سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۱۰ خوراکی ضد التهابی که می توانید هر روز بخورید!

ارتباط بین التهاب مزمن و افزایش خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان به خوبی به اثبات رسیده است، همانطور که در مطالعه ای این مسئله را چنین مطرح می کند،
“شواهد قابل توجهی حاکی از آن است که التهاب مزمن میتواند یک فرد را مبتلا به سرطان کند، همانطور که رابطه بین بیماریهای مزمن التهابی روده و افزایش خطر سرطان کولون ثابت شده است.”
التهاب مزمن نتیجه بسیاری از موارد از جمله عفونت های باکتریایی یا ویروسی، عوامل شیمیایی، چاقی و ذرات غیر قابل هضم، می باشد. به همین دلیل مهم است که حتما رژیم غذایی شما سرشار از خوراکی های باشد که بتواند به مبارزه با التهاب در سطح سلولی کمک کند.

رژیم غذایی

ایجاد ابزاری برای مصرف کنندگان

به تازگی، محققان ابزاری را طراحی کرده اند که رژیم غذایی را بر اساس شاخصی از خوراکی ها و تعیین اینکه آیا رژیم غذایی دارای اثرات ضد التهابی یا التهابی است، طراحی میکنند.
شاخص التهابی رژیم غذایی تقریبا ۵۰ خوراکی مختلف، ماده مغذی و فیتوکمیکال هایی را براساس خواص التهابی یا ضد التهابی آن تقسیم بندی می کند.
این شاخص اخیرا در مطالعه ای که رابطه بین التهاب مزمن و خطر سرطان کولورکتال را بررسی کرد و در مجله سرطان اپیدمیولوژی و پیشگیری از زیست شناسی منتشر شد، استفاده شده است.
در حال حاضر، این شاخص با هدف نهایی ایجاد شاخصی قابل دسترس برای مصرف کنندگان، به ابزاری برای پزشکان تبدیل شده است.

 

زردچوبه

خوراکی هایی که به عنوان خوراکی های ضد التهاب شناخته شده اند:

در حالی که این شاخص ممکن است هنوز برای استفاده مصرف کننده آماده نشده باشد، نیازی نیست که برای گنجاندن این خوراکی ها در یک رژیم غذایی ضد التهابی تامل کنید.
به لطف تحقیقات فراوانی که توسط پزشکان و دانشمندان در سراسر جهان انجام گرفته است، ما بسیاری از خوراکی هایی که ثابت شده است خواص ضد التهابی دارند را می شناسیم.
در اینجا فهرستی کوتاه از خوراکی هایی که میتوانید در رژیم ضد التهابی خود بگنجانید ارائه شده است:

 • زردچوبه
 • ماهی وحشی
 • زنجبیل
 • سبزیجات برگدار تیره
 • روغن زیتون خالص
 • زغال اخته
 • سیب زمینی شیرین
 • انواع خاصی از چای
 • آووکادو
 • جلبک دریایی

 

میوه ها و سبزیجات

تهیه رژیم ضد التهابی

یک رژیم ضد التهابی یک رژیم غذایی در معنی معمول نیست، در حالی که شما می توانید با رعایت کردن رژیم غذایی سالم و پرهیز از خوراکی های التهابی مانند کربوهیدراتهای ساده مقداری وزن کم کنید، اما این برنامه غذایی به طور خاص به عنوان یک برنامه کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. این برنامه غذایی به منظور کاهش التهاب مزمن در دراز مدت در نظر گرفته میشود، به این معنی که این رژیم غذایی نیاز به تعهد و درک چگونگی تاثیر خوراکی ها بر بدن دارد.
گنجاندن مقدار زیادی فیبر رژیمی، اسید های چرب ضروری، ویتامین ها، مواد معدنی و فیتونوترینت های محافظ در رژیم ضد التهابی ضروری است. اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما متنوع است و شامل انواع میوه ها و سبزیجات در طیفی گسترده از جمله گوجه فرنگی گیلاسی، سبزیجات برگ دار سبز تیره و میوه های نارنجی و زرد است. از مصرف الکل یپرهیزید. هیدراته بمانید و به طور مرتب سبزیجات خانواده چلیپاییان مانند کلم مصرف کنید.
روی خوردن یک نوع خوراکی بیش از حد تمرکز نکنید، در عوض، همه چیز را در حد اعتدال مصرف کنید. به احساسی که پس از خوردن خوراکی ها یا قطع مصرف خوراکی های خاصی از رژیم غذایی خود دارید، توجه داشته باشید. اجازه دهید بدن تان معلم شما باشد، و به زودی یاد خواهید گرفت که چه چیزی در کاهش التهاب تاثیر دارد و چه چیزی تاثیری ندارد … و در نهایت این کار در کاهش خطر ابتلا به سرطان به شما کمک خواهد کرد.

 

منابع

 • dailyhealthpost

منبع تصاویر 

 • medicalnewstoday
 • verywellfit
 • parenting.firstcry

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حقایقی درباره هماتوم

حقایقی درباره هماتوم

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

پوست و مو

روش درمانی شاک‌ویو‌‌تراپی در کاهش سلولیت

درمان سلولیت با شاک‌ویو‌‌تراپی

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *