروا میدن خلاصه راه شو بگم ک از سرتون بپره آب زیاد بخورید ک دفع بشه چیز ترش بخورید وب چیزی ک تجربه کردید فکر نکنید چون گذشته و ما در حال زندگی میکنیم من تعریف نمیکنم ولی با یه بار مصرف تهشو دیدم شاید برای ی سریا بد باشه یه سریا خوب ولی اونی ک براش بده زود تر میرسه به تهش در کل گل ماری هشیش فقط اثرات مخرب داره ولی میشه ترکش کرد لطفا سمتش نرید اخرین حرفم اونایی ک مصرف کنن و ادامه میدن به جایی میرسن که برای برگشتن به حالتی عادیشون باید مصرف کنن هیچ موادی دودی غول دو سر نیس ولی میتونه کاری کنه ک غول دو سر بشه مورچه با تشکر از سایت خوبتون

 14. مجتبی گفت:

  من دو ساله که دارم میکشم ، اوایل ک میکشیدم برام اونقدری حالش خوب ک فقط دوس داشتم یه تایم خالی پیدا کنم یه سه کامی بگیرم تا حالم خوب باشه ( صدای موزیک برات کاملا شفاف و بکر صحبت های همه برات جذاب میشه و شنونده توپی میشی ، خودت یه اعتماد ب نفس شیکی میگیری که موقع صحبت کردن طرف مقابلت عشق میکنه از تسلط به کلامت) و خیلی از فازهای دیگ … . که هر انسانی یه شخصیتی داره ک طبق اون گل میره جلو اما بیش از یکسال ک گذشت وزن بشدت پایین اومد ۸۷بودم به ۷۵ رسیدم، فهمیدم که دارم بهش اعتیاد غیر قابل کنترل پیدا میکنم ، کردم روزی یکبار بعد دو روز یه رل بعدش چهار روز یه رل دیدم کاملا دارم روبه راه تر میشم دوستان تجربه شخصی خودم ب این صورته که الان هر وقت اراده کنم میکشم هر وقتم نخوام نه و به خودم اثبات کردم ک میتونم یک ماه نکشم و نکشیدم اما دوس داشتم با موزیک غرق شم به موضوعات شخصی زندگی خودم با یه دید دیگه نگاه کنم و تصمیم گیری کنم که خیلی به نفعم شد و در ادامه نود درصد اوقات تنها میکشم میشینم بازی میکنم با گوشی و موزیک گوش میدم عشششق میکنم، خلاصه کنیم ببین با خودت چند چندی ؟! اگه اراده و جنبه کافی نداری نرو سمتش اسیرت میکنه ، اگه کنترلش نکنی و سوژه مردم بشی اصلاح خودمونی همش ایستگات میکنن بفهمن چت هستی میخوان سربه سرت بذارن و خیلی شرایط های منفی دیگ ولی چون جدای اینکه توی ایران همش ازش بد میگن خوبی هایی هم داره بی اغراق یه زمانهایی چنان از تنهاییت در میاره که خانواده ادم نمیتونه چنین کاری در حقت کنن چون واقعیته دیگ با این شرایط اقتصاد هر کسی توی لاک خودشه ، اما اگه اراده و جنبه شو داری از هر چی مشروب و تریاک و ترمادول و …. شاهی هس واسه خودش
  جنبه و اراده داری؟! فقط به این سوال خودت جواب بده !

 15. سجاد گفت:

  سلام من هم چندین بار ماری مصرف کردم اتفاقی نیفتاد بیشتر کمر دردو بدن دردم بهبود پیدا کرد و رنگ و روم باز تر میشد هر بار این موقعیه که به صورت تفریحی هراز گاهی مثلآ دوماه یه بار استفاده بشه بنظر من تأثیر مثبتی میذاره البته اینو بگم این ماده مخدر نیست جزو روانگردان هاست و اعتیاد فیزیکی نداره کسی که معتاد شده مطمئنأ از لحاظ روحی ضعیفه و بهتره دور بشه من چون در جلسات عرفانی شرکت میکنم وارد جزئیات نمیشم انگار این ماده برای این مورد خلق شده که شمارو به شدت هر چه بیشتر وارد خلسه و حالت عرفانی میکنه و تجربیات عجیبی پیش میاد غیر اون حالت کسی که این ماده رو مصرف کنه و وارد مسایل جنسی بشه طبیعتأ بیشتر گرفتار میشه چون لذتی که تو این حالت به انسان دست میده چندین برابر بیشتره و فرد سعی میکنه دوباره اون لذتو تجربه کنه به این میگن اعتیاد روانی پس توصیه ی من به دوستان اینه اولآ مصرف نکنید نیازی نیست ثانیأ اگه مصرف میکنید ماهی دوماه یکبار اونم به میزان کم چون من معتقدم هر چیزی که تو طبیعت وجود داره از جمله ماری جوانا و تریاک یه ارتباطی با انسان داره و هر از گاهی مصرفش برای بدن خوبه مثلآ تریاک اصل اگه موقعی که مریضید و کمر دردو … دارید میشه به جای قرص استفاده کرد اونم مثل قرص بندازید اما بیای هر روز بساط پهن کنی مطمئن باش گرفتار میشی و عواقب بدی داره

 16. Fary گفت:

  همه اينا درست منتها اون يه تيكه كه نوشتين موقع مصرف احتمال تصادف دو برابر ميشه واقعا مسخرس😂
  چون ما هميشه ميكشيم و بعد ميريم دور دور يا حتي موقع موتور سواري يا دوچرخه سواري همه جا امتحان كرديم و هميشه عملكرد بهتري داشتيم

 17. مسعود گفت:

  سلام كسى كه مارى مصرف ميكنه بعد از دو روز سه روز هم سرفه خشك به نسبت ملايم تر ميكنه ممنون از راهنمايى شما

 18. مسعود گفت:

  كسى كه مارى مصرف ميكند بعد از يكى درو روز هم سرفه ميكند

 19. m گفت:

  كسى كه مارى جووانا مصرف ميكند بعد از چند روز سرفه مداوم ميكند يا نه

 20. یه بدبخت که دشمنه خودشه گفت:

  من دو شب پیش برای اولین بار کشیدم…یک لحضه احساس میکردم خدا هستم و هر کسی میبینم بنده‌مه…یک لحضه احساس میکردم سگ شدم و تو خیابوم خودمو جایه سگ میدیدم یه دفعه گربه میشدم هر ۱۰ ثانیه یه بار یه فازی میگرفتم بعدش احساس مرگ باور کنین جلو چشمتون روح از بدنتون خارج میشه و فقط ترس و نگرانی داره…فقط میتونم بگم خدا بهم رحم کرد نزدیک بود بمیرم الانم بعد ۲ روز به دیوار نگاه میکنم میوفتم تو فکر تا به خودم میام میبینم یک ساعت گذشته…لحظه اول دوستمو به جایه شیطان دیدم میخواستم با چاقو بکشمش یه لحظه احساس میکردم اگه خودمو از پنجره طبقه ۷ خودمو بندارم پایین همه چی درست میشه…خدا به این رحم کرد که همون لحظه اول که زیاد توهمی نشده بودم به یکی از دوستان زنگ زدم اومد و کمکمون کرد وگرنه احتمالش زیاد بود همو بکشیم یا خودمونو….اگر مادر دارین یا پدر یا کسی که دوستون داره به خاطر اونا نکشید چون یکی که تصمیم میگیره گل بکشه یعنی دشمن خودشه. بچها به خدا بدترین حس عالمو تجربه میکنین …البته دیشب منو بردن بیمارستان اونجا دو تا ارامبخش قوی بهم زدن بعدش خوابیدم الان که بیدار شدم یه کم بهترم…جونا نکشین مغزتون اسیب جدی میبینه اسیب های خیلی جبران ناپزیر…

 21. نیل گفت:

  من چندین سالِ که وید میکشم اولاش تفننی بود هر از گاهی با دوستام جمع میشدیم میکشدیم با موزیک فاز میگرفتیم کره میکردیم خلاصه که خیلی خوب بود اما ۱ سالی هست که زیاد کشیدم توو خونه چیلیم میکردم اما کم کم خیلی روم اثر منفی گذاشت‌ گوشه گیر شدم . تحمل خانوادم واسم سخت شد. الان ۱ هفتس تصمیم گرفتم نکشم . اما حالم خیلی بده . همش سردرد دارم . بی اشتها شدم همشم روو تخت افتادم . تا کی اینجوریِ حالم ؟؟؟

 22. شاهین گفت:

  تو این دنیا هر چیزی تعادلی داره من نمیگم بکشید نمیگم نکشید ولی رعایت تعادل تو هر عملی و هر چیزی مهمه سعی کنید متعادل باشید این رو بلد باشین هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد

 23. بچه مثبت گفت:

  من تا حالا به هیچ مواد مخدری اعم از سیگار یا قلیون لب نزدم،ولی سطح اضطراب بالا هست ،بغضی وقتها صدای ضربان قلبم که بالا می ره حس میکنم ،تمرکزم کم دارم،شب هایی که تنها هستم خیلی می ترسم،بعضی شب ها احساس میکنم یکی میخواد بهم اسیب برسونه،ولی کم خواب نیستم،اگرم شب خوابم نبره صبحش جبران میکنم،برای کارهای خودمم بعضی وقتها کم حافظه ام،با اینکه تا حالا هیچ خلافی نداشتم،از لحاظ مواد ،یادارو ،بعضی وقتها میگم برم پیش روانپزشک،می ترسم اختلال بهم بچسبونن،دارو بدن وابسته بشم.یعنی میگم تمرکز کم،حافظه کم،اضطراب،بعضی وقتها به مواد بستگی نداره.

 24. amir گفت:

  من الان ۶ ماهی تقریبا گل مصرف میکنم اولا با دوستام میکشیدم بعد از چهارماه دیگه حال نمیکردم با دوستام بکشم و فقط دوست داشتم تنهایی مصرف کنم و باعث شد تا بتونم خودمو بیشتر پیدا کنم و راجب همه چیز به یه جور دیگه نگاه کنم باعث شد سیگارو ترک کنم حتی قلیونم نکشم فوق العاده تمرکزمو برد و خیلی بهم تو زندگی انگیزه داد ولی بعد یه ماه آخر متوجه شدم بعد از مصرف دارم به همه چی شک میکنم خیلی از افکار و اعمال آدمارو دقیق تر نگاه میکنم راجب همه کس فکر میکنم و پشت سرشون تو ذهنه خودم خیالبافی میکنم که ۹۰ درصدشم میدونستم درست بود حتی به جایی رسیده بودم که از صدای قارقار کلاغ ها میترسیدم و وارد یه توهم خیلی بدی میشدم بعد کلی تحقیق و کتابهای روانشناسی و روانپزشکی خوندن و تجربه افراد دیگر فهمیدم که پارانویا گرفتم و دارم زندگیمو از بین میبرم دیگه از هیچ چیزی لذت نمیبردم کم کم کمش کردم هفته ای یه بار اونم فقط ۳ تا کام و کله رولمو یه جای خیلی دور قایم میکردم که دیرتر بهش برسم چون (میدونین ترکش خیلی سختهههه همش ذهنت میگه برو سمتش و گل بکش ولی فقط باید اراده کنی تا بتونی ترکش کنی ) حالا هم خداروشکر دوهفته اس که دیگه نمیکشم.
  نمیخام بگم گل بده زندگی منو تغییر داد باعث شد دور رفیقای مزخرفمو خط بکشم بیشتر برم سمته پدر مادرم سیگارو ترک کنم بشینم درس بخونم راجب زندگیم که کجا هستم و چیکاره بشم بیشتر فکر کنم ولی شاید به من یه نفر کمک کرد چون خودم خواستم که برای تفریح گل نکشم و فقط برای تمرکز و عمیق تر فک کردن ولی بدترین چیزیه که تو عمرم دیدم خیلی روزای قشنگمو گرفت خیلی ذهنمو بیمار کرد بهم سردرد داد بهم مشکلات ریه داد باعث شد که پارانویا بگیرم تروخدا اگه سمت گل نرفتید اصن سمتش نرید زندگیتونو تباه میکنه خودتونو بزارید جای من اگر هم الان گل میکشید خواهش میکنم ازتون اراده کنید و ترکش کنید بخدا چیزی جز بدبختی نداره من کسی بودم که جواب سلام خیلی از رفیقامم نمیدادم آرزوشون بود با من بگردن ولی وقتی فهمیدن گل میکشم یجوری مسخرم میکردن که باورم نمیشد این خوده منم غرورتون جلو همه خورد میشه زندگی سالم به همه چیز میارزه بهترین روش ترک کردنشم ورزشه من الان هرروز میرم باشگاه و دیگه کمتر به گل فکر میکنم بیشتر با خانواده هستم و فقط دارم درس میخونم اگه کسی بهتون گل پیشنهاد کرد دور اون آدمو خط بکشین چون فقط میخاد زمینتون بزنه دوستاتونو اینجور بشناسین من ۲۲ سالمه و دیگه گل نمیکشم و ازتون میخام زندگیتونو به خاطر چند ساعت چت بودن حروم نکنین خلاصه ببخشید خیلی حرف زدم امیدوار بودم بتونم تجربیاتمو خوب دراختیارتون گذاشته باشم فقط خدارو تو زندگیتون احساس کنید دیگه نیازی نیست به چیزه دیگه ای فکر کنید …
  یاحق

 25. Mohmd karim گفت:

  با سلام به دوستان گرامی
  اول این راجع به خودم بگم من ۱۹ سالمه دو سال تقریبا پشت سر هم میکشیدم هم گل هم حشیش جفتش الان ۸۰ روزه نمیکشم و فقط همون اولین بار سخت بود ک گفتم نمیکشم به من ندید و واقعا اعتیاد خاصی نداشت واسم
  گل بستگی به شخصی ک مصرف میکنه داره
  من ۶۰ درصد با اشخاصی گل کشیدم ک دفعه اولشون بوده ینی حال میکردم ببینم کسی ک نکشیده چه فازی میگیره خیلیا با مقدار زیاد و گل سم حال کردن و کلی چت شدن
  و خیلیاشونم با مقدار کم و گل سطح پایین حالشون بد شد اونایی ک حالشون بد میشه گل بهشون نمیسازه بد تریپن وقتی میکشن واقعا حالشون بد میشه و همش فکر میکنن میخوان بمیرن دنیا واسشون تاریک میشه ناامید میشن اما واسه ۳ تا ۴ ساعت اون شخص ک بدتریپه و گل مصرف کنه هیچ کس درکش نمیکنه فقط باید مصرف کنه ببینه چجوریه واقعا اون سه چار ساعت سخت میگذره هیچ کاری از دستت بر نمیاد من درک میکنم اونا بگن گل چیز بدیه ولی خود من با گل خیلی حال میکنم مغزم خیلی دقیق کار میکنه همه چیزو با دقت انالیز میکنم و کاملا با نتیجه درس میخونم شهر خیابونا و پارکا واسم خیلی جذاب تر میشن اما از عوارض روی بدن بعضیا با گل کشیدن هیچ نوع اتفاق فیزیکی واسشون نمیفته اما یه شخص بدتریپ اگ زیاد بکشه زیر چشماش گود میشه سیاه و کبود میشه
  اگر یه شخص بد تریپ گل زیاد مصرف کنه لکنت زبان میگیره مثلا در حین حرف زدن حرفاش فراموش میکنه اما کسی ک واقعا خودشو میشناسه و با فاز گل حاال میکنه هیچیش نمیشه چون میتونه خودشو کنترل کنه
  اما اما همون کسی ک حال میکنه زیاد بکشه ینی اگ روزانه بکشه ممکنه اثرات بد گل روی اون هم تاثیر داشته باشه
  بازم میگم هیچی زندگی پاک نمیشه ورزش کنید تندرست باشید سمت این اشغالا هم نرید هیچ وقت یا الله ♥️

 26. علیرضا گفت:

  درود…به عنوان مصرف کننده ی سابق ماریجوانا…من دو سال روزانه استفاده میکردم…ببینید دوستان یکی از توجیهات من این بود که میگفتم علف از بقیه مخدر های دیگه خبلی کم ضرر تره و به هیچ وجه حتی قابل مقایسه نیستش….الان که نزدیک به دو ساله که کشیدن و حتی نوشیدنو کنار گذاشتم میفهمم که اون فکر سفسطه ای بیش نبود….مشکل من اصلا مواد مخدر(چه علف/چه ال اس دی/چه کوک و الکل و حتی سیگار نبود) مشکل اون کشش درونی من برای ادامه ی مصرفه…با وجود اینکه عواقبشو میبینم بازم ادامه میدم….بازم میگم من علفو رد یا تایید نمیکنم….حالا من عضو انجمن معتادان گمنام(NA) هستم و بسیار خوشحالم که تا حدودی از ماهیت بیماری خودم و ابزار های پاک موندنم آگاه شدم و پا در مسیر خودشناسی و درون نگری غیر مصنوعی گذاشتم…باشد که فقر …اعتیاد…فحشا و تمام تاریکی ها را با همدلی و وحدت بدرقه کنیم.

 27. یه فرد زجر کشیده گفت:

  سلام ممنونم از ادمین سایت و کسانی ک نظر خودشونو دادن واقعا این عن معصب تو زندگیه ما … رفته اما امشب این متنا و نظرات رو برا پدرم خوندم ک واقعا تصمیم به ترک گرفت واقعا ممنون ازتون تشکر فراوان😘❤👏👏

 28. محسن گفت:

  سلام دوستام من همین دیروز برای اولین بار در حد ۶ ، ۷ کام علف کشیدم ….
  از اوصافم اینطور بگم که بعد از کشیدن حدود یک ربع اثراتش شروع شد و موزیکی داشت پخش میشد با صدای وهم انگیزی به گوشم رسید بعد که خدافظی کردم سر گبجه ی فراوون داشتم و سریع آژانس گرفتم به این صورت که ماشین وقتی میپیچید ، حس میکردم داره دوره ۳۶۰ درجه میزنه و سرم رو که بالا می آوردم میدیدم تو جاده مستقیمه ، یک مسیرو چندین بار میدیدم که تکرار میشه و هر چی به ساعت نگاه میکردم زمان طی نمیشد ، حالم به حدی بد بود که قلبم داشت از جا در می اومد دهنم خشک و عرق میریختم ، نوار قلب گرفتم ، بعد از اون شب درست نتونستم بخوابم و سر درد فراوون دارم حتی همین الانم ، دوستان بزرگواران حتی چندکام گرفتن از این ماده شمارو به شدت پشیمون میکنه تروخدا نکشید

 29. امير گفت:

  اقا اولا نكشين دوما اگه ميكشيد تنها نكشين سوما نسبت به جنبه و دوزتون بكشين و زماني هم كه كشيدين فاز به خودتون ندين ترجيحا اهنگ هايي كه حالت عادي باش حال ميكنينو گوش كنيد يا فكر كنيد به كارايي كه ميخواييد كنيد به حل مشكلاتتون اخرشم برين خوراكي هاي خوشمزه بگيرين بخورين به اصطلاح كره كنيد ولي بازم ميگم نكشين چون اگه اراده نداشتي باشي راحت ميري سمته مواد هاي ديگه در ضمن كله زورتون رو بزنيد كه نكشيد هيچوقت ولي اگه كشيدين ديگه جو ندين فقط ازش لذت ببرين چون نهايتا ۳-۲ ساعت تو اون حالتين بعدش ارومين نعشه يعني همين ديگه
  نفازولين هم هميشه تو جيبتون باشه

 30. مغز پسته اي گفت:

  شايد بايد منم بنويسم تا روحي آزاد گردد:ماري جوانا اعتياد آوره من ماه هاست بهش اعتياد داشتم مصرف همه مخدر هم داشتم اين يكي مستقيم رو مغز تاثير ميزاره
  چيزي ك ميره تو مغز سخته خارج كردنش به همين دليل اعتياد داره همه افكار ما تو حال توهم ماري صحيح نيستن كساني مثل من وقتي ميكشن خنده به لبشون نمياد و فقط متمركز ميشن و دوس دارم اطلاعات وارد مغزم كنم اين ماده درسته ضرر داره ولي اطلاعاتمو برد بالا و مهم ترين اطلاعي ك كسب كردم اين بود ك ماري جوانا اعتياد و خسارت هاي جبران ناپذيري داره

 31. mahdi گفت:

  کامنت ها رو که خوندم نصفش بر ضد این ماده بود!
  خب شما که اراده ندارید زود به چیزی معتاد میشید سمتش نرید!
  فشار خونتون پایینه نکشید خب! کسی مجبورتون نکرده که.
  من خودم چندین بار مصرف کردم البته به فاصله چند ماه. هیچ اعتیادی هم نداشت.
  میشه گفت هیچ ضرری نداره. اگه داشته باشه کوتاه مدته مثله اثرش روی حافظه.
  ماریجوانا یه جوری قدرت ذهنتو بالا میبره فکر میکنی چند ساعت درس خونده باشی.
  من امتحان داشتم و یه دور بیشتر کتاب رو مرور نکرده بودم. قبل از امتحان ماری مصرف کردم اصلا صفحات کتاب جلو چشمم بود. امتنحان زبان انگلیسی هم بود. نمره اون امتحان هم عالی شدم.
  درک من رو از زندگی بیشتر کرد.
  خلاصه میخوام بگم اول خودتون رو بشناسید… بعدش کم بکشید همیشه بکشید

 32. just God گفت:

  هیچ موادی تو دنیا به گوه بودن و اااااااااان بون این سگ مسب نیست هرکی میگه اعتیاد نداره ….خورده به قدری بدههههه به قدری گوه ه ه که من دیگه حالم ازش بهم میخوره افتخار نیست من چند سال کشیدم این دو سال اخر هر روز روزی ۶بار کشیدم مثل سگگگگگگگگگ پشیمونم که همه چیمو ب …داد در اخر هم میبنی پولت عمرت بدنت فرست های خوبه زندگیتو از دست دادی تهشم هیچچچ و واقعا هم هیچچ به قدری عوارض داره هم دیدم هم خودم دردشو کشیدم الان چند روزیه حالم خوب نیست با اینکه کنار گذاشتم هر روز سر درد بی خوابی خشکی دهان گرفتگی بدن فشار تپش قلب شقیقه درد سر گیجه کابوس و…….هر روز از خدا میخوام ب روزای قبلم برگردم از همه کسای که میزنن فقط و فقط از خدا میخوام کمکشون کنه اول خدا بعد خودت…

 33. سمیرا گفت:

  ماری باعث طلاق منو همسرم شد لطفا حتی امتحانم نکنید گرفتارش میشید .

 34. سینا گفت:

  دوستانی که حس میکن از سر ترک ماری جوانا فراموشی گرفتن یا حافظشون کند شده حتما حتما(کندر خالی بجوین یا کندر با عسل بخورین)

 35. سینا گفت:

  سلام خدمت همه دوستان بخصوص آقا امیر که یه مشکلی داشت و مطرح کرد که خود منم دارم با همون مشکل دست و پنجه نرم میکنم.ببین اقا امیر تنها راهش که تا الان جواب داده روی من اینه که یجا تنها نشینی یا فکرو خیال نکنی سیع کن فیلمای خنده دار نگا کنی موزیکای شاد گوش کنی با دوستات بگذرونی با خانوادت مسافرت برو گردش تفریح مطالعه کن کتاب بخون و…چیزایی که تورو از تنهایی و فکرو خیال دور کنه.امید وارم خوب شی هرچه زود تر امیر جان 🙂

 36. Mamad گفت:

  سلام دوستان.من ۳۰ سالمه ۳ساله ازدواج کردم مصرف گل رو ۷سالی هست شروع کردم تمام چیزهایی ک اون بالا نوشته شده درسته من تجربه کردم الان شب ها از سرفه و سینه درد خوابم نمیبره اشتها ب غذا خوردن ندارم حرف ها و اتفاقات روزانه رو فراموش میکنم زیر چشمهام سیاه شده و گود افتاده بیخوابی و بی حوصله هستم برای هر کاری تنبلی میکنم از همه بدتر با افکار منفی و بیربط خانمم رو دارم از دست میدم الان هم چند وقتی هست کارم ب روانپزشک کشیده اون هم میگه هیچ مشکلی نداری فقط باید ترک کنی .کاش یکی ۷سال پیش میزد تو گوشم و میگفت این کار رو نکن امید وارم شما گرفتار این بلا ها نشید چون نهایتا فکر خودکشی هم ب سرتون میزنه اونی هم ک میگه هیچی توش نیست هنوز ب الان من نرسیده خودتون رو بدبخت نکنید اونم واسه دو ساعت خنده و سرگیجه

 37. رامین گفت:

  salam man 2 sal keshidam o alan 1 mahe nemikesham,mesle hameye mavadaye dg avalash hale bishtary mide akharasham dg nemiduny k chera dary mikeshy etiad avare shadide ham khubi dare ham badi ,

 38. علی گفت:

  بخدا بقرآن من اولین بار یک رول کاااامل رو تنهایی کشیدم بیست ثانیه نگذشت به حدی حالم بد شد که میگفتم خدایا منو بکش راحتم کن

  توروخدا توروخدا برای یبار هم که شده امتحان نکنید
  بیچاره میشید روزگارتون سیاه میشه

 39. amir گفت:

  سلام دوستان .یه سوال داشتم خیلی ممنون میشم جواب بدید.
  بنده ۳ ماه پیش مصرف گل داشتم کلا ۳ بار کشیدم ولی پشت سر هم نبوده میانگین هر ۱ ماه یه بار .اخرین بار هم ۳ ماه پیش بود یعنی آذر ک وقتی کشیدم فردای انروز احساس میکردم حالت عادی نیستم .یجوری بودم الان هم ۳ ماه میگذره ولی انگار اثرش هنوز روی من مونده یعنی احساس میکنم هنوز چتم.وقتی عصر میشه و چراغا روشن میشه انگار میرم یه فضای دیگ .حس میکنم دارم خواب میبینم . اگه کسی میدونه چرا میشه کمکم کنه.و اینکه اصلا من خوب میشم

 40. No name گفت:

  Salam , Dostan man 7 8 sali hast ke daram mieksham ,az nazar Zaheri Chiz khasi baram pish nyomade ,vali az nazar ravani be yeja miresi ke dg hess mikoni taheshe va dg hich raghami behet hal nemide harchi ke mizani bishtar miri to la’k nemigam nakeshin Chon khodam mikesham vali …

 41. armin گفت:

  ناموسا همه نظرات چرت بود

 42. علیرضا گفت:

  با سلام به دوستان عزیز که لطف کردن و تاثیرات این ماده را نوشتند. دوستان مصرف هر نوع ماده مخدری اعم از سبک و سنگین بستگی به وضعیت بدنی فرد و سن و سال ان دارد بعنوان مثال کسی که اصلا سیگار هم نمی کشد طبعا با کشیدن چند پوک ماری اورا می گیرد یا فردی که بالای چهل سال سن دارد یا مشکلات قند خون یا فشار دارد طبعا ماری مشکلات اورا تشدید می کند و خطر سکته قلبی را افزایش می دهد.من مدت یک سال است که مطلق نکشیدم یک سال قبل یکی از دوستانم از هلند مقداری ماری ناب اورده بود من چند پوک کشیدم بعد از ده دقیقه نفهمیدم چه شد از روی صندلی افتاده بودم پایین و خیس عرق شده بودم و زبانم بند امده بود و دهانم خشک و زبانم مثل چوب شده بود.دوستان بلافاصله به من رسیدگی گردن و با شستن دست و پا و سر و صورتم و من را به حالت دراز کش قرار داده بودن و مقداری خامه با کرده را مخلوط کرده بودن و با قاشق در دهنم می گذاشتن با خوردن کرده و خامه راه دهانم باز شد ولی بی حس و ناتوان افتاده بودم و دوستانم بالای سرم تا دوساعت که یواش یواش خودم را پیدا کردم. درست است که هر ماده مخدری به انسان حال می دهد و هر نوع به طریقی ادم را فضایی می کند اما توصیه من به شما این است که مصرف نکنید زیرا سم را برای تست نمی شود مصرف کرد. مخصوصا تنهایی مخصوصا در هنگام رانندگی .من تصمصیم گرفتم که دیگر به هیچ وجه از ماری استفاده نکنم .چند سال قبل هز هفته می کشیدم اما دیگر تمام شد .طی این یک سال علیرغم اینکه مستمر در معرض ان بودم مصرف نکردم. طوری شده که از بوی انهم بدم می اید.تازه من اروپا هستم که به وفور یافت می شود.با ارزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز.

 43. Mina.mz گفت:

  چرند نگین ناموصا ساقیتون کی بود:\این همه آدم میشناسم گل کشیدن چیزیشونم نشد،من خودم یبار کشیدم فقط رو یه بنده خدایی قفلی زدم،هیچ اعتیادی هم بهش ندارم،همون یبار بود فقط حس خاصی بهش ندارم برامم مهم نیست بکشم یا نه،اینقدر تلقین نکنین که حالتون بد میشه یا اعتیاد آوره،در کل مصرف مواد خوب نیست ولی اینکه از گل یه قول ساختین هم مزخرفه:\

 44. محمد گفت:

  حتما در نظر داشته باشید کسی ک تا حالا قلیون یا سیگار نکشیده اگه ی پک قیلون بکشه سرش گیج میره حالت تهوع بهش دست میده و کلا مصرف ماری جوانا بار اول حتما حالت تهوع دارید و ی چیز غیر عادیه نیست

 45. امیر گفت:

  سلام دوستان من کلا ۴ بار بیشتر گل مصرف نکردم اون هم ب میزان کم و با فاصله
  پس از اخرین مصرفم ک ۳ ماه پیش بود فردای اونروز متوجه شدم اثرش روی من مونده و حس و حال عادی رو ندارم خیلی ترسیدم الان هم ک ۳ ماه از این قضیه گذشته مداوم فکرای الکی ب سرم میزنه ب هرچیزی فکر میکنم بعضی وقتا هم احساس میکنم حسو حال اونموقع دوباره سراغم میاد میشه یکی کمکم کنه ؟؟؟؟دارم عذاب میکشم

 46. رضا گفت:

  من یه ۲۰ باری کشیدم ۱۵سالمه ولی من فاز سکوت میگیرم دوس دارم همه جا ساکت باشه تا کسی حرف میزد منو میبر فضا انگار یه پیپر سه نفری کشیدیم ولی خب کلا خوب نیس ولی من موتادش نشدم اصلا قدرت فکری بی نهایت میبره بالا امتحان ریاضی داشتم یه پیپر سه نفری زدیم رفتیم مدرسه هیچی نخونده بودم فقط برگمو پر کردم وقتی فرداش جواباش اومد ۱۷گرفته بودم الان ۲هفته هس ک نکشیدم٬ سرفه زیاد میکنی بار اول ک کشیدم همه چشاشون سرخ بود شب بود همه میخندیدن من ترسیده بودم فکر میکردم همه میمیرن من زنده میمونم خخخخخخ ههههههههه

 47. ناشناخته گفت:

  اینجا همه بد گفتن منم بگم که تو هر فردی یه تاثیری داره اگر سمتش میرید باید از قبل این اراده رو داشته باشین که معتادش نشین من خودم شاید دوسه ماهی بکشم و اینم بگم هر حسی بگیری میتونی با گل اونو بیشترش کنی حتی میشه خاطراتی که یادت رفته رو بیاد بیاری برعکس چیزی که خانم دکتر نوشته
  خلاصه سمت دود نرید

 48. Alireza گفت:

  از ۱۶ سالگی میکشیدم.الانم ۱۹ سالمه و ۳ ماهه ترک کردم.کلا حالت چهره ام برگشته و باز شده رنگ پوستم.هیچی توش نیست نکشید.

 49. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید اقا من سه روز پیش کشیدم واسه بار اول زیادم کشیدم حالم بد شد سرگیجه و حالت تهوع و.. داشتم واسه یک یا دو ساعت تا این که یه قطره یکی ریخت تو چشمم و بهتر شدم ولی الان بعد از گذشت سه روز معدم یکم درد میکنه هی گشنم میشه غذا که میخورم احساس تهوع بهم دست میده احساس میکنم یه جوریم کسی میدونه چرا اینطوری شدم و باید چی کار کنم تا خوب بشم؟!

  1. mmd گفت:

   چیزیت نیست فکر و خیال الکی میکنی
   نکش دیگه ولی D;

 50. حمید گفت:

  من دیشب برای اولین بار کشیدم . منو دیر گرفت یعنی اومدم خونه ، یک حس عجیب داشتم ک قابل توصیف نیست. صدا نگاها حواس هوش ب قدری متمرکز شدم ک حد نداشت. نشسته بودم احساس میکردم دارم میوفتم خخخخ .

 51. بینام گفت:

  ازاین موادهمین بس که دلم براخودم تنگ شده نه بو میفهمم نه صدامیشنوم لامسه که کلا تعطیل وتنهاچیزی که ازمن گرفته عقایدم بوده همه ی واجباتموداشتم حتی خیلی بیشترازکسای دیگه ولی الان نعوذباا…خدارم بنده نیستم اوصلااینطوره که مصرف کننده ای که دائم الخمرشده تواین کارفکرمیکنه ازهمه بیشترمیدونه روشن فکرشده ولی این هاهمه کابوسه کابوس

 52. زهرا گفت:

  كسي كه بار اول ماريجونا زده و حالش بد بشه تو خونه بايد چي بخوره كه اكي بشه

  1. Zahra گفت:

   باید کره بخوره تا بیاد پایین

   1. حميد گفت:

    نه داداش چيو كره بخوره
    اينجوري بدتر روش ميمونه
    چيز ترش بايد بخور كه بپره
    يه مطالعه درمورد thc داشته باش متوجه ميشي

  2. رض گفت:

   آقا من یه چیزی بگم برم..
   ماری رو شلوغش کردن ماری باس اصولی کشیده شه
   جنس ناب،سیگارِ نابِ بعدش و کره ی ناب..
   گلش یکیه حاجی فقیرو از قیافه میندازه میکنتش معتاد،پولدار ککشم نمیگزه هر روز میکشه
   تلقینیه همه چی،سخت نگیرید

  3. . گفت:

   هرکی بعد از مصرف حالش بد شد بهش کره بدین بهتر میشه اما اینطور نیست که اکر رو به مرگ بیوفته با کره خوب بشه بهترین کار همون زنگ زدن به اورژانسه حتی اگر دردسرش زیاد باشه اما از اینکه جون طرف بیوفته تو خطر بهتره

  4. mmd گفت:

   چایی نبات بزن اوکی نشدی برو تو کاره کره
   و اینکه نکشینD;

 53. امير گفت:

  ٢ ساله دارم ميكشم
  اينقد لاغرت ميكنه از يه معتاد به شيشه و كراك و اينا هم بدتر..كلا از قيافه ميوفتي اونموقع كه چتي عشق دنيا رو ميكني ولي الان پشيمونم كه كاش اين مواد هيچوقت نكشيده بودم
  نكش دادا اثراتش هيچوقت از بدنت نميره همينجور عين معتادا ميموني

 54. Korosh گفت:

  راستی یچیزیو اضافه کنم نظراتم..
  خواهش میکنم اگ کسی از کنجکاوی میخواد مصرف کنه،اول ک منصرف شه حتی سیگار هم خوب نیست،دوم اینکه خوااااهشا تنها نکشید..باور کنید ب حدی قویه ک هفت هشت نفری میشه ی پیپر یا سیگاری پر کرد و کشید و کلی هم ادمو میگیره…اگ اولین بارته،خواهشا تنها نکش،چون بلد نیستی و ی سیگاریو ک ده نفر میکشن تو تنهایی میکشی و نتیجه ش میشه داغون شدن ادم مث بعضی دوستان ک نظر دادن ک تا حد مردن حالمون بد شد…
  نصیحتمو گوش کنید و اول نکشید،دوم نکشید،سوم خواستید بکشید..در حد سه یا چهار بار پُک زدن باشه…سیگار نیست ک روزی ی پاکت بکشی..راااحت میتونه کله معلق کنه ادمو.. سلامت باشید..بدرود.

  1. سهراب گفت:

   درود دوستان
   من چند روز پیش برای اولین بار و از روی کنجکاوی با یکی از دوستانم یک سیگار همراه با ماری کشیدیم.من اولین بار و دوستم صدمین بار.
   چشمتون روز بد نبینه خدا شاهده بعد از ۳ تا ۵ دقیقه به حدی حالم بد شد که واقعا دیدم که روحم از بدن جدا شد.نمیتونستم چشامو ببندم،چش باز میکردم حالت تهوع داشتم و دهن خشک و دید ضعیف و نداشتن کنترل اعضای بدنم،تا اینکه منو بردن بیمارستان….. حالا اینجا مصرف ماری عادیه و دکتر درجا فهمید.یک روز بستری شدم.
   تورو خدا نکشید،چیزی جز خرابی حتل نداره،به قول دوستمون نهایتا تنها نکشید.چیزی کثیف تر از خودش وجود نداره

 55. Korosh گفت:

  سلام خدمت همه دوستان عزیز.
  چهار پنج سال پیش ب پیشنهاد یکی از دوستام کشیدم یکم…هیچ تاثیری روم نداشت..تا اون موقع خلاف سنگینم سالی یبار قلیون بود..نکشیدم دیگه چند ماه بعدش ک با همون دوستم دوباره کشیدیم،بازم بی تاثیر بود..تاااا شیش هفت ماه پیش ک سنگین کشیدم بعد یکسال تقریبا و دنیا دور سرم چرخید..بعد ازون دو سه هفته ای یبار سه نفری با دوستام،ی پیپر پر میکنیم میکشیم..اثرش از همون اول هم خیلی کم بوده برام با اینکه دوستامو ب شدت میگیره…ولی خب،خلاصه بگم،کلا دود خوب نیست،این ماده هم روی هر شخص..یجوره اثرش ک دوستان توی نظراتشون گفتن..مثلا اصلی ترین اثرش واسه من هم اینه ک زمان برام ب کندی میگذره.و البته من ب شخصه ،میل جنسیم ب شدت بالا میره….
  امیدوارم همیشه تندرست باشید و این چیزارو نکشید

 56. جابر گفت:

  سلام، من ٢٤ سالمه و يك سال است با گل اشنا شدم اوايل خيلي كم ميكشيدم مثلا هر ماه يه بار ولي اين اواخر بيشتر شده به طوري كه اين ماه اخر تا روزي سه دفه هم رفته كه همراه با استعمال حشيش هم بوده، اما دو شب پيش بعد از كشيدن پياده تو خيابون راه ميرفتم يه دفه به حدي بالا رفتم كه وسط خيابون نشستم، داشتم ميمردم حتي توانايي اينو نداشتم گوشيمو از جيبم دربيارم كه به دادم برسه به گوه خوري افتاده بودم. به زور خودمو به خونه دوستم رسوندم اونجا بود كه بالا اوردم كه اگه اون استفراغ رو نميكردم باور كنيد معلوم نبود الان كجا بودم بكذريم، يه توصيه برادرانه ميكنم بهتون كه هيچ وقت نكشيد مخصوصا تنها، چند ساعت چت شدن ارزش يه عمر پشيموني رو نداره

 57. رودسان گفت:

  گل…شاهه دانه ها….
  فهم….دانش….آگاهی…
  همه چیز از درون خودتون شروع میشه….
  بی ذهنی…بی وزنی…رهایی….
  شما با آگاهی و تمرین میتونین به این لذت های جاودانه برسین،
  نوع انسان با آگاهی کامل از هرچیزی توی هستی میتونه لذت ببره،،،که این فقد به ذهن و نوع نگرش و رشد بشر بستگی داره
  ماری جوانا یا شما رو معتاد میکنه…یا دیوانه(تنها) یا همجنسگرا، یا آگاه…
  پس با آگاهی هر چیزی رو استفاده کنید…حتی غذای روزانه…

 58. علی گفت:

  سلام من ۱۵سالمه حدود ۶ماه پیش ندونسته پاستیل خوردم بعدبهم گفتن توش ماری بوده اصلا حال خوبی نداشتم (سرخوشی)اصلا بعد یه مدتی طرز فکرم کلا عوض شد.همیشه تو فکرهای الکی هستم اصلا نمیتونم دازاین فکرا دربیام دست خودم نیست (خیلی احساس سرخوشی)همیچی بره به درک )هرچی که یه لحظه بیادتوفکرم انجام میدن (اگه اونکار دیوانگی هم باشه انجام میدم)مثلا یه بار توزمستون تشکمو برداشتم رفتم خوابیدم روپشت بوم وبه نظر خودم این کار درسته اون فکری که شمامی کنیدغلطه )اینا دست خودم نیست.من کی به حالت عادی خودم برمیگردم لطفا راهنمایی کنین

  1. میلاد گفت:

   من به شخصه نشنیدم کسی تو پاستیل ماریجوانا زده باشه بافت شفاف پاستیل امکان این کار رو به شما نمیده اثرات ماریجوانا هم اگر مقاله بالا رو بخونی میفهمی ۳-۴ ساعته میره با توجه به سن شما این کارهایی که گفتید ربطی به مصرف ماریجوانا نداره و بیشتر به سن بلوغ ربط داره ایشالا ۱-۲ سال دیگه به حالت طبیعی بر میگردی

   1. بی نام گفت:

    یثری اثراتش تا ابد پایداره….
    من بعد از اخرین مصرف ک اور دوز کردم و معجزه بود که برگشتم دوباره، حافظمو کامل از دست دادم ، بعد از دوسال و نیم هنوز توهم دارم ، کلا بی تفاوت شدم نسبت به همه چیز ، دکترا برام شیزوفرنی تشخیص دادن، که البته صرفا به خاطر گل نبود اما گل هم خیلی تاثیر داشت …. و خیلی چیزای دیگ . اثراتش میمونه دوست عزیز .یسری اثرات کوتاه مدته ک نهایتا تا ۴۸ ساعت تموم میشه ولی بلند مدتاش دیگ خدا میدونه تاکی….

 59. رحمت گفت:

  این مواد جزء توهمزا هاست و برای کنترل ذهن و شیطانی کردن افراد ازش استفاده میشود دشمنهای انسان برای فرستادن انسان به جهنم خیلی خوب ازش استفاده می کرده اند و می کنند. کمی حافظه تکرر ادرار و وسوسه و سردرد از عوارضشه. دشمن تان را بشناسید. برای همین لشکر شیطان هرزچندگاهی که یک بازه زمانی ۱۰ تا ۴۰ روزه است و روزها خاصی از ایام ماه میان سراغتون .یادداشت کنید تاریخ هایی که افراد میان حرام و نجاست بهتون تعارف میکنند

  1. Shahin گفت:

   خدا وکیلی وقتی داشتی این متن رو می نوشتی چی زده بودی که ای نقد فازت بالا بوده؟!!!

 60. میلاد گفت:

  سلام
  ماریجوانا بر روی بدن تاثیر نداره بر روی مغز تاثیر میگذاره که کوتاه مدت هم هستش من خودم ۲ ساله ماری میزنم هیچ نشانه بدی ندیدم فقط زمانی ک مصرف میکنم حافظه ام کم میشه بعد از سرخوشی عادی میشم

 61. اپیکوری گفت:

  سلام..من ۱۹ سالمه و نزدیک به یک ساله این ماده رو میشناسم..موزیسین هستم..و وقتی ماری جوانا رو مصرف میکنم احساسات موسیقیاییم دوبرابر میشه..خداییش تو این حالت ایده های خوبی به نظر ادم میرسه…
  اما توصیه میکنم که کسایی که تا حالا نکشیدن اصلا سمتش نرن..چون این احساساتی که میاره زودگذره و بعدش این خنده ها و احساسات تلخ میشه براتون..یعنی میخندین اما خودتون درک میکنید که این خنده ها حقیقت نداره و الکی هستش

 62. Weedal گفت:

  اگه کم بکشی مثلا هفته ای یه بار گرفتارش نمیشی

 63. Sh گفت:

  من یکبار ندونسته پاستیلی خوردم که داخلش ماری جوانا داشت. اصلا حال خوبی نبود ولی از اونروز به بعد با اینکه ۳ روز گذشته ولی تپش قلبم خیلی تند شده. ایا حالتم درست میشه و مثل اول میشم؟؟ لطفا راهنمایی کنید.

 64. Amir گفت:

  من ١٧ سالمه بار اول تو بهمن كوتاه بار كرديم كشيدم بار اول چيزي نشد بار دوم دو ساعت بعد تو پيپر زدم اصلا قابل توصيف نيست دعا ميكردم فقط اين حالت تموم شه فكر هم ميشد بكني ولي به سختي ، زمين ميومد تو من و من ميرفتم تو زمين يه ٥ دقيقه اي هم توهم داره نه توهم خوب ، توهم عير عادي الان هم بوشو يه جا ميشنوم دماغمو ميگيرم رد بيشم به خدا حالا ميخواين بزنيم ميخواين نه

 65. بینام گفت:

  بعد مصرف تو پشت فرمون نشینید!
  با اینکه سبک کشیدم ولی خیلی سنگین منو گرفت البته سمت شاگرد بودم ولی طوری شده بود هیچ درکی از سرعت نداشتم. ( دچار اختلال در درک میشین. نور-صدا-لامسه تمام حساتون فرق میکنه )درضمن خیلی جالب بود…احساس میکردم جاده داره حرکت میکنه نه ماشین. فاز جالبی بود کلا

 66. مبینا گفت:

  سلام، چطور میشه عوارضش رو از بین برد
  چقد طول می کشه تا تأثیرش از بدن بره
  ممنون میشم راهنماییم کنید ❤

 67. Arta گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و يك سال روزي ۵ رول تپلي گل كوش ميكشيدم الان ۳ روزه نكشيدم فقط تونستم ۱ ساعت بخوابم تو اين ۳ روز،غذام نميتونم بخورم لقمه اول سير ميشم احساس ميكنم خيلي خوردم،كي اشتهام بر ميگرده و خوابم درست ميشه؟
  خيليم زود عصبي ميشم تا يكي ميگه بالا چشت ابروعه اون دنيارو ميبينه!
  گل منم فك ميكردم خوبه منم فك ميكردم اعتياد نداره،درسته نداره ولي موقع اي كه نميكشين ميل ب غذا خوردن ندارين نه دوست دارين بيدار باشين ن خوابتون ميبره حوصلت سر ميره ولي حوصله نداري كاري بكني،تا سر كوچه خونمون نميتونم برم از بي رمقيه زياد،خلاصه درسمم غير حضوري برداشتم بخاطر گل،گوش كنين از مني ك زندگيمو پاي گل حروم كردم.

 68. میس ایکس گفت:

  سلام منو دوستم ۸ماه اختلاف سنی داریم و حدود ۸ماهه یه رابطه ی عاطفیه دو طرفه داریم هم فاز هم هستیم اما اون سیگار مصرف میکنه و من اصلن اهله اینکارا نیستم شک کرده بودم ک گل یا شیشه مصرف کنه ک مطمعن شدم گل مصرف میکنه و این چن روز ک فهمیدم همش ذهنم درگیره و میخام برم پیه کارم ازین لحاظ هم واقعن ادم قوی هستم ولی ن نسبت به این شخص. حالا چیکار کنم 💔🌚

 69. المیرا گفت:

  من الا ۳ سال هستش که باهاش آشنا شدم و ۶ ماهگذشته میشه گفت تقریبا هر شب استفاده کردم . اویل احساس ترس از شرایط حسه غالب بود اما رفته رفته حسه ترس جاشو به مدیریت کردن شرایط داد و واقعا حسه آرامش رو تجربه میکنی .اما نظرم اینه کلا سمتش نرید بهتره.مصرف گل شمارو از اونایی که دوسشون دارید دورتون میکنه

 70. سعيد گفت:

  سلام خوبيد يه جيزي بهتون بكم يه بار زياد ماري كشيدم فكر كنم بار دهم يا يازدهم بود تو كل زندكيم اخرين بار كه كشيدم همون يازدهمين بار بود يه سيكاري بر ملات تنها كشيدم اكر بهتون بكم نزديك بود بميرم باورتون نميشه تبش قلبم به قدري رفت بالا از زندكي نا اميد شدم نميتونم نفس بكشم يك روز تو بيمارستان بستري بودم تا تبش قلبم اومد بايين دكتر كفت نزديك بود سنكوب كني البته به بابام كفته بود بدترين روز زندكيم بود تا الان هم بعضي وقتا واسه دو الي سه بار اون حالت بهم دست داد نفس نميتونم بكشم تبش قلبم هم ميرم بالا بس توصيه ميكنم هيج وقت نكشيد با تشكر

 71. پارسا گفت:

  من تقریبا سی باری کشیدم هر بارشم همون فاز رو میده اینجوری نبوده که بگیم فاز روز اول با بقیه روزا متفاوت باشه…من در هر بار مصرف که تقریبا یک سیگاریت کامل میباشد همه اشخاص رو به شکل شخصیتهای کارتنی میدیدم…

  1. نیما گفت:

   منم یه بار صندلی های توی مسیرم رو به شکل گوش شرک می دیدم.از خنده مرده بودم

 72. امیرعلی گفت:

  باسلام.۳۰سالمه واز۱۹سالگی بصورت تفننی گاهی کم گاهی زیاد مصرف دارم.تواین مدت سربازی رفتم.لیسانس گرفتم.ازدواج کردم.سرکاررفتم.
  نمازمم خوندم.
  همه هم ازمن و اخلاقم راضی بودن و گفتن خوبی.
  امااین اواخر خانمم فهمیدوگفت دیگه نمیذارم بکشی.منم فعلاچندهفتس نکشیدم.میلی به سیگارندارم.اماحشیش فازی میده بهم که خیلی دوس دارم حسشو.فک نکنم چیزبدی باشه.
  نظر شماچیه؟؟؟؟؟؟

  1. mmd گفت:

   لعنتی حشیش اصن همینه
   اصن حشیش نکشین

 73. مجله پزشکی گفت:

  مطلب کاملی بود و ممنون از شما
  واقعاً توهم بدی داره و امیدوارم هیچکی سراغش نره

  1. ali گفت:

   من یه ساله دارم مصرف میکنم اولش ماهی یه بار بود الان شده هروز مغزو نابود میکنه یه دفه هم لاغر میشی کلا هیچی تهش نیس نرید سراغش من ۱۸ سالمه الان تقربن همه ی همسنام که میشناسم میکشن بخدا نرید سراغش اولش خیلی خوبه ولی بعد میفهمین چی سرتون اومده

 74. Danial گفت:

  اگه دنبال یه زندگیه بدونه چالش هستید سمتش نرید چون واقعا با یه‌چالش بزرگ‌ میکشونه آدمو تاثیراتش به نظرم به قدرت مغز هر شخص ربط داره یه سریا واسه تفریح میرن سمتش ولی یه سری ام به خاطر اینکه قدرت درک خیلی چیزارو به آدم میده‌میرن سمتش برای مثال موسیقی قدرت ادراک آدمو به شدت افزایش میده و شاید حتی از نزدیک ترین دوستتونم ناراحت بشین

 75. Salar گفت:

  زمانی که شما گل مصرف میکنین قدرت فکر اونقدری میره بالا که حقیقت رو از دروغ تشخیص میدین من تنها فایده ای که توی گل دیدم همین بود اونایی که بدن قوی دارن و مقدار زیادی مصرف میکنن احتمال فعال شدن اجنا ( چشم سوم ) وجود داره

 76. مهدی گفت:

  مصرف مکرر thc باعث میشه به مرور زمان منابع بدن تحلیل بره و به سرعت سطح دوپامین مغذ رو کاهش میده به طوری که بعد از مصرف مدام کاملا احساسات و عواطف رو از بین میبره.ولی یک نتیجه داره و اونم اینکه چشم آدم رو روبه حقیقت باز میکنه ولی این باز شدن میتونه به شدت رنج آور تلخ و غیر قابل تحمل باشه.پس اگه تنتون مثل من نمیخاره قید مصرف این ماده رو بزنید

 77. ابوالفضل گفت:

  سه بار گل کشیدم
  دوبارشو رفتم بیمارستان
  کسانی که مثل من غلظت خون و فشار خون دارند نباید بکشند
  کلا اثر گل در هر شخصی متفاوته اگر کسی فاز خنده داشته هی میخنده
  اگر فاز ناراحتی داشته باشه میشینه یه گوشه گریه میکنه
  که دقیقا من جز کسی بودم که تا گل کشیدم ضربان قلبم به شدت رفت بالا
  زمان برام دیر میگذشت و باعث استرس من شده بود
  ودست و پاهام میلیرزید
  که تمامی اینها تا چند ساعت ادامه داشت

  1. نازنین گفت:

   من یبارکشیدم تا۶ساعت فقط میخندیدم طوری ک ازشدت خنده اشک ازچشمام راه گرفته بود…

   1. ارادت گفت:

    سلام من ١٧ سال الوده ب گل و همي ماري جوانا هستم واقعا همش دروغ استفاده نكنين خوب نيست فقط گرفتار ميشيد مواد اخر عاقبت نداره

  2. javad گفت:

   سلام ، من از روی تعریف که خواصیت داره و … یه بار امتحان کردم و حال داد ، ماه ها گذشت بچه ها گفتن گل ناب هست بکشیم گفتم باشه ، من خودم کسی بودم که میگفتم مگه میشه کسی بکشه توهم بزنه مگه داریم و بدیش این بود تحصیل کرده هم هستم و ضرراشو میدونستم ، اشتباه بزرگ زندگیم کشیدم مقدار کمم گرفتم ولی منو بد گرفت تا در حد مرگ همش میگفتم به امبولانس زنگ نزنید آبروم میره دیگه نمیشه جمعش کرد یه لحظه تو ملکوت بودم مرگ و با چشای خودم دیدم چیزایی دیدم که هیچکس تا الان ندیده ولی نمیتونم بگم چطوری بود از خدا خواستم یه بار دیگه بهم زندگی بده تا جبران کنم خدا شاهده دیگه حتی سمت قلیونم نمیرم از شانس بدم اون شبم مهمون داشتیم الان حالم بهتره ۸ ساعت گذشته یکم سرم سره و بی احساسه ولی درک میکنم و میفهمم گه گداری فشارم میوفته به همه گفتم مسموم شدم بدبختی دکترم تو خانواده داریم اونم دوتا هم دام هم انسان جفتشون شک کردن ولی اصلا فکرشم نمیکنن من کشیده باشم اونم من ، من کسی بودم که یکی از دوستامو که چند سال میکشید ترکش دادم انقدر بهش روحیه دادم و… ولی خودم گرفتار شدم یه غلط بزرگ تو زندگیم روبه راه بشم به جان عزیز ترین کسم به جان خودم و به خدا قسم که عمرا برم سمتش خدایی نزدیک بود جامو خیس کنم انقدر بد بود تو خانواده چند بار بهم با تیکه گفتم چیزی کشیدی ولی از نگاهمو اعتباره چند سالم نظرشون برگشت یعنی اگه این اعتبارم و شخصیتمو و… خورد بشه دیگه نمیتونم رو پاهام وایسم خواهشا برادرانه میگم لوتیو لوتی گریی خیلی خوبه من اکثر بچه لوتیا منو میشناسن هم لوتی گری نه به مشروب خوریه نه مواد کشیدن قسمتون میدم سمتش نرید به خاک سیاه منشینتتون اگه غلط املایی دارم خودتون ببخشید من حالم خوش نیست خواستم درد و دلی کردم باشم یکم بهتر شدم به ولا ، نکشید حتی امتحانم نکنید من شانسی که اوردم رفتم سمت کما رفیقم کار بلد بود سریع تماس گرفت و سوال کرد چیکار کنم بهش گفتن اونم رو من پیدا کرد بهتر شدم ولی بازم خدا بهم زندگی داد خواهش میکنم سمتش نرید خواهش میکنم

 78. رودابه گفت:

  آره باید مواظب بود. گاهی وقت ها باید از شرارت ها خبر داشت

 79. علی گفت:

  THC در مواد گاهی و خوراکی دیگری هم هست مثل کاکائو و مریم گلی. نوع آمیخته با خوراکیش را برای چیز خور کردن استفاده می کنند و ترکیب آن با دیگر مواد باعث اور دوز و سکته میشود که از قدیم برای از بین بردن دشمن استفاده می کرده اند.
  از نظر معنوی هم باعث سست شدن انسان در برابر وسوسه شیاطین و القاپذیری بیشتر میشود و به آن هیپنوتیک می گویند شاید برای همین هم هست که زیاد شده است

 80. حجت الله گفت:

  قاعدتا اگ هرمطلبی کاملا بررسی بشه و تموم واقعیتها سنجش بشه نتیجه گیری ها هم قطعا واقعی تر ب نظر میرسه!
  صرفا نباید فقط برای راضی کردن طرف مقابل مطلبی گفته بشه!!
  من مطالب دیگ ای هم در مورد ماری جوانا شنیدم! خوب و بد! مدتی هم هست مصرف میکنم امیدوارم مطالب بیشتر و واقعی تری در این مورد گفته بشه !! ماری جوانا واقعا بصورت غیر قابل باوری داره بین جوونها رشد پیدا میکنه!
  ممنون

 81. بهروز گفت:

  مطلب ازدیدگاه خوبی مطرح شده وخواننده خواسته ناخواسته
  تاانتهامیخونه.که نشونه موفق بودن نویسنده است