سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

چرا چرب کردن کف پا با روغن تا این حد مفید است؟

اگر شما هم مثل خیلی از افراد دوستدار روش های درمان طبیعی هستید، حداقل لازم است یک شیشه عطر مایه یا روغن های اسانسی درخانه برای خود مهیا نمایید.
امروزه نقش عطر مایه یا روغن های اسانسی در آروماتراپی (عطر درمانی) شناخته شده می باشد. لازم به ذکر است که مزایای عطر مایه یا روغن های اسانسی بسیار فراتر از بوی مطبوع آنهاست. در علم انعکاس درمانی (نوعی ماساژ درمانی) حتی توصیه شده است، هنگام خوابیدن کف پای خود را با روغن های خاصی چرب کنید تا خواب آسوده ای را تجربه کنید.
در این مقاله از راستینه به شما خواهیم گفت چطور این روش تاثیر خواهد گذاشت.

چرب کردن کف پا

پا چگونه روغن را جذب میکند؟

کف پاهای شما دارای پنج لایه پوست و بدون فولیکول های مو است.
منافذ موجود در این منطقه به طور ویژه ای جاذب هستند و می توانند به سرعت روغن را به جریان خون منتقل کنند. هنگامی که برای کل پا روغن استفاده می شود، اثرات روغن اسانس در کمتر از ۲۰ دقیقه در تمام بدن یافت می شود.
این بدین علت است که کف دست و کف پای شما تنها نقاطی در بدن هستند که فاقد غدد چربی اند.
سبوم یا چربی طبیعی پوست، که توسط غدد چربی در سراسر پوست تولید می شود، ماده ای چرب است که به عنوان محافظ عمل می کند و توانایی پوست برای جذب مواد خارجی را تضعیف می کند.
از آنجا که کف دست ها و کف پاهای شما فاقد غدد چربی هستند، این مناطق هیچ مانعی بین روغن های ضروری و منافذ خود ندارند.

 

چرب کردن کف پا

اطلاعات بیشتر درباره نحوه کارکرد چرب کردن کف پا

پاهای شما حدود ۷۲۰۰۰ پایانه عصبی دارد. در واقع آنها دارای انتهای عصبی حساس تر در هر سانتی متر مربع نسبت به هر قسمت دیگر بدن شما می باشند.
به همین دلیل، قرن هاست، که طب آسیای شرقی بیماری ها و علائم بیماری های مختلف را به سادگی با دسترسی به عصب های صحیح با پاها درمان می کند.
آنها اعتقاد داشتند که تمام اعضا و سیستم ها در بدن شما از طریق خطوط نصف النهاری که در پا، دست، گوش و چهره شما پایان می یابد، به یکدیگر متصل هستند. این سنت شفا دهنده تحت عنوان علم انعکاس شناسی (رفلکسولوژی) شناخته می شود.
براساس علم انعکاس شناسی، استفاده از روغن اسانسی برای پاها به شما اجازه می دهد تا بهره بیشتری از فواید روغن برای بدن و سیستم های مختلف ببرید و باعث بهبودی کل بدن خواهید شد.

 

روغن های اسانس

فواید دیگر

بعضی از روغن های اسانس برای اکثر قسمت های بدن غلظت زیادی دارند و توصیه می شود قبل از استفاده روی پوست آنها را با آب یا روغن نارگیل رقیق کنید. این کار برای کاهش احتمال تحریک یا تورم انجام می شود.

 

روغن اسانس اسطوخودوس

روغن اسانس اسطوخودوس

خوشبختانه پوست پاهای شما یکی از قسمت های بدن است که کمترین حساسیت را نسبت به سایر قسمت های بدن دارد، بنابراین با خیال راحت میتوانید از روغن های اسانس مستقیما برای کف پا استفاده کنید.
همچنین، از آنجا که روغن را به صورت موضعی مصرف می کنید و آن را نمی خورید، ترکیبات فعال به جای گذر از فرایند گوارشی طولانی و رفتن به کبد و سپس رفتن به جریان خون شما، مستقیما وارد جریان خون می شوند.
اگر در خصوص استفاده از نوع روغن برای کف پا مردد هستید، با پزشک خود صحبت کنید تا دریابید که چه نوع روغنی می تواند به بهبودی شما کمک کند.

 

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

  • ritapociask
  • metropoles

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

اطلاعات پزشکی

اسهال

اسهال و راه‌های درمان آن

روغن ها

روغن اسانس نعناع فلفلی

فواید استفاده از روغن اسانس نعناع فلفلی!

پوست و مو

پاک کننده صورت روغن نارگیل

تاثیر پاکسازی صورت با روغن نارگیل و جوش شیرین

سلامت عمومی

اسانس لیمو

فواید اسانس لیمو

سلامت عمومی

درد دندان

۱۲ روش طبیعی برای مقابله با درد دندان

پوست و مو

روغن درخت چای

درمان آکنه با روغن درخت چای

تغذیه و سلامتی

کلوچه های نارگیلی

کلوچه های نارگیلی چربی سوز!

اطلاعات پزشکی

تشخیص عارضه کف پای صاف

صافی کف پا

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *