سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

داروی جدید برای درمان دیابت!

یک فرم کوتاه‌ اثر از انسولین توسط سازمان غذا و دارو برای درمان افراد مبتلا به هر دو نوع دیابت (بیماران بالای ۳ سال) تأیید شده است.

داروی جدید برای درمان دیابت!

این آژانس در روز دوشنبه اعلام کرد این اولین دارویی است که به‌عنوان یک محصول تکمیلی براساس یک فرایند جدید کوتاه‌شده به نام ۵۰۵(b) تأیید شد.

FDA می‌گوید این داروی جدید براساس این یافته‌ی FDA که «داروی مشابه قبلی تأییدشده توسط FDA، مطمئن و موثر است یا با تکیه بر مقالات علمی منتشرشده در حمایت از ایمنی و اثربخشی محصول پیشنهادی» تأیید شد.

این آژانس توضیح می‌دهد: «این فرایند کوتاه‌شده می‌تواند هزینه‌های توسعه را کاهش دهد، بنابراین محصولات می‌توانند با قیمت پایین‌تری به بیماران عرضه شوند.»

دکتر اسکات گوتلیب، یکی از اعضای FDA می گوید‌: «در ماه‌های آینده، ما گام‌های بیشتری در این مسیر برمی‌داریم تا مطمئن شویم بیماران همچنان از بهبود دسترسی به جایگزین‌های ارزان‌تر، ایمن و موثر برای داروهای دارای نام تجاری از طریق مسیرهای کوتاه‌شده این آژانس بهره‌مند می‌شوند.»

این آژانس می‌گوید آدملوگ به دلیل شباهتش به داروی دیابت هومالوگ، تحت فرایند جدید تأیید شد. آدملوگ خودش در آزمایشات بالینی که شامل حدود هزار نفر می‌شد، تحت ارزیابی قرار گرفته بود.

FDA می‌گوید که شایع‌ترین عوارض جانبی عبارتند از هیپوگلیسمی (قند خون پایین)، خارش و بثورات جلدی. یک عارضه‌ی منفی که کمتر متداول است اما واقعا جدی است، واکنش آلرژی کشنده از جمله آنافیلاکسی می‌باشد.

این آژانس هشدار می‌دهد که آدملوگ نباید توسط افراد مبتلا به هیپوگلیسمی یا به‌وسیله‌ی کسانی که به ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی فعال این دارو یعنی انسولین لیسپرو، بیش‌ازحد حساس هستند، مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که در معرض خطر پتاسیم بالا در خون قرار دارند، در حین مصرف آدملوگ باید به‌دقت تحت نظر باشند.

محصولات انسولین کوتاه‌اثر معمولا درست قبل از وعده‌های غذایی مصرف می‌شوند تا به کنترل قند خون پس ازغذا خوردن کمک کنند. این آژانس می‌گوید که این نوع دارو بیشتر توسط افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ مورد استفاده قرار می‌گیرد تا دیابت نوع ۲.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری می‌گوید که بیش از ۳۰ میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند. این بیماری مزمن به‌خاطر ناتوانی بدن برای تولید یا پردازش هورمون تنظیم‌کننده‌ی قند خون (انسولین) به‌وجود می‌آید. عوارض ناشی از دیابت می‌توانند شامل بیماری های قلبی، کوری، آسیب کلیوی و عصبی باشند.

آدملوگ توسط یک شرکت فرانسوی به نام Sanofi-Aventis تولید می‌شود که دفتر مرکزی آن در شاتانوگا در ایالت تنسی قرار دارد.

مقاله مرتبط : دیابت موجب چه مشکلاتی می شود

 

منابع

  • Dec. 11, 2017 press release, U.S. Food and Drug Administration
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • bnreport

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

پوست و مو

قبل از عمل ابدومینوپلاستی

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

پوست و مو

لیفتینگ با نخ

لیفتینگ با نخ و همه چیز درباره آن

اطلاعات پزشکی

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک: علائم، دلایل و درمان

تغذیه و سلامتی

پسته برای سلامتی

پنج خاصیت عالی پسته برای سلامتی

زیبایی

ورزش دوران بارداری

آنچه باید در مورد تمرینات EMS بدانید

سلامت عمومی

نتایج آزمایش

چگونه آزمایش های خود را متوجه شویم؟

سلامت عمومی

آزمایش کلسترول

تفسیر نتایج آزمایش کلسترول

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *