سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

هنگام وقوع فجایع حیوانات خانگی خود را فراموش نکنید

دامپزشکان میگویند، اگر حیوان خانگی دارید، برای تخلیه به موقع محل، مجموعه ای از وسایل ضروری را برای حیوانات خود آماده کنید.

حیوانات خانگی

از افراد خواسته میشود با داشتن برنامه اضطراری برای وقوع فجایع آماده شوند و کارشناسان حیوانات می گویند که برنامه شما باید حیوانات خانگی را نیز شامل شود.

طوفان، گردباد و یا سیل می توانند غیر قابل پیش بینی باشند و اگرچه هیچ کس نمی تواند آب و هوا را کنترل کند، افراد می توانند کنترل کنند که چطور برای این تهدیدها آماده شوند.

آنگلا کلندنین گفت: اگر دستور تخلیه داده شود اگر برای ترک کردن فوری آماده باشید بهتر است. کلندنین مامور اطلاعات عمومی تیم پزشکی اضطراری دامپزشکی کالج دامپزشکی A & M تگزاس است.

کلندنین گفت: “یکی از بهترین راه های آماده سازی حیوان خانگی خود هنگام بروز یک فاجعه احتمالی، تهیه یک کیت برای اسناد و لوازم ضروری است که افراد بتوانند در صورت تخلیه آن را راحت با خود ببرند و حمل کنند.”

کلندنین در نشریه دانشگاهی گفت: “هنگامی که تخلیه به تعویق می افتد، جاده ها ممکن است ترافیک شود یا عبور و مرور به خاطر سیل یا آوارها غیرممکن شود.”

وی افزود: “برای کسانی که برای خارج کردن حیوانات نیاز به کمک دارند، منابع ممکن است کمیاب شوند و یا از وجود نداشته باشند، زیرا تهدید از فاجعه نزدیکتر می شود. تخلیه زود هنگام و به موقف تضمین می کند که حیوانات خانگی و صاحبان آنها می توانند قبل از وقوع فاجعه به ایمنی برسند.”

هنگام آماده سازی کیت اضطراری خود، مطمئن شوید که این کار را برای حیوانات خانگی خود انجام دهید. کلندنین توصیه می کند که کیت اضطراری حیوان خانگی شما شامل غذا، آب، دارو و وسایل راحتی برای چند روز می باشد.

کلندنین توضیح داد: در صورتی که صاحبان حیوانات خانگی از آنها جدا شوند، این کیت باید شامل عکس هایی از حیوانات خانگی و توصیف جایی که حیوانات در آن واقع شده اند باشد. اطمینان از اینکه حیوانات خانگی شما میکروچیپ (سیستم شناسایی الکتریکی حیوانات) شده اند و حیوانات شما به خوبی مشخص شده اند، راهی برای شناسایی حیوانات و ایجاد مالکیت است.

وی افزود محافظت از حیوانات خانگی خود پس از به پایان رسیدن وضعیت اضطراری نیز مهم است.

کلندنین گفت: “پس از وقوع حادثه، خانه ها و اطراف خانه ها می توانند برای حیوانات خانگی کاملا خطرناک باشند.” خطراتی از قبیل خطوط برق افتاده و حصارهایی که سقوط کرده اند یا شکسته شده اند.

 

 

منابع

  • Texas A&M University, news release, July 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر 

  • cdc
  • netdna

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات درمانی

آلرژی‌ های فصلی

چهار راه رهایی از آلرژی های فصلی

روغن ها

روغن اسانس نعناع فلفلی

فواید استفاده از روغن اسانس نعناع فلفلی!

اطلاعات دارویی

سالبوتامول (آلبوترول)

موارد استفاده و عوارض سالبوتامول (آلبوترول)

رانینگ تایتل

برقراری ارتباط بدون گفتن یک کلمه

۹ دلیل بسیار جالب که چرا هر روز به بغل کردن نیاز دارید!

رانینگ تایتل

رژیم خام خواری

تاثیر “خام خواری” حیوانات خانگی بر سلامت انسان!

اخبار

سگ رباتیک

چگونه حیوانات خانگی رباتیک می توانند به سالمندان تنها کمک کنند؟

اخبار

خوراکی هایی که بیشترین عامل مرگ و میر حیوانات خانگی هستند!

رانینگ تایتل

مطالعه کنید

۶ گام معجزه آسا برای پیشگیری از بیماری آلزایمر

اختصاصی

حیوان خانگی

آیا گربه شما میتواند سلامتی تان را تهدید کند؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *