شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه سلامتی تغذیه و سلامتی بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی شما چیست ؟

بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی شما چیست ؟افزودن دیدگاه

آیا می دانید که چه نوع غذاها و خوردنی هایی متناسب با نوع گروه خونی شما هستند و شما با توجه به گروه خونی خودتان چه غذاهایی باید بخورید و یا از مصرف چه خوردنی هایی باید پرهیز کنید ؟ با راستینه همراه باشید .

گروه خونی

بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی شما

متخصصان تغذیه در پاسخ به این سؤال می گویند : هر گروه خونی در زمان متفاوتی از تاریخ تکامل بشری ، شکل گرفته است و بنابراین ما باید رژیم های غذایی خود را مطابق با رژیم غذایی اجدادمان در زمان تکامل گروه خونی مشابه در بدن آنها هماهنگ کنیم .

آن ها تأکید دارند : اگر غذاهایی را بخورید که متناسب و سازگار با گروه خونی خودتان هستند ، می توانید به راحتی آن ها را هضم کنید ، وزنتان کاهش یابد و سلامت و شادی بیشتری را تجربه کنید .

افرادی که گروه خونی آنها O است ، در واقع قدیمی ترین گروه خونی را به لحاظ سابقه ی تکامل بشری دارند و بنابراین با این گروه خونی اگر از رژیم غذایی یک شکارچی مثل اجداد انسان در آن زمان پیروی کنند ، احساس بهتری خواهند داشت . این افراد تمایل دارند که سطح زیادی از انرژی را دریافت کنند و بسیار سازمان یافته هستند .

برای این افراد رژیم غذایی حاوی پروتئین زیاد توصیه می شود و اگر این گروه فقط سبزی خوار باشند ، دائم احساس گرسنگی می کنند و در نتیجه به خوردن تنقلات روی می آورند که در نتیجه با مشکلاتی در میزان قند خون و متابولیسم مواجه خواهند شد .

این افراد می توانند آزادانه گوشت قرمز و ماهی مصرف کنند ، امّا از خوردن زیاد لبنیات یا کربوهیدرات ها باید خودداری کنند .

از نظر ورزش کردن هم این گروه باید روزانه یک ساعت ، فعالیت بدنی داشته باشند و ترجیحاً در هنگام صبح به جای عصر ورزش کنند . برای این اشخاص شنا ، پیاده روی و دوچرخه سواری توصیه می شود .

 

خوردن غلات

در مورد گروه خونیA توضیح بفرمایید ؟

در مورد گروه خونیA باید گفت که این گروه خونی کمی دیرتر از گروه خونی O تکامل یافته است ، یعنی زمانی که بشر به جای شکار ، کشاورزی می کرده است . بنابراین افراد با گروه خونی A ، پروتئین کمتر ، امّا غلات بیشتر احتیاج دارند . گروه خونیA اغلب خلاقیت بالایی دارند . و در عین حال که بسیار حساس هستند ، می توانند حلال مشکلات خوبی هم باشند . این اشخاص باید گوشت کمتر ، امّا سبزیجات بیشتر بخورند . آنها در مصرف مغز خشکبار ، دانه ها ، غلات ، پاستا ، میوه و سبزیجات کاملاً آزاد هستند ، امّا در خوردن لبنیات و به ویژه اگر آلرژی دارند ، از مصرف زیاد گوشت پرهیز کنند .

افراد با گروه خونیA نسبت به O به فعالیت و تحرک کمتری نیاز دارند و برای آن ها فقط ۳۰ دقیقه نرمش آرام در روز مثل یوگا ، تای چی یا پیاده روی در فضای آزاد ، بسیار مناسب است .

 

رژیم غذایی گروه خونیB

در مورد گروه خونیB  چطور ؟

در مورد گروه خونیB باید گفت که هیچ گروه خونی دیگری به اندازه ی B مظهر میانه روی نیست . این گروه خونی در زمانی تکامل یافته که انسان ها بیشتر سفر می کردند و بنابراین گوشت ، سبزیجات و غلات به شیوه ای متعادل تر مصرف می شده است .

اگر گروه خونی شما B است ، باید بدانید که به طور کلی طبعی قوی تر و سالم تر دارید و بسیار واقع بین و عمل گرا هستید . برای این افراد رژیم غذایی ، ترکیبی از رژیم گروه خونی A و O است . یعنی از هر چیزی می توانند کمی بخورند و این گروه به طور کلی خوش شانس تر هستند ، چون راحت تر می توانند وزن از دست بدهند .

افراد دارای گروه خونیB می توانند به راحتی گوشت ، ماهی ، قهوه ، سبزیجات ، و غلات عاری از گندم استفاده کنند و از خوردن غذاهای فرآوری شده باید خودداری کنند . این افراد بهتر است تمرینات ورزشی ملایمی را انجام دهند که هم از جسم و هم از مغزشان استفاده کنند .

و بالاخره در مورد گروه خونی AB که ترکیبی از گروه خونی A و گروه خونی B است . این افراد می توانند ترکیبی از رژیم غذایی هر دو گروه را داشته باشند . این افراد دارای خلاقیت هستند و مغز خوبی برای تجارت و کنار آمدن و سازگاری با مردم دارند . این گروه باید از خوردن زیاد گوشت پرهیز کنند و همیشه در رژیم غذایی خود سبزیجات را بگنجانند .

بهترین خوردنی ها برای گروه خونی AB ماهی ، سبزیجات ، کربوهیدارت ها و غلات است ، امّا گوشت زیادی برای این گروه مفید نیست و باید از آن پرهیز کنند . از نظر فعالیت بدنی به این گروه توصیه می شود که ترکیبی از فعالیت های آرام مثل یوگا و نیز جلساتی از تمرینات اندکی پرتحرک تر مثل پرش سبک را داشته باشند .

مقاله مرتبط : آشنایی با ویتامین های حیاتی

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • s.yimg
  • boleznikrovi
  • farmerstableboca

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

مشکل چاقی در نوجوانان

با نوجوانی که مبتلا به چاقی است چه کنیم؟

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن با خوردن سبزیجات

۸۷ نوع از سبزیجات با کربوهیدرات پایین که کاهش وزن را تسهیل میکنند!

تغذیه و سلامتی

فواید منیزیم

فواید منیزیم

سلامت عمومی

دیابت

دیابت نوع ۲ را به طور طبیعی در ۷ مرحله معکوس کنید!

دسته‌بندی نشده

انسولین

انسولین

تغذیه و سلامتی

کمبود منیزیم

۱۷ خوراکی برای افزایش سطح منیزیم در بدن و اثرات آنها

تغذیه و سلامتی

میوه ها و سبزیجات

۱۰ خوراکی ضد التهابی که می توانید هر روز بخورید!

تغذیه و سلامتی

سیر

۲۰ مسکن درد طبیعی در آشپزخانه شما

تغذیه و سلامتی

15 خوراکی غنی از منیزیم

با خوردن این ۱۵ خوراکی از بروز سکته مغزی جلوگیری کنید!

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *