سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

هفته بیست و ششم بارداری

از آنجا که در هفته بیست و ششم بارداری شکم شما بزرگ شده است و مشخص است که باردار هستید، حدس زدن سایر افراد در مورد جنسیت فرزندتان یک بازی سرگرم کننده است، به خصوص اگر قصد دارید جنسیت نوزاد خود را تا زمان زایمان راز نگه دارید. (حدس زدن افراد دیگر در مورد اینکه آیا شما پسر دارید یا دختر سرگرم کننده است، حتی اگر شما بدانید جنسیت فرزندتان چیست).

تغییرات و علائم مادران در هفته بیست و ششم بارداری

 تشخیص جنسیت نوزادتشخیص جنسیت نوزاد

احتمالا خانواده و دوستانی دارید که به سادگی با نگاه کردن به وضعیت بارداری شما، حدس می زنند پسر دارید یا دختر. براساس حکایت های قدیمی، اگر جنین را در قسمت بالا حمل کنید (برآمدگی بالاتر از شکم شما باشد، یعنی درست در زیر سینه باشد)، شما دختر باردار هستید. اگر جنین در قسمت پایین باشد (بخش بیرون زده از شکم شما پایین تر و نزدیک باسن شما باشد)، پسر خواهید داشت. اگر این افسانه را باور داشته باشید، ۵۰ درصد شانس دارید که درست حدس بزنید! یعنی همانند احتمال حدس زدن صحیح از روی پرتاپ سکه!
به یاد داشته باشید که شکل و اندازه شکم شما براساس حالت عضلات، حالت رحم، و چگونگی موقعیت کودک شما تعیین میشود. راه اصلی و دقیق برای تعیین جنسیت نوزاد شما سونوگرافی است.

 

دنده درد

دنده درد

در هفته بیست و ششم بارداری همان طور که رحم شما بزرگ میشود و کودک شما به سرعت در رشد کردن است، شما ممکن است متوجه مقداری درد دنده شوید. رحم در حال بزرگ شدن قفسه سینه شما را به بیرون هل می دهد. در نتیجه، شما ممکن است متوجه درد یا ناراحتی در قفسه سینه شوید، به خصوص اگر شما ریزه اندام تر باشید، و یا اگر دوقلو یا چندقلو باردار باشید.

اگر نوزاد بسیار فعال داشته باشید که زیاد لگد بزند، و یا اگر کودک شما در موقعیت بریچ باشد (موقعیتی که جنین خودش و یا سرش را به قفسه سینه و دیافراگم فشار میدهد)، این دنده درد در طول بارداری بدتر میشود.
اگر چه کارهای زیادی که بتوانید برای درد دنده انجام دهید، وجود ندارند، میتوانید به جای نشستن حرکت کنید، تا زمانی که موقعیتی را پیدا کنید که برای شما راحت تر است.

 

سردرد

سردرد

علاوه بر ناراحتی و درد در قفسه سینه، یکی دیگر از علائمی که در هفته بیست و ششم بارداری تجربه میکنید سردرد است. اگرچه ممکن است در سه ماهه اول خود، به علت تغییرات هورمونی و افزایش حجم خون و گردش خون سردرد را تجربه کرده باشید، اما سردرد در پایان سه ماهه دوم به خاطر درد عضلانی ناشی از حمل وزن اضافی و استرس روانی می باشد.

در موارد نادر، سردرد شما ممکن است به خاطر پره اکلامپسی که عارضه جدی حاملگی است، بروز کند. برای از بین بردن سردرد خود، میتوانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • از کمپرس گرم یا سرد استفاده کنید. سطح استرس خود را کاهش دهید.
  • یوگا و تمرینات ریلکسیشن میتوانند کمک کنند.
  • به دور از سردرد، مانند غذاهای خاص باقی بماند.
  • با پزشک خود در مورد مصرف تیلنول (که استفاده آن در دوران بارداری بی خطر است) یا انواع دیگر داروها مشورت کنید. تیلنول خط اول درمان پزشکی سردرد تنشی در دوران بارداری می باشد. استفاده کوتاه مدت از داروهای ترکیبی حاوی تیلنول و کدئین نیز می توانند برای سردردهای شدید استفاده شوند.

 

افزایش وزن

افزایش وزن

در هفته بیست و ششم بارداری همان طور که بارداری پیش میرود، شما بزرگتر خواهید شد. اضافه وزن بارداری در هفته بیست و ششم بارداری برای زنی با وزن معمولی حداقل ۶ تا ۷ کیلو است. وزن شما ممکن است به دلیل احتباس آب هر روز نوسان کند بنابراین سعی نکنید هر روز خود را وزن کنید.

 

منابع

  • womenshealthcaretopics

منبع تصاویر 

  • img.ksl
  • goodtoknow.media.ipcdigital
  • cdn2-www.momtastic
  • img1.thelist
  • s.yimg

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حقایقی درباره هماتوم

حقایقی درباره هماتوم

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

خط لبخند

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

پوست و مو

درمان آکنه

آکنه چگونه درمان می‌شود؟

اطلاعات پزشکی

تسکین آفتاب‌سوختگی

آفتاب‌سوختگی را جدی بگیرید!

بارداری

انواع آزمایش‌های ژنتیک قبل از تولد

آزمایش ژنتیک قبل از تولد چیست؟

اطلاعات دارویی

دپاکین

دپاکین چیست؟

اطلاعات پزشکی

علائم کیست آراکنوئید

همه چیز درباره کیست آراکنوئید

اطلاعات دارویی

نحوه عملکرد سولفات منیزیم

هرآنچه که باید درباره سولفات منیزیم بدانیم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *