سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

طرز تهیه سیب‌زمینی‌های اسکلوپ وگانافزودن دیدگاه

سیب‌زمینی‌های اسکلوپ وگان
  • مناسب برای 10 نفر
  • 199 کالری

این سیب زمینی‌های اسکلوپ بطرز شگفت‌آوری چرب و کرمی هستند – حتی با آنکه بدون مواد لبنی مانند شیر، کره یا پنیر درست می‌شوند. ما از شیر بادام، گیاهان معطر و ادویه‌جات برای درست کردن یک سس معطر استفاده می‌کنیم و در پایان روی این غذا مقداری بادام ترد می‌ریزیم. اگر یک رژیم غذایی وگان یا بدون مواد لبنی دارید، می‌توانید از این دستور بعنوان یک غذای جانبی سیرکننده استفاده کنید.

مواد لازم
  • زمان آماده سازی : 45 دقیقه
  • زمان پخت : 60 دقیقه
  • 105 دقیقه

مراحل پخت

  • 1رک‌ها را در طبقه‌ بالا و سوم از پایین قرار دهید. فر را تا ۴۲۵ درجه‌ فارنهایت گرم کنید.
  • 2سیب زمینی‌ها و سیب زمینی‌های شیرین را با ۲ قاشق غذاخوری روغن، نصف قاشق چایخوری نمک، یک‌چهارم قاشق چایخوری فلفل و پودر سیر در یک کاسه‌ بزرگ بریزید و بهم بزنید. آنها را در دو سینی فر بریزید و بطور یکنواخت پخش کنید. سینی‌ها را در فر قرار دهید و در وسط زمان پخت سیب زمینی‌ها را پشت‌ورو کنید تا نرم شده و شروع به قهوه‌ای شدن کنند (۲۰ تا ۲۵ دقیقه).
  • 3در این حین، ۲ قاشق غذاخوری روغن باقی مانده را در یک تابه‌ بزرگ روی شعله‌ متوسط گرم کنید. پیاز را اضافه کرده، بپزید و دائما بهم بزنید تا کاملا نرم و قهوه‌ای طلایی شود – ۵ تا ۸ دقیقه. آرد و نصف قاشق چایخوری نمک و یک‌چهارم قاشق چایخوری فلفل را اضافه کنید و یک دقیقه‌ دیگر بپزید. شیر بادام را اضافه کنید، بهم بزنید تا هرگونه تکه‌های قهوه‌ای چسبیده به کف تابه جدا شود. شعله را روی متوسط – بالا بگذارید. آن را بهم بزنید تا سس غلیظ شود و حباب کند (حدود ۳ دقیقه). سپس از روی حرارت بردارید.
  • 4وقتی سیب زمینی‌ها پختند، آنها را از فر بیرون بیاورید. برویلر را از قبل گرم کنید. نصف سیب زمینی‌ها را در یک ظرف فر ۲ لیتری بریزید. نصف سس را روی آنها پخش کنید. سیب زمینی باقی مانده را اضافه کنید و سس باقی‌مانده، پاپریکا و بادام‌ها را روی آن بریزید. آن را زیر برویلر قرار دهید و حواس‌تان باشد که نسوزد. بسته به برویلر حدود ۱ تا ۵ دقیقه یا تا زمانی که سس حباب کند و بادام‌ها قهوه‌ای شوند، کباب کنید. اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند، سپس روی آن آویشن بریزید و سرو کنید.

توضیحات بیشتر را با هم بخوانیم

نکته برای آماده‌سازی از قبل: سیب زمینی‌ها را تا ۳۰دقیقه زودتر کباب کنید (مرحله‌ ۲). سس را آماده کنید (مرحله‌ ۳). روی آن را بپوشانید و تا ۱ روز در یخچال قرار دهید. قبل از مخلوط کردن سس با سیب زمینی‌ها، آن را مجددا گرم کنید تا بخار کند.

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *