سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

روش‌های محبوب جراحی زیبایی

جراحی زیبایی زمانی تنها برای ثروتمندان و افراد مشهور ممکن بود، اما دیگر اینطور نیست. هر ساله، افراد زیادی به امید به دست آوردن شکم صاف، سینه‌های بزرگتر و یا بینی یا چانه زیبا به جراح زیبایی مراجعه می‌کنند. دراین مقاله از راستینه در مورد بیشترین تقاضاها برای جراحی اطلاعاتی کسب خواهید کرد.

انواع جراحی زیبایی همراه با تصاویر قبل و بعد از عمل

 

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از رایج‌ترین روش‌های زیبایی است. یک پزشک ماهر می‌تواند بینی‌هایی که بیش از حد بزرگتر هستند، با صورت تناسب ندارند، برآمدگی دارند، کج هستند و خارج از مرکز صورت هستند، یا به طور طبیعی و یا به علت آسیب شکل طبیعی ندارند، را تغییر شکل دهد. این یک عمل جراحی است که در میان نوجوانان محبوب است، اما پزشکان پیشنهاد می‌کنند حداقل تا ۱۵ یا ۱۶ سالگی البته برای پسران بیشتر این از این زمان، منتظر بمانند و جراحی بینی را انجام ندهند. مشکلات عمده پس از عمل جراحی بسیار نادر هستند، و بهبود جراحی یک تا سه هفته طول می‌کشد.

 

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک که بلفاروپلاستی نیز نامیده می‌شود، می‌تواند نگرانی‌های مختلف از افتادگی پلک گرفته تا پف زیر چشم را برطرف سازد. پوست و چربی‌های اضافه برای ایجاد پلکی سفت تر و صاف‌تر حذف می‌شوند. چربی ممکن است به منظور کاهش کیسه‌ها یا پف موجود در پلک از یک نقطه به نقطه دیگری منتقل شود. بهبود پس از جراحی پلک حدود یک هفته طول می‌کشد، و به ندرت زخمِ قابل توجه ایجاد می‌شود.

 

لیفت یا کشیدن پوست گردن

لیفت یا کشیدن پوست گردن

در اواخر فیلمنامه نورا افرون وی در خاطرات خود می‌گوید “من احساس بدی در مورد گردن خود دارم”. اگر به عصب آسیب نرسد، کشیدن پوست گردن ممکن است پاسخ خوبی باشد. بافت شل و یا “گردن بوقلمونی” به خاطر عضلات گردن ضعیف ایجاد می‌شود. یک جراح می‌تواند این مشکل را با تنظیم و حذف عضلات گردن، و برداشتن چربی برطرف کند. در کشیدن پوست گردن که اغلب با جراحی کشیدن صورت انجام می‌شود، همانند هر جراحی دیگر، احتمال اندکی برای ایجاد عفونت وجود دارد. بهبودی پس از جراحی تا دو هفته طول می‌کشد.

 

جراحی کشیدن پوست صورت

جراحی کشیدن پوست صورت (لیفتینگ)

کشیدن پوست صورت، چهره‌ای صاف تر و جوان‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد. جراح با شروع از اطراف گوش، پوست اضافی را حذف می‌کند و روی لایه‌های عمیق‌تر پوست و عضله برای سفت کردن صورت کار می‌کند. احتمال عفونت و آسیب وجود دارد اما به ندرت پیش می‌آید. کشیدن صورت دیگر یکی از ۵ جراحی زیبایی اصلی نیست. جراحی کشیدن صورت جای خود را به گزینه‌های ساده‌تر، مانند پرکننده‌های (فیلر) تزریقی، بوتاکس، سفت کردن با اشعه، یا درمان‌های لیزری داده است.

 

لیزر پوست

لیزر پوست

لیزر پوست از پرتوهای نور برای خلاصی از سلول‌های پوست آسیب دیده استفاده می‌کند. همان طور که لایه‌های بیرونی پوست برداشته می‌شوند، خطوط و لکه‌ها ناپدید می‌شوند. لیزر روی پوست‌هایی که به خاطر آفتاب و زخم‌های آکنه آسیب دیده‌اند به خوبی تاثیر گذار است، اما همانطور که در اینجا مشاهده می‌کنید روی پوست‌های روشن تر بهترین کاربرد را دارد. بسته به نوع لیزر مورد استفاده، بهبودی یک تا دو هفته طول می‌کشد.

 

کاشت مو

کاشت مو

نیمی از مردان و زنان با بالا رفتن سن مقداری از موهای خود را از دست می‌دهند. به طور معمول، موهای اطراف و پشت سر، پر پشت باقی می‌مانند. این مسئله به جراح این امکان را می‌دهد که مقدار کمی از موهای پشت و طرفین را به منطقه طاس و یا کم پشت منتقل کند، که موها در آن جا ریشه می‌گیرند. امروزه پیوند مو هیچ شباهتی با روش‌های پیوند موی دهه‌های گذشته ندارد. صدها میکروگرفت که هر یک حاوی یک تا سه مو هستند، در الگویی طبیعی کاشته می‌شوند.

 

 

کشیدن (لیفت) بازو

کشیدن (لیفت) بازو

با بالا رفتن سن قوی نگه داشتن ماهیچه سه سر به خصوص برای خانم‌ها به یک چالش تبدیل می‌شود. هنگامی که کاهش وزن پیدا می کنند و سن بالاتر می‌رود، ممکن است پوست بازو همانند بال مرغ شود یعنی پوست اضافه و چربی از بازوها آویزان می‌شود. جراحی شناخته شده تحت عنوان براکیوپلاستی می‌تواند این مشکل را حل کند. در این جراحی قسمت پایین بازو بین زیر بغل و آرنج با از بین بردن پوست و چربی سفت می‌شود. این جراحی جای زخمی در قسمت درونی پشت بازو به جای می‌گذارد.

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از رایج‌ترین انواع عمل جراحی زیبایی است. جراح با استفاده از مکش، برآمدگی‌های کوچک چربی را از شکم، ران، باسن، و یا پشت حذف می‌کند. نتیجه یک شکل صاف تر در ناحیه تحت درمان است. لیپوساکشن برای بیماران با وزن متوسط یا کمی بالاتر از متوسط بهترین تأثیر را دارد. احتمال بروز مشکل اندک است، اما مشکلاتی نظیر عفونت، حذف چربی‌های ناهموار، و یا تغییر رنگ پوست ممکن است رخ دهند.

 

جراحی پلاستیک شکم (تامی تاک)

جراحی پلاستیک شکم (تامی تاک)

برخلاف لیپوساکشن، تامی تاک جراحی مهمی است که ابدومینوپلاستی نیز نامیده می‌شود. این روش چربی‌ها را حذف می‌کند و عضلات را در شکم سفت می‌کند. این عمل چندین ساعت طول می‌کشد و معمولاً جای زخم طولانی‌تری برجای می‌گذارد. این روش برای افرادی که هنوز قصد دارند مقدار زیادی از وزن خود را کم کنند و یا برای زنانی که ممکن است باردار شوند توصیه نمی‌شود.

 

انتخاب یک جراح

انتخاب یک جراح

در صورتی که تصمیم به جراحی زیبایی دارید، داشتن انتظارات واقع بینانه و یافتن یک جراح قابل اعتماد حائز اهمیت هستند. بپرسید که آیا پزشک شما گواهی تأیید شده برای عمل جراحی زیبایی را دارد یا خیر، داشتن این گواهی بدین معنی است که او آموزش و آزمون فوق العاده را گذرانده است. همچنین باید با افرادی که عملی مشابه عمل شما داشته‌اند، در مورد جراح مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که پزشک به طور کامل تمام خطرات و مزایای عمل را توضیح می‌دهد. مهم‌تر از همه، در مورد هدف اصلی خود و اینکه امید دارید عمل چگونه انجام گیرد با جراح خود صحبت کنید.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery
 • American Society for Aesthetic Plastic Surgery
 • WebMD
 • American Society of Plastic Surgeons
 • International Society of Hair Restoration Surgery
 • The Nemours Foundation

منبع تصاویر 

 • pinimg
 • Stockbyte
 • Courtesy of Doctor Steven Denenberg, facialsurgery.com
 • “Color Atlas of Cosmetic Dermatology”; Marc R. Avram, Sandy Tsao, Zeina Tannous, Mathew M. Avram; Copyright 2007 by The McGraw-Hill Companies, Inc. All rights reserved.
 • Courtesy of Doctor Geoffrey Leber, bevhillsdoc.com
 • Courtesy of Doctor Thomas E. Young, youngmedicalspa.com
 • coloradoplasticsurgery
 • Courtesy of Doctor Ryan Khosravi, aestheticprofessional.com
 • Courtesy of Doctor Geoffrey Leber, bevhillsdoc.com
 • Creatas
 • castleknockcosmetics

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

زیبایی

انجام کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز چیست؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

روش درمانی شاک‌ویو‌‌تراپی در کاهش سلولیت

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

زیبایی

از بین رفتن حجم لب‌ها

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *