سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

هفته سی و پنجم بارداری

در هفته سی و پنجم بارداری ، تقریبا به خط پایان بارداری نزدیک می شوید. فقط پنج هفته تا زمان رسیدن به تاریخ زایمان شما باقی مانده است! اما به خاطر داشته باشید که تنها حدود پنج درصد نوزادان در تاریخ تعیین شده خود متولد شده اند. بعضی از آنها پیش از آن تاریخ و برخی دیگر بعد از آن تاریخ به دنیا آمده اند. از این مرحله به بعد در دوران بارداری، شما باید هر روز برای زایمان آماده باشید.

تغییرات و علائم مادران در هفته سی و پنجم بارداری

 

 

آمادگی پیش از زایمان

آمادگی پیش از زایمان

آیا وسایل بیمارستان خود را آماده کرده اید و برای رفتن به بیمارستان آماده هستید؟ آیا چیدمان اتاق کودک خود را تمام کرده اید؟ آیا پوشک، دستمال مرطوب بچه، و دیگر وسایل مورد نیاز برای کودک را تهیه کرده اید؟ اگر این کارها را انجام نداده اید، باید از این هفته های آخر بارداری خود برای انجام این کارها استفاده کنید.

اگر بسیاری از این کارها را به تعویق می اندازید، ممکن است میل شدیدی برای آماده کردن خانه و خودتان برای کودک جدید داشته باشد. این غریزه که “غریزه لانه سازی ” نامیده میشود در سه ماهه سوم شما رایج است.

هر زنی این غریزه را به طور متفاوتی از دیگری تجربه می کند. شما ممکن است نیازی غیر قابل کنترل برای تمیز کردن و مرتب کردن خانه خود داشته باشید یا ممکن است سعی کنید کارهایی را انجام دهید که قبلا انرژی لازم برای آنها را نداشته اید، از قبیل مرتب کردن کمد کودک خود یا مرتب کردن مجدد کل خانه. بعضی از زنان نیز با خرید لوازم و وسایل مورد نیاز برای نوزاد خود اشتیاق زیادی دارند.

در هفته سی و پنجم بارداری ،به تاریخ تولد نوزاد شما تنها یک ماه دیگر است. اگر قبلا نتوانسته اید، اکنون خود و همسرتان باید به بیمارستان یا مرکز زایمان که قصد دارید برای زایمان به آنجا بروید، سری بزنید. بهترین (و سریعترین) مسیر را به بیمارستان یاد بگیرید. جایی برای پارک کردن پیدا کنید. (به یاد داشته باشید زمانی که زایمان میکنید ماشین خود را حداقل ۲۴ ساعت رها خواهید کرد).

شما و همسرتان باید اکنون به کلاس های آمادگی پیش از زایمان بیمارستان بروید (هر چند انجام این کار در اوایل سه ماهه سوم ایده خوبی است!). بسیاری از بیمارستان ها این کلاس های آموزشی را ارائه می دهند. برگزاری این کلاس ها به شما در درک گزینه های موجود کمک می کند و به شما ایده ای از جایی که در طی زایمان، و بعد از زایمان در آنجا خواهید ماند، میدهد.

در اکثر بیمارستان، به احتمال زیاد در اتاق LDR (زایمان، وضع حمل و ریکاوری) زایمان خواهید کرد. شما در تمام طول زایمان و وضع حمل در این اتاق باقی خواهید ماند. پس از تولد کودک، به اتاق بعد از زایمان منتقل می شوید، جایی که بقیه مراقبت شما در آنجا صورت خواهد پذیرفت.

 

تغذیه با شیر مادر

تغذیه با شیر مادر

همانطور که شما و همسرتان، خود را برای رسیدن کودک آماده می کنید، زمان خوبی برای شروع فکر کردن در مورد تغذیه با شیر مادر است. در حالی که تغذیه با شیشه در سال های اخیر به عنوان روش تغذیه نوزاد، محبوب شده است، قطعا تغذیه با شیر مادر روش ارجح متخصصان اطفال و سایر پزشکان است.

در واقع، آکادمی آمریکایی اطفال توصیه می کند که کودک با شیر مادر تغذیه کند. شیر پستان غذای کامل کودک است. هضم آن در مقایسه با شیرخشک، برای کودک آسان تر است. لازم نیست آماده شود و همیشه در دسترس است. علاوه بر این، حاوی تمام مواد مغذی، کالری و مایعاتی است که نوزاد برای سلامتی به آنها نیاز دارد. شیر پستان همچنین حاوی آنتی بادی هایی است که یک کودک را از بسیاری از بیماری ها و عفونت محافظت می کند.

نوزادانی که از شیر مادر تغذیه میکنند کمتر احتمال دارد از عفونت های گوش، اسهال، چاقی، پنومونی و ریزش مو رنج ببرند و تحقیقات نشان داده اند که شیر مادر حتی ممکن است کودک شما را از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) محافظت کند.

مزیت دیگر تغذیه با شیر مادر این است که کمک می کند تا رحم شما سریعتر به اندازه قبل از بارداری بازگردد. هنگامی که شیردهی می کنید، کالری می سوزانید، و این مسئله به شما کمک کند اضافه وزن بارداری خود را از کاهش دهید. با تمام این مزایا، اگر به کودک خود توجه داشته باشید، تغذیه با شیر مادر، چیزی است که قطعا در نظر خواهید گرفت.

 

افزایش وزن

افزایش وزن

اکنون بزرگتر از همیشه شده اید! افزایش وزن در هفته سی و پنجم بارداری ممکن است بین ۱۳ تا ۱۵ کیلو باشد. با این وزنی که حمل می کنید، جای تعجب نیست که احساس بی حوصلگی و تحریک پذیری بیشتری از حالت طبیعی داشته باشید. همچنین از لحاظ فیزیکی بسیار ناراحت هستید و ممکن است متوجه شوید که خوابیدن برای شما دردسرساز شده است.

 

منابع

  • womenshealthcaretopics

منبع تصاویر 

  • babymonitor
  • onestopmagic
  • contemporaryobgyn.modernmedicine
  • n1s2.parents

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

پوست و مو

نتایج عمل لیپوساکشن با کمک فن‌آوری فراصوت

لیپوساکشن با کمک فن‌آوری فراصوت(Ultra_Z)

زیبایی

غبغب

غبغب و چگونگی رهایی از آن

اطلاعات پزشکی

رگ های عنکبوتی و رگ های واریسی

رگ‌های عنکبوتی و چگونگی درمان و پیشگیری از آنها

پوست و مو

قبل از عمل ابدومینوپلاستی

قبل از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

بارداری

انواع آزمایش‌های ژنتیک قبل از تولد

آزمایش ژنتیک قبل از تولد چیست؟

تغذیه و تناسب اندام

عوارض کاهش وزن سریع

اثرات جانبی رژیم لاغری سریع

اطلاعات پزشکی

کمبود وزن

علل و درمان کمبود وزن

بارداری

علائم بارداری که باعث خجالت می‌شوند

۷ مورد از علائم بارداری که باعث خجالت می‌شوند!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *