سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

تاثیر “خام خواری” حیوانات خانگی بر سلامت انسان!

تحقیق جدیدی نشان می دهد، خویشاوندان وحشی سگ ها و گربه های خانگی از گوشت خام لذت می برند، اما یک رژیم غذایی اصطلاحا خام برای حیوانات خانگی آن ها را در معرض خطر ابتلا به انگل ها و باکتری ها قرار می دهد.
علاوه بر این، رژیم غذایی خام حیوانات خانگی ممکن است انسان را در معرض خطر این عفونت ها قرار دهد.

 

رژیم خام خواری

رژیم “خام خواری” برای حیوانات خانگی، آن طور که شما ممکن است فکر کنید، سالم نیست!

طبق تحقیق جدیدی که در هلند انجام شد، ثابت شده است که غذاها و خوراکی های حیوانات خانگی شامل گوشت خام، اندام یا استخوان گوشتی، حاوی انگل هایی نظیر توکسوپلاسما و کرم های نواری، و همچنین باکتری اشریشیا کلی، لیستریا مونوسیتوژنز، بروسلا سویس و سالمونلا هستند. نویسندگان مطالعه گزارش دادند که ورود این عوامل بیماری زا به داخل خانه ها از طریق غذاهای آلوده حیوان خانگی، این احتمال را به وجود می آورد که آنها ممکن است انسان ها را نیز بیمار کنند.

دانشمندان در این مطالعه توضیح دادند، صاحبان حیوانات خانگی که میخواهند حیوانات خود را با رژیم غذایی خام مبتنی بر گوشت (RMDB) تغذیه کنند، ممکن است فکر کنند که برای سگ یا گربه خود، انتخاب سالمی فراهم کرده اند. اما هیچ مطالعه ای نشان نمی دهد که این رژیم های غذایی مزایای سلامتی به همراه دارند – در هر صورت، تحقیق قبلی ثابت کرده است که برخلاف این امر درست است. بر اساس این مطالعه، تغذیه RMDB با گاستروانتریت (التهاب معدی -روده ای) و اسهال در سگ و به نوع مرگباری از عفونت سالمونلا در گربه ها ارتباط داشت.
یافته های قبلی همچنین اشاره کرده اند که RMBD ها می توانند مواد مغذی مهم را نداشته باشند که به ویژه در حیوانات جوان می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. دانشمندان گزارش دادند که این رژیم ها باعث پیشرفت هیپرتیروئیدیسم (غده تیروئید بیش فعال) در حیوانات خانگی و حتی باعث آسیب های مانند شکستگی دندان ها و سوراخ های روده شده است.

 

حیوانات خانگی

رژیم غذایی خام!

از زمانی که سگ ها بیش از ۱۰،۰۰۰ سال پیش، از اجداد گرگ خود جدا شدند، تفاوت های ژنتیکی نیز
ظهور کرده اند که سگ ها را بهتر قادر ساخته است تا از پس رژیم غذایی حاوی نشاسته و همچنین گوشت بر بیایند. محققان در سال ۲۰۱۳ گزارش دادند، سگ ها نسبت به گرگ ها دارای نسخه های بیشتری از ژنی هستند که آمیلاز آنزیمی که نشاسته را تجزیه میکند  را تولید می کند و این ژن در سگ ها ۲۸ برابر فعال تر از گرگ ها است.
 محققان در این مطالعه نوشتند در حال حاضر، ۱ میلیون خانوار هلندی حیوانات خانگی خود را با رژیم غذایی حاوی گوشت خام و محصولات جانبی خام تغذیه می کنند. برای دیدن اینکه چه میکروارگانیسم هایی ممکن است درغذا کمین کرده باشند، محققان ۳۵ محصول را که حاوی انواع مختلف گوشت خام و محصولات جانبی خام از جمله مرغ، گوشت گاو، بره، اردک، خرگوش، اسب و بوقلمون بودند، مورد آزمایش قرار دادند.
آن ها E. کولی را در ۸۶ درصد محصولات یافتند، در حالی که ۵۴ درصد شامل لیستریا مونوسیتوژنز و
۲۰ درصد شامل سالمونلا بودند. طبق یافته دانشمندان، انگل DNA در ۲۹ درصد از نمونه ها تشخیص داده شد.
به طور کلی، شواهد میکروبی که محققان از نمونه هایشان جمع آوری کردند، به دلیل محدودیت های قابل قبول برای محصولات حیوانی تولید شده تجاری در هلند با شکست مواجه شد. محققان گزارش دادند که مقدار E. کولی در ۴۰ درصد از RMDB ها از آستانه مصرف انسانی ایمن بیش تر است و فرد می تواند از طریق تماس با غذای حیوان خانگی؛ سطوح آلوده یا حیوانی آلوده به باکتری ها آلوده شود.
گونه های سالمونلا که در تحقیق مورد تجزیه تحلیل قرار گرفتند، امر تعجب برانگیز ناخوشایند دیگری نیز نشان دادند آن ها مقاوم به آنتی بیوتیک ها بودند، که درمان عفونت را سخت می کند.
نویسندگان مطالعه نتیجه گرفتند که”مهم است که افراد را به آگاهی از خطرات احتمالی مربوط به تغذیه حیوانا با RMBD ها تشویق کنیم و صاحبان حیوانات خانگی باید در مورد بهداشت شخصی و استفاده صحیح از RMBD ها مطلع شوند”.

مقاله مرتبط:آیا گربه شما میتواند سلامتی تان را تهدید کند؟

منابع

  • livescience

منبع تصاویر 

  • radionz
  • appledaily

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

روش درمانی شاک‌ویو‌‌تراپی در کاهش سلولیت

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

ریداستیم

ریداستیم ؛ روشی غیرتهاجمی برای رسیدن به لاغری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *