سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

تشخیص قارچ ناخن را فقط به پزشک واگذار کنید!

متخصصان پوست می گویند تنها یک متخصص می تواند وضعیت دقیق را تشخیص دهد.
اگر فکر می کنید که قارچ ناخن دارید، ممکن است وسوسه شوید که مشکل خود را با لاک زدن ناخن یا خود درمانی با محصولات بدون نسخه ضد قارچ پنهان کنید. اما متخصصان پوست پیشنهاد میدهند که شما باید به جای این کارها به پزشک مراجعه کنید.

درمان قارچ ناخن

 

نباید برای بحث با متخصص پوست در این زمینه خجالت بکشید، متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا این وضعیت را کنترل کنید.

لیپنر در نشست خبری آکادمی پوست و موی آمریکا (American Academy of Dermatology) گفت: “اگرچه قارچ ناخن شایع ترین بیماری ناخن است که متخصصین پوست درمان می کنند، هر نوع مشکلی در ناخن ناشی از قارچ نیست و چندین حالت دیگر وجود دارد که ممکن است شبیه به قارچ ناخن باشند، از جمله پسوریازیس ناخن و آسیب ناخن”. لیپنر استادیار پوست در مرکز پزشکی Weill Cornell در شهر نیویورک است.

وی توضیح داد: “اگر شما مشکلی را که قارچ ناخن نیست به عنوان قارچ ناخن درمان کنید، ممکن است به مشکل شما کمک نکند؛ یا در واقع، این کار می تواند به وضعیت شما دامن بزند.”

او گفت: “از سوی دیگر، اگر شما عفونت قارچی داشته باشید و اجازه دهید این عفونت بدون کنترل بماند، علائم می توانند بدتر شوند، احتمالا موجب درد و یا در فعالیت های روزمره شما تداخل ایجاد خواهد کرد. برای برخی از بیماران، قارچ ناخن تنها یک مشکل زیبایی یا آرایشی نیست.”

نشانه های اولیه قارچ ناخن ممکن است شامل جدا شدن ناخن از پوست و تغییر رنگ آن به زرد یا سفید باشند. همانطور که وضعیت بدتر می شود، ناخن ها ممکن است ضخیم تر شوند، و کوتاه کردن آنها با ناخن گیر سخت تر شود و به طور فزاینده تغییر رنگ دهند، یا ممکن است ضعیف تر شوند، و به راحتی بشکنند.

لیپنر گفت: “اگر علائم ناخوشایندی را تجربه می کنید، به متخصص پوست مراجعه کنید، متخصص پوست می تواند وضعیت شما را ارزیابی کند و بهترین درمان موجود را برای شما توصیه کند.”

وی افزود: “در صورت داشتن مشکلات پزشکی مانند دیابت، گردش خون ضعیف یا سیستم ایمنی ضعیف، پیگیری درمان برای قارچ ناخن اهمیت ویژه ای پیدا میکند.”

 

 

منابع

  • American Academy of Dermatology, news release, July 27, 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع تصاویر

  • ooreka
  •  maximsnews

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

رانینگ تایتل

آزمایش خون

۶ آزمایش خون کلیدی، که انجام نداده اید اما باید انجام دهید !

تغذیه و تناسب اندام

سرکه سیب

سرکه سیب چیست؟‌ خواص سرکه سیب

اخبار

تشخیص بیماری های پوستی از راه دور

تشخیص بیماری های پوستی از راه دور

اختصاصی

جوراب نازک زنانه

جوراب نازک زنانه

اختصاصی

جوراب شیشه ای

جوراب شیشه ای بپوشیم !

اختصاصی

عرق کردن

۱۹ مشکل جسمی مردان که باعث شرمندگی آنها میشود!

اختصاصی

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چیست؟ نتایج٬مزایا٬ریسکها و هزینه آن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. تاجی گفت:

    لطفا”پزشک متخصص ناخن ( نه پوست ) معرفی کنید من مشکل تغییر رنگ ناخن دارم و دکترهای پوست نتوانستند آنرا خوب کنند . متشکر میشوم دکتر ناخن برای درمان معرفی کنید . با تشکر