سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

در لیفت شقیقه چه اتفاقی می‌افتد؟

هر روز در آینه به خودمان نگاه می‌کنیم و گاهی اوقات متعجب می‌شویم که آیا پوست یا ابروی ما افتادگی پیدا کرده است؟ شاید برای کسانی که هر روز متوجه تغییرات جزئی در خود می‌شوند، پاسخ به این سوال راحت باشد. اما پاسخ دادن برای اکثر ما که توجهی به این نکات ریز نمی‌کنیم، کاملاً چالش برانگیز است. مگر در شرایطی که بتوانیم به وسیله عکس یا فیلم قبل و بعد خود را با هم مقایسه کنیم. در این صورت به راحتی متوجه تغییرات صورت خود خواهیم شد.
ابروها بخش مهمی از چهره ما به حساب می‌آیند. تنها هنگامی که انتهای ابروها کمی به سمت بالا کشیده شوند، چهره بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسد. اما اگر ابروها دچار افتادگی شدید شوند باعث می‌شوند تا چشم‌ها خسته به نظر برسند و از جذابیت چهره شما بکاهند. اگر دچار افتادگی ابرو شده‌اید و حس می‌کنید صورتتان پیر شده است، لازم نیست نگران باشید چراکه لیفت شقیقه که گاها به آن لیفت ابرو نیز می‌گویند، باعث زیبایی و جوان‌سازی چهره شما می‌شود.

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که به آن لیفت ابرو نیز می‌گویند، نوعی عمل جراحی پلاستیک با حداقل تهاجم است که برای بالا بردن انتهای ابرو، صاف کردن چین و چروک‌های اطراف چشم و سفت کردن پوست اطراف ناحیه شقیقه انجام می‌شود. از آنجایی‌که این جراحی با حداقل تهاجم همراه است، مدت زمان دوران بهبودی نیز کوتاه است.
لیفت شقیقه عملی است که هم به تنهایی می‌توان انجام داد و هم همزمان با دیگر عمل‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی و همچنین لیفت صورت. لیفت شقیقه با به‌وجود آوردن برش‌هایی در مرز موی سر و پیشانی انجام می‌شود که این برش‌ها در زیر مو پنهان می‌شوند و دیده نخواهند شد. بنابراین نگران جای زخم‌ها نباشید.
پیش از شروع عمل جراحی ابتدا بی‌حسی موضعی به شما زده می‌شود. سپس برشی کوچک در مرز موی پیشانی و سر ایجاد می‌کنند تا در آینده جای زخم پنهان بماند. با استفاده از این برش، لیفت شقیقه را انجام می‌دهند و چین و چروک‌های اطراف چشم را صاف می‌کنند. در انتها برش‌ها را بخیه می‌زنند و می‌بندند.

 

مزایای لیفت شقیقه

مزایای لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه، باعث برطرف‌سازی افتادگی ابرو و به‌وجود آمدن تقارن بین ابروها می‌شود. همچنین این جراحی باعث برطرف‌سازی و صاف شدن چین و چروک‌های اطراف چشم و زیباتر شدن چشم‌ها و جوان شدن چهره می‌شود.
معمولا پس از ۷ تا ۱۰ روز پس از عمل جراحی، بخیه‌ها کشیده می‌شوند. بخش خوب ماجرا این است که نیاز به نگرانی در مورد بخیه‌ها و تاثیر آنها بر چهره نخواهید بود، زیرا بخیه‌ها به خوبی در زیر مو پنهان می‌شوند.

 

عوارض جانبی لیفت شقیقه

عوارض جانبی لیفت شقیقه

تمامی عمل‌های جراحی چه بزرگ و چه کوچک، دارای عوارض جانبی هستند. پس از لیفت شقیقه ممکن است برای مدت کوتاهی دچار بی‌حسی در ناحیه پیشانی شوید که جای نگرانی وجود ندارد و امری طبیعی است. همچنین ممکن است در ارتفاع ابروها اختلاف جزئی به‌وجود آید که به راحتی نمی‌توان متوجه این اختلاف شد و باید کاملا از نزدیک به ابروها دقت کرد.
در لیفت شقیقه، جای زخم‌ها به خوبی بهبود می‌یابند اما گاهی اوقات برخی از زخم‌ها منجر به ریزش مو می‌شوند. درکل، زیاد نگران عوارض جانبی این جراحی نباشید، زیرا همانطور که گفته شد لیفت شقیقه عملی با حداقل تهاجم است و همچنین عوارض جانبی این عمل نادر است.

 

 

منابع

  • trambellir

منبع تصاویر 

  • sinahealthtour
  • memphisplasticsurgery

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

زیبایی

هدف از اگزیمیا

هر آنچه که باید از اگزیمیا بدانید

پوست و مو

خط لبخند

آیا راهی برای رهایی از خط لبخند وجود دارد؟

پوست و مو

کاهش چین ‌و چروک‌‌ پیشانی

چگونه می‌توان از چین ‌و چروک‌ پیشانی خلاص شد؟

پوست و مو

علل و درمان چین‌های بینی

علل و درمان چین‌های بینی

پوست و مو

نحوه کاهش و جلوگیری از چروک‌های گردن

چگونه چین و چروک گردن برطرف می‌شود؟

پوست و مو

محصولاتی مناسب برای مراقبت از پوست صورت

حقایقی پیرامون مراقبت از پوست صورت

پوست و مو

انواع لیفت ابرو

همه چیز درباره لیفت ابرو

پوست و مو

جراحی لیفتینگ صورت

آنچه باید درباره لیفتینگ صورت بدانید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *