سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

بزرگ کردن آلت تناسلی!

گاهی مردان جوانی به ما مراجعه می کنند که تصور می کنند اندازه آلت تناسلی شان طبیعی نیست و مشکلی دارند. متاسفانه بخش عظیمی از این حساسیتی که در مردان جوان ایجاد شده، مربوط به باورهای غلط، تبلیغات نادرست و اغواکننده ی ماهواره ای درباره ی انواع داروها، ژل ها و کرم های بزرگ کردن آلت تناسلی و یا تماشای فیلم های پورنوگرافی است. مجله سلامتی راستینه، در این بخش از سلامت جنسی، به موضوع بزرگ کردن آلت تناسلی خواهد پرداخت.

 

اندازه طبیعی آلت تناسلی در مردان

اندازه طبیعی آلت تناسلی در مردان

اندازه آلت تناسلی در مردان به جثه، ژنتیک، چاقی و لاغری و شرایط محیط جغرافیایی بستگی دارد بنابراین اندازه ی آن در هر مردی با مرد دیگر متفاوت است اما به طور تقریبی اندازه ی آلت یک مرد در حالت نعوظ بین ۹ تا ۱۴-۱۵ سانتی متر است. اندازه گیری درست آن هم از فاصله ی استخوان عانه تا نوک آلت است.

 

ارتباط بین بزرگ کردن آلت تناسلی و میل جنسی

آیا ارتباطی بین بزرگ کردن آلت تناسلی و میل جنسی وجود دارد؟

باید گفت لذت جنسی به اندازه ی آلت تناسلی و قطر آن ارتباطی ندارد. بر اساس تحقیقات انجام شده، بیشترین لذت جنسی از همان مقدار یک سوم انتهایی آلت تناسلی مرد است و از آنجا که واژن یک زن در حالت اتساع بین ۷ تا ۹ سانتی متر طول دارد، قابلیت حجم گیری بیشتر از این مقدار را نخواهد داشت، بنابراین تلاش برای بزرگتر کردن آلت تناسلی برای افزایش میل جنسی، هم غیر ممکن و هم بی معناست.

امروزه در فضای مجازی و ماهواره ها روش های مختلفی برای افزایش طول و قطر آلت تناسلی تبلیغ می شود. اگر بخواهیم علمی به این موضوع نگاه کنیم، هنوز در دنیا روشی بدون عارضه برای بزرگ کردن آلت مردان وجود ندارد، اما سایت های غیر علمی و افراد سود جو راه هایی را پیشنهاد می دهند که بسیار هم پر عارضه اند. شایع ترین آنها عبارتند از : درمان های موضعی، درمانهای جراحی و درمان با دستگاه.

 

پمادهای مخصوص برای افزایش حجم آلت تناسلی

درمان موضعی برای بزرگ کردن آلت تناسلی چگونه است؟

روش هایی مانند تزریق ژل یا استفاده از پمادهای مخصوص برای افزایش حجم آلت تناسلی که در سایت ها یا شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند، کاملا کاذب، پر عارضه و دروغ محض اند. باید دانست که آلت تناسلی بعد از بلوغ مرد دیگر رشد نمی کند. تزریق ژل باعث دردناک شدن منطقه و برجستگی های ناهمگون و از بین رفتن حس آلت و درنهایت از بین رفتن لذت جنسی خواهد شد.

 

 درمان جراحی

برای بزرگ کردن آلت تناسلی، درمان جراحی ممکن است؟

در مواردی که آلت بیش از حد کوچک باشد ممکن است روش جراحی پیشنهاد شود. در عمل جراحی لیگامان های آویزان کننده ی آلت قطع می شوند. با قطع این لیگامان ها، طول آلت ۳ تا ۵ سانتی متر افزایش می یابد ولی تصور کنید که این آلت کاملا افتاده است و فرد دیگر نمی تواند رابطه زناشویی داشته باشد.

 

دستگاه های کش دهنده

دستگاه های کش دهنده برای بزرگ کردن آلت تناسلی چطور؟

در شبکه های ماهواره ای دستگاهی تبلیغ می شود که ادعا می کنند این دستگاه مثلا در عرض چند روز تا چند ماه اندازه الت را افزایش می دهد اما واقعا این دستگاه ها بی فایده اند و هنوز ثابت نشده که وسیله ای این چنینی باعث بزرگ کردن آلت تناسلی شود.

 

اندازه آلت تناسلی در نوزادان

اندازه آلت تناسلی در نوزادان و کودکان قابل بررسی است؟

برای اطمینان از طبیعی بودن اندازه ی آلت باید به کودک پسر قبل از بلوغ توجه بیشتری داشت. اگر مشکلی در کودک وجود داشته باشد و بتوان هورمونهایی را قبل از بلوغ به او تزریق کرد میتوان جلوی کوچک ماندن آلت تناسلی را گرفت.

مادران باید از همان دوران نوزادی به نعوظ کودک توجه کنند (نوزادان پسر در رحم مادر هم دچار نعوظ می شوند) معمولا طول آلت نوزاد پسر در حالت نعوظ ۲ سانتی متر، در دو سالگی بین ۴ تا ۵ سانتی متر و در پنج تا شش سالگی بین ۶ تا ۷ سانتی متر است. اگر کوتاهتر باشد، باید به فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری مراجعه شود.

 

 مشکل افراد چاق

لطفا به راستینه درباره مشکل افراد چاق و دغدغه ی آنها برای بزرگ کردن آلت تناسلی شان بگویید :

بعضی از جوانان یا بالغین که چاق میباشند و شکم بسیار بزرگی دارند دچار مشکلی به نام آلت تناسلی پنهان یا دفن شده هستند. اندازه آلت این افراد طبیعی است ولی چربی های زیادی اطراف آن وجود دارد که اجازه نمی دهد دیده شود. بهترین درمان برای آنها لاغری و از بین بردن چربی است.

مقاله مرتبط : آیا افزایش طول آلت جنسی ممکن است ؟

سلامت جنسی

سخن پایانی

یادآور می شویم که بیشتر این نگرانی ها بی مورد است. ۹۰ درصد کسانی که با شکایت از کوچکی آلت به مطب پزشکان مراجعه می کنند، کاملا طبیعی هستند. وقتی به مرد غیر طبیعی یا میکروپنیس (آلت کوچک) گفته می شود که طول آلت تناسلی اش در حالت نعوظ کمتر از ۹ سانتی متر باشد، توصیه این است که گول تبلیغات را نخورید.

دستکاری در آلت تناسلی برای بزرگ کردن آن غیرعلمی است و عارضه ی غیر قابل برگشت ایجاد می کند و فرد سلامت جنسی خود را برای همیشه از دست خواهد داد. برای رفع هرگونه شک و شبهه در مورد آلت تناسلی یا مسائل جنسی باید با متخصص کلیه و مجاری ادراری مشورت و از مقایسه خود با دیگران خودداری کرد.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • کتابخانه راستینه
 • دکترحسین کرمی

منبع تصاویر 

 • staticpro-wpmu.atresmedia
 • static.ilykecdn
 • medicalnewstoday
 • craveonline
 • inorm
 • pose
 • cms.kienthuc
 • static.independent
 • menshealth

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حمله قلبی

نحوه تشخیص و درمان حمله قلبی

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

اختصاصی

تغییرات آلت تناسلی با بالا رفتن سن در مردان

تغییرات آلت تناسلی با بالا رفتن سن در مردان!

اختصاصی

هندوانه

بهترین خوراکی ها برای کمک به اختلال نعوظ

اختصاصی

کمبود میل جنسی در مردان

۸ علت کمبود میل جنسی در مردان

سلامت جنسی

نخستین نزدیکی زوجین

بهداشت جنسی و نخستین نزدیکی

اعتیاد به سیگار و مواد مخدر

ماری جوانا

مهمترین سوالات راجع به اعتیاد!

سلامت جنسی

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان

تاثیر چاقی بر سلامت جنسی مردان

سلامت جنسی

ناباروری در مردان

ناباروری در مردان را توضیح دهید ؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *