سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

آیا گن های لاغری قابل اعتمادند ؟

در علم پزشکی زمانی یک موضوع به عنوان علم درنظر گرفته می شود که مقالات زیادی در مورد آن مطرح شده و مقالات هم همگی در یک جهت باشند و حتما هم از سوی مجامع علمی مورد تایید قرار گیرند تا در آخر وارد کتاب های مرجع پزشکی شوند . اینجاست که می توان در مورد اثر بخشی و بی خطر بودن آن صحبت کرد .

 محصولات پزشکی عرضه شده در بازار

صحت تبلیغات محصولات پزشکی عرضه شده در بازار

در بسیاری از تبلیغات به آثار دارو یا وسیله ی پزشکی اشاره می شود .مثلا داروی افزایش قد می تواند موجب افزایش قد طی دوره ی خاصی شود . این دارو برای افراد بزرگسال است در حالی که می دانیم در علم پزشکی صفحات رشد استخوان ها با پایان بلوغ بسته می شود و اثبات شده که رشد انسان بعد از این زمان غیر ممکن است . یا اینکه در مورد قرصی تبلیغ می شود که می تواند باعث ۱۰ کیلوگرم لاغری در یک ماه شود . اما اگر قرار است فردی با خوردن یک قرص به این راحتی وزنش را کاهش دهد ، چرا چنین قرصی را شرکت های معتبر داروسازی دنیا تولید نمی کنند ؟
چرا چنین قرص هایی در داروخانه ها به فروش نمی رسند و حتما باید به صورت آزاد تهیه شوند . از طرفی ، این داروها مجوز وزارت بهداشت را ندارند . خوب می دانیم که علت این است که دارو اثر بخش نیست یا عوارض آن اینقدر زیاد است که اصلا به صلاح فرد نیست آن را مصرف کند .

 

گن های لاغری

آیا گن های لاغری واقعا قابل اعتمادند ؟

این روزها هم بازار تبلیغ استفاده از یک نوع گن که باعث لاغری شکم و بالا رفتن عملکرد ظرفیت تنفسی در فرد می شود داغ شده است . بسیاری از این مطالب منبع و مرجع علمی ندارند . کارشناسان مجله سلامتی راستینه عقیده دارند برای بالا رفتن ظرفیت تنفسی ، بهترین راه این است که فرد فعالیت ورزشی مناسبی داشته باشد . استفاده از مکمل و یا پوشیدن گن های لاغری نمی تواند تاثیر ورزش و تغذیه سالم را برای بدن داشته باشد . ظرفیت تنفسی وابستگی زیادی به ژنتیک ، سلامت قلب و عروق ، سلامت سیستم ریوی و سلامت بدن فرد دارد . پوشیدن گن ، تنها به زیبا و متناسب لباس پوشیدن شما کمک می کند و ارتباطی با لاغری ندارد .

 

رامبد جوان در حال اجرای خنده وانه

به جای پوشیدن گن های لاغری چه باید کرد ؟

این روزها بیشتر مجریان تلویزیون ، هنرپیشه ها و بازیگران برنامه های نمایشی برای پنهان کردن اضافه وزن از گن های لاغری استفاده می کنند . همانطور که گفتیم این گن ها صرفا برای بهبود بخشیدن موقت ظاهر فرد تولید میشوند و هیچ نقشی در سلامت فرد ندارند . اما برای لاغر شدن و کم کردن وزن باید کالری دریافتی فرد ، کمتر از کالری مصرفی اش باشد که آنهم با رعایت رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی کافی امکان پذیر است . مصرف قرص برای کاهش وزن ممکن است نقش بسیار جزیی در این روند داشته باشد و بتواند متابولیسم پایه را کمی افزایش دهد .

 

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • دکتر شاهین صالحی (متخصص پزشکی ورزشی)

منبع تصاویر 

  • bowenpress
  • n1.sdlcdn
  • static.pelan

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و تناسب اندام

عوارض کاهش وزن سریع

اثرات جانبی رژیم لاغری سریع

سلامت عمومی

نمایه توده بدنی (BMI)

نمایه توده بدنی (BMI) چیست ؟

اختصاصی

وزن خانم ها

نوسان هورمونی بر وزن خانم ها اثر دارد !

اختصاصی

خنده را جدی بگیرید

خنده را جدی بگیرید!

اختصاصی

لیپولیز

کوچک شدن ران ها توسط لیپولیز و اندرمولوژی

اختصاصی

تاثیر تغذیه در کهنسالی

تاثیر تغذیه در کهنسالی

اختصاصی

فواید-چای-سبز

فواید چای سبز که افراد زیادی از آنها بی اطلاع هستند

اختصاصی

لاغری سریع

۵ نکته برای رسیدن به لاغری سریع

تغذیه و تناسب اندام

ورزش هایی برای درمان چاقی موضعی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *