سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

لیفتینگ بینی با نخ یا فیلر؟

اکثر افراد با نژاد آسیایی دارای صورت پهن و چشم‌های کوچک هستند که تیغه بینی آنها به سمت پایین است. به دلیل آنکه بینی در مرکز صورت قرار دارد، احتمالاً اولین ویژگی صورت شما است که افراد در نخستین برخورد به آن نگاه می‌کنند.
بینی با پره‌های بلند و با نوک‌گرد ویژگی نامطلوبی از نظر بسیاری از زنان آسیایی محسوب می‌شود. در حقیقت، تعدادی از خانم‌های چینی (و حتی مردان) به امید داشتن بینی زیبا و ظریف‌تر، در جستجوی پزشکان قابل‌اعتماد هستند.
در جهانی که روند زندگی در جامعه به‌سرعت پیش می‌رود، اکثر مردم در جستجوی روش‌های غیر‌جراحی برای ترمیم بینی خود – به‌طور ایمن و راحت – با کمترین نقص هستند. دو گزینه بدون عمل جراحی برای ترمیم بینی وجود دارد: لیفتینگ بینی با نخ و فیلرهای بینی.

پرکننده بینی

پرکننده بینی چیست؟

درمان پرکننده بینی معمولاً شامل تزریق پرکننده‌های هیالورونیک اسید (HA) داخل پوست است. از آن برای فرم‌دهی بینی با افزودن حجم دقیقی از پرکننده به بینی استفاده می‌شود. این پرکننده‌ها از ژل HA ساخته ‌شده‌اند که با بدن شما سازگار هستند.
پس از انجام بی‌حسی موضعی، پزشک پرکننده‌های HA را به داخل تیغه و نوک بینی تزریق می‌کند تا باعث مرتفع‌تر شدن و ایجاد برآمدگی در بینی شود.

 

انجام این فرآیند چقدر طول می‌کشد؟

اثر روش پرکننده بینی می‌تواند تا ۱۲ ماه پس از درمان باقی بماند. اگر این روند به طور مرتب تکرار شود، با توجه به شرایط فرد می‌تواند تا ۳۶ ماه ادامه یابد.

 

لیفتینگ بینی با نخ

لیفتینگ بینی با نخ چیست؟

به لطف ابداع جدیدترین فن‌آوری پزشکی، می‌توان بینی را با استفاده از نخ‌های پلی دی اکسانون (PDO) که ۱۰۰ درصد سازگار با بدن بوده و قابل‌جذب توسط بدن ما هستند، بدون عمل جراحی فرم داد.
این شیوه با عنوان “جراحی بینی لانچ تایم” نیز شناخته می‌شود. لیفتینگ بینی با نخ‌های PDO روش درمانی است که می‌تواند طی کمتر از یک ساعت انجام شود. به دلیل ایجاد کمترین مشکل، بیماران می‌توانند پس از انجام آن فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند.
پس از انجام بی‌حسی موضعی، پزشک نخ‌های ریز را در امتداد تیغه بینی به‌صورت مرتفع و در جداره غشای آن قرار می‌دهد تا باعث فرم‌‎دهی به بینی شود. نخ‌ها در زیر پوست قرار دارند تا تیغه و نوک بینی بالا برود و در ضمن با تحریک کلاژن‌سازی موجب لیفینگ و بالا کشیدن بینی به‌طور پایدارتر شود. تعداد نخ‌های موردنیاز در افراد متفاوت است. باید مشاوره اولیه با پزشک انجام شود تا شکل فعلی بینی و نتیجه مطلوب تعیین ‌شده و پزشک بتواند تعداد نخ‌های مورد نیاز را برآورد کند.
نتیجه کار بلافاصله قابل ‌مشاهده است چراکه نخ‌ها، داربست بینی را شکل می‌دهند.

 

آیا لیفتینگ بینی با نخ با عوارض جانبی همراه است؟

از آنجایی‌که نخ‌های PDO دارای قابلیت جذب بیولوژیکی هستند، آنها در ۶ تا ۸ ماه پس از درمان تجزیه می‌شوند. نخ PDO در صنعت پزشکی ابزاری ضروری است که توسط جراحان برای بخیه‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
طبیعی است که بلافاصله پس از درمان مقداری درد و تورم به‌وجود آید. اگرچه، این عوارض جانبی طی چند روز برطرف می‌شوند.

 

لیفتینگ بینی

نتایج روش لیفتینگ بینی با نخ چه مدت باقی می‌ماند؟

نتایج حاصل از این نوع درمان معمولاً حدود یک تا دو سال باقی می‌ماند. اگر این شیوه ۹ ماه بعد از درمان اولیه تکرار شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که اثر آن به مدت طولانی‌تری باقی بماند. با تحریک کلاژن‌سازی در بینی، می‌توان انتظار داشت که لیفتینگ بینی به‌طور دائم باقی بماند.
با در نظر گرفتن این توضیحات، کدام شیوه مناسب‌تر و ایمن‌تر است: لیفتینگ بینی با نخ یا روش پرکننده بینی؟
این پرسش مدت‌هاست که توسط افراد بسیاری مطرح است. حقیقت این است که مزایا و خطراتی مرتبط با هر دو شیوه وجود دارد.
اگر چه انجام هر یک از این روش‌ها می‌تواند کمک مؤثری به فرم‌دهی بینی کند، اما بعضی از پزشکان ترجیح می‌دهند یک درمان ترکیبی را انجام دهند تا بیمار بتواند بینی خوش‌فرم‌تری داشته باشد.
با بهره بردن از مزایای هر دو روش درمانی، شما می‌توانید از بینی زیبایی که دارای ساختاری متناسب و کشیده است، لذت ببرید.

 

 

منابع

  • mariefranceasia

منبع تصاویر 

  • onlyaesthetics
  • medicdeno
  • istockphoto

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

پوست و مو

نتایج عمل لیپوساکشن با کمک فن‌آوری فراصوت

لیپوساکشن با کمک فن‌آوری فراصوت(Ultra_Z)

زیبایی

روش لیپوساکشن ‌بادی جت

آیا لیپو ‌بادی جت به‌ اندازه لیپوساکشن قدیمی مؤثر است؟

پوست و مو

علل و درمان چین‌های بینی

علل و درمان چین‌های بینی

پوست و مو

انواع لیفت ابرو

همه چیز درباره لیفت ابرو

پوست و مو

جراحی لیفتینگ صورت

آنچه باید درباره لیفتینگ صورت بدانید

زیبایی

انجام جراحی زیبایی

هرآنچه که باید از جراحی زیبایی بدانید

زیبایی

نتیجه به دست آمده از عمل

رینوپلاستی چیست؟

زیبایی

جراحی بینی

نکاتی درباره جراحی بینی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *