سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

آمیزش جنسی دردناک در مردان

آمیزش جنسی دردناک در مردان ، نادر است و علت این اختلال معمولا جسمی است. درد حین تماس جنسی ممکن است با احساس سوزش قبل و یا بعد از انزال همراه باشد.

آمیزش جنسی دردناک در مردان

عامل ایجاد آمیزش جنسی دردناک در مردان :

شایع ترین دلیل آمیزش دردناک در مردان ، عفونت اعضای تناسلی ، پروستات یا پیشابراه است . این عفونت ها که شامل هرپس تناسلی و اورتریت غیر گنوککی ( NGU ) می باشند ، اغلب از راه رابطه جنسی محافظت نشده منتقل می شوند .
مالش روی آلت در تماس جنسی می تواند باعث بدتر شدن درد عفونت شود . علل دیگر این اختلال ، التهاب سر آلت و همچنین التهاب مزمن پروستات است که موجب درد در هنگام انزال می شود . احتمال دارد درد هنگام آمیزش به علت بیماری پیرونی باشد .
در بعضی از موارد ، این اختلال به علت تحریک پوست در واکنش به ماده سازنده کاندوم یا مواد اسپرم کش است . به طور نادرتر ، درد نیز در هنگام تماس جنسی می تواند به علت بیرون آمدن وسایل جلوگیری از حاملگی از گردن رحم باشد . به ندرت ، ممکن است این اختلال به علت مشکل روانی مانند سوء استفاده قرارگرفتن جنسی در بچگی باشد .

آمیزش جنسی دردناک در مردان

چه کاری ممکن است برای آمیزش جنسی دردناک در مردان انجام شود ؟

اگر احساس می کنید که این درد به علت آلرژی به کاندوم یا اسپرم کش هاست ، نوع دیگری از آنها را استفاده کنید . اگر درد باقی ماند با پزشک تان مشورت کنید. پزشک ، شما را معاینه می کند و برای بررسی از نظر عفونت ، با سوآپ از سر آلت تناسلی ، نمونه ای تهیه می کند . اگر تشخیص عفونت اثبات شد ، پزشک برای شما و همسرتان آنتی بیوتیک تجویز می کند تا مبادا دوباره یکدیگر را آلوده کنید .
هر اختلالی که باعث تداخل با نعوظ آلت شود ، اگر موجب درد شود ، ممکن است به عمل جراحی نیاز داشته باشید. اگر همسر شما از IUD استفاده می کند باید طوری کار گذاشته شود که از گردن رحم بیرون نزند . اگر هیچ دلیل جسمی برای این اختلال یافت نشد ، باید به یک روانپزشک مراجعه کنید تا با سکس درمانی ، عامل روانی ایجاد کننده این حالت را مهار کنید . این بیماری در مردان به خوبی درمان می شود .

مقاله مرتبط : آیا افزایش طول آلت جنسی ممکن است؟

 

قفل شدن اندامهای آمیزشی

قفل شدن اندامهای آمیزشی به یکدیگر و آمیزش جنسی دردناک در مردان :

قفل شدن اندامهای آمیزشی به یکدیگر (واژینیسموس یا انقباض مهبل) به عنوان یکی از عوارض نزدیکی بارها مورد گفتگو قرار گرفته است.
کارشناسان می گویند : پیش از ورود آلت در مهبل و عمق واژن باید اندام آمیزشی زن بر اثر ترشحات کاملا نرم و مرطوب شده باشد . قاعدتا هر چه زن بیشتر تحریک شود ترشحات اندام تناسلی بهتر خواهد بود .
جالب است بدانید قفل شدن اندامهای آمیزشی در حیواناتی که عضلات مهبلشان بسیار نیرومند است بیشتر دیده می شود. این قفل شدگی در حیوانی مثل سگ ، گاه آنچنان محکم است که کشیدن دو حیوان از دو طرف ممكن است به پارگی و گزند آلت حيوان نر بیانجامد و مهبل آنرا رها نسازد.
قفل شدن اندامهای آمیزشی به یکدیگر و آمیزش جنسی دردناک در مردان ، در گذشته های دور بیشتر بوده است . دوره ای که به خاطر سطح اطلاعات و آگاهی محدود ، مردان فرق رابطه مهبلی با رابطه مقعدی را نمی دانستند .
گفتنی ست وقوع این پدیده با درد شدید برای زن و مرد ، یعنی هر دو همراه خواهد بود ( بویژه اگر کلاهک آلت مرد در چنگال عضلات مهبل اسیر شود ). اگرچنین پدیده ای رخ دهد قاعدتا به سبب فشاری که بر رگ های سطحی آلت وارد می شود، نعوظ آلت از بین نمی رود و یا آلت به کندی شروع به فرو خفتن می کند. توصیه می شود که در چنین مواردی مرد ، شست خود را در مقعد زن فرو کند و از شریک جنسی بخواهد که به مثابه هنگام مدفوع زور بزند . از نظر دارویی می توان از آرام بخش های کاملا تند اثر استفاده کرد. اما اینکه آیا واقعا ممكن است انقباض تشنج مهبل انسان آلت تناسلی را آنچنان نگهدارد که خارج کردن آن به زور و کشش ممكن نباشد، کاملا بعید است. البته واژینیسم یا انقباض تشنجی عضلات مهبل پدیده نادری نیست و در آن به محض ورود آلت در مهبل، انقباضات منقطعی در عضلات مهبل پیدا می شود که گویی آلت را گاز می گیرد و اتفاقا این کیفیت بین فارسی زبانان به دندان دار بودن فرج زن موسوم است و بسیار خوانده ایم که در ادبیات فولکلور ، زنی به هنگام درددل یا گفتگو با زنی دیگر اشاره می کند که : چون فلانی اونجاش دندون داشت شوهرش طلاقش داد …

سخن پایانی در بخش آمیزش جنسی دردناک در مردان :

بهتر است همیشه پیش از نزدیکی، خانم ها مثانه خود را خالی کنند ولی در مردان این کار زیاد لزومی ندارد چون بعد از مقاربت ، ادرار کردن وسیله ای برای شستشوی مجرای ادراری خواهد بود.

مقاله مرتبط : اختلالات هورمونی در مردان!

 

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • nydailynews
  • ccrmivf
  • ۳ciety

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

کتابخانه راستینه

موسی بن میمون

نظرات جنسی ابن میمون در مصر

سلامت جنسی

رابطه جنسی زن چاق

چاقی و رابطه جنسی

اختصاصی

تغییرات آلت تناسلی با بالا رفتن سن در مردان

تغییرات آلت تناسلی با بالا رفتن سن در مردان!

اطلاعات پزشکی

عفونت واژن

التهاب و عفونت واژن (واژینیت) چیست؟ علائم، علل، تشخیص و درمان آن

سلامت جنسی

نخستین نزدیکی زوجین

بهداشت جنسی و نخستین نزدیکی

سلامت زنان

معاینات لازم پیش از ازدواج

معاینات لازم پیش از ازدواج

اطلاعات دارویی

مکمل ها ی جنسی مردان

مکمل های جنسی مردان

اطلاعات پزشکی

درمان برای سرطان دهانه رحم

سرطان دهانه رحم: علل، علائم، تشخیص، درمان آن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *