سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

نوع بیمه‌ی فرد در جراحی سرطان پوست اهمیت دارد!

یک مطالعه نشان می‌دهد که دوره‌ی انتظار برای افرادی که بیمه‌ی درمانی دارند، می‌تواند بیش از ۶ هفته طولانی‌تر از آنهایی باشد که یک بیمه‌ی خصوصی دارند.

جراحی، درمان اصلی ملانوم – یک شکل خطرناک از سرطان پوست – است اما یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که نوع بیمه‌ی بیمار می‌تواند بر زمان جراحی و برداشتن قسمت سرطانی تأثیر بگذارد.

 

سرطان پوست

پس از بررسی هزاران مورد مبتلا به ملانوم، محققان در مرکز جامع سرطان لینبرگر دانشگاه کارولینای شمالی گزارش دادند که بیماران دارای بیمه‌ی درمانی اقشار کم‌درآمد به احتمال بیشتری در تعیین زمان عمل‌شان با تأخیر مواجه می‌شوند – در مقایسه با افرادی با بیمه‌ی خصوصی.

بیمه‌ی درمانی، برنامه‌ی بیمه‌ی سلامت دولتی برای افراد نیازمند و فقیر است.

دکتر آد آدامسون، یک مدرس بالینی در بخش پوست دانشکده‌ی پزشکی UNC می‌گوید: «درمان اصلی برای اکثر موارد ملانوم، برش جراحی است.»

او می‌گوید: «این تأخیرها در مراقبت و درمان، نگران‌کننده هستند، بخصوص اگر بر آنهایی که ممکن است آسیب‌پذیرترین افراد باشند – مانند بیماران بیمه‌ی درمانی اقشار کم‌درآمد – تأثیر بگذارند.

محققان سوابق مربوط به حدود ۸ هزار بیمار از کارولینای شمالی را بررسی کردند. ملانومای همه‌ی آنها بین سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ تشخیص داده شده بود. بیماران دارای بیمه‌ی خصوصی، بیمه‌ی درمانی افراد کم‌درامد و بیمه‌ی درمانی افراد بالای ۶۵ سال بودند. این مطالعه به‌طور خاص، میزان زمان بین تشخیص‌های این بیماران و جراحی آنها را بررسی کرد.

این مطالعه نشان داد که بیماران دارای بیمه‌ی درمانی افراد کم‌درامد، ۳۶ درصد بیشتر از بیماران دارای بیمه‌ی خصوصی احتمال داشت که جراحی‌شان به تأخیر بیفتد. همچنین بیشتر احتمال داشت که این افراد بیش از ۶ هفته پس از تشخیص سرطان‌شان برای جراحی منتظر بمانند. این تأخیرها در میان بیماران غیرسفیدپوست نیز شایع‌تر بودند.

بنا به یافته‌ها افراد دارای بیمه‌ی خصوصی، کمترین احتمال تأخیر را در جراحی داشتند. آنهایی که سرطان‌شان توسط یک متخصص پوست تشخیص داده یا تحت عمل قرار گرفته بودند نیز به احتمال کمتری با تأخیرهای جراحی روبرو شدند.

محققان می‌گویند که افراد دارای بیمه‌ی درمانی قشر کم‌درآمد، اغلب به متخصصین پوست دسترسی ندارند و ممکن است در دریافت معرفی‌نامه به متخصصان با مشکل مواجه شوند که می‌تواند احتمال بروز تأخیر در جراحی آنها را افزایش دهد.

دکتر نانسی توماس، رئیس بخش پوست دانشکده‌ی پزشکی می‌گوید: «به‌نظر ما نوع بیمه‌ی فرد بیمار، یک عامل مهم در ارائه‌ی به‌موقع درمان به افراد مبتلا به ملانوماست

محققان می گویند به تحقیقات بیشتری نیاز است تا مشخص شود که چه چیزی باعث بروز این تأخیرها در جراحی ملانوم می‌شود.

آدامسون می‌گوید: «هنگامی که این موضوع را مشخص کردیم، می‌توانیم در مورد راه‌هایی برای مداخله در این مسئله فکر کنیم تا مطمئن شویم که بیماران مبتلا به این سرطان کشنده، درمان به‌موقع و مناسبی که لایقش هستند را دریافت می‌کنند.»

این مطالعه در مجله‌ی درماتولوژی JAMA منتشر شد.

مقاله مرتبط : سرطان پوست چیست؟ عکسهایی از انواع سرطان پوست و خالهای سرطانی

 

منابع

  • UNC Lineberger Comprehensive Cancer Center, news release, Oct. 4, 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر

  • worongarymedical
  • static1.squarespace

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

علائم رینوفیما

رینوفیما چیست؟

اطلاعات پزشکی

تسکین آفتاب‌سوختگی

آفتاب‌سوختگی را جدی بگیرید!

اطلاعات پزشکی

لکه‌های پوستی

لکه‌های پوستی و تمام دلایل بروز آن

پوست و مو

محصولات مراقبت از پوست

برای مراقبت از پوست خود چه محصولاتی انتخاب کنیم؟

پوست و مو

محافظت از پوست در برابر آفتاب

۱۰ خوراکی که پوست شما را از آسیب آفتاب محافظت می کند!

اختصاصی

سلامتی آقایان

آقایان! این ۱۰ اشتباه را در مورد سلامتی خود مرتکب نشوید…

اطلاعات دارویی

کورتون

کورتون با همه بدی هایش گاهی خوب است !

تغذیه و سلامتی

چگونگی خرید و نگهداری سیب

خواص سیب

اطلاعات پزشکی

تشخیص لیکن پلان

لیکن پلان چیست؟ علائم، تشخیص، درمان و خطرات آن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *