سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

با این پوشش جدی به نظر برسید.

از آنجایی که اولین ارتباط با دیگران از طریق نگاه به ظاهر و پوشش آنها اتفاق می افتد، قطعا موقعیت اجتماعی و شغلی افراد را هم با نوع پوشش آنها می توان تا حدودی حدس زد. بویژه اگر قرار باشد با نوع پوشش خاص خود وارد جلسات مهم کاری شوید و یا آستینتان را برای به عهده گرفتن یک مسئولیت مهم مدیریتی بالا بزنید. در این فرصت، مجله سلامتی راستینه مواردی را که ظاهر شما را جدی و آراسته تر از همیشه نشان می دهد تقدیم می کند.

 

انتخاب پوشش مناسب

انتخاب پوشش مناسب

هوش و حسن سلیقه ی شما در انتخاب لباس مناسب در محیط های جدی مثل محیط کار باعث می شود که شما بیش از پیش جدی گرفته شوید و فردی متخصص در کار به نظر برسید.

 

تیپ اسپرت

نکته: اگر کارمند هستید، تیپ اسپرت با شلوار جین راسته و کفش کتانی Walking را به کلی فراموش کنید زیرا با این پوشش غیر رسمی ، کاری از پیش نخواهید برد. به یاد داشته باشید که یونیفورم رسمی، وقار و شخصیت ذاتی شما را بهتر نشان خواهد داد.

برای اینکار ، سعی کنید سمت و سوی خریدتان را به لباس های کلاسیک و ساده تر سوق دهید.

 

مانتو اداری

در اولین قدم به فکر تهیه یک مانتو اداری کوتاه یا بلند متناسب با اندام خود باشید. رسمی و کلاسیک ترجیحا با رنگهای تیره تر مثل سرمه ای یا مشکی. البته انتخاب رنگ سلیقه ای می باشد اما نیچه فیلسوف بزرگ آلمانی گفته است : زیباترین و جذاب ترین رنگ برای زنان، رنگ مشکی است.

انتخاب شلواری خوش دوخت مناسب با رنگ و طرح مانتوی شما هم یکی دیگر از ملزومات این پوشش حرفه ای در محل کار شماست .

با شلوار پارچه ای حتما جوراب نایلونی، مچی یا شیشه ای بپوشید و هرگز با کفش زنانه، جوراب مشکی اسپورت که این روزها زیاد استفاده می شود نپوشید زیرا با اصول زیبایی شناسی مغایرت دارد.

پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد، بی سلیقگی ست و موقعیت رسمی شما را زیر سوال خواهد برد. ظاهر شما باید به گونه ای باشد تا دیگران روی شما و موقعیت تان حساب ویژه ای باز کنند.

 

ساعت مچی شیک

قرار نیست دور هرگونه زیورآلات را به خاطر موقعیت شغلی حساستان خط بکشید، فقط کافی ست به جای همه متعلقات رنگی و پر زرق و برق، سراغ بستن ساعت مچی شیک و یا دستبندی کلاسیک و ساده بروید. این انتخاب نه تنها سادگی پوشش شما را می شکند بلکه جلوه ی ویژه ای به ظاهر شما، در موقعیت های مهم می بخشد.

نکته اول : این پوشش، بسیار ساده اما بسیار شیک است. باید همواره آن را نو، تمیز و یکدست حفظ کنید. دقت داشته باشید که اگر مانتو، شلوار و حتی جوراب تان کهنه باشد، به سبب سادگی این سبک پوشش، موقعیت تان به شدت افت می کند.

نکته دوم : در زندگی، همواره به گونه ای لباس بپوشید که بتوانید آن را همیشه ادامه دهید. اگر در محل کار، یکروز لباس گران به تن کنید و روز دیگر نامرتب، بی حوصله و با کفش ارزان ظاهر شوید هرگز نمی توانید به اطرافیانتان القا کنید که شما بهترین هستید.

 

نرمال آرایش کنید

خیلی نرمال آرایش کنید : برای اینکه صورت شما آراسته و جدی به نظر برسد تنها نکته اینست که تعادل را در آرایش کردن رعایت کنید. برخلاف تصور، شما با آرایش زیاد هیچگاه در حضور آقایان جدی گرفته نمی شوید. رژ لب قرمز یا صورتی جیغ مناسب میهمانی ها ست و در محل کار خیلی بی ربط و زائد است. خوب است بدانید در کشورهای پیشرفته، در محل کار، خانم ها آرایش نمی کنند و در آنجا فقط خانم های بازنشسته و سن بالا آرایش دارند. دکتر علی شریعتی در یکی از مقالات خود می نویسد: خانم ها در آمریکا به مراتب کمتر از اروپاییان آرایش می کنند و هزینه های مصرف مواد آرایشی در آسیا و خصوصا خاورمیانه بیداد میکند!

مقاله مرتبط : پوستتان را به لوازم آرایشی عادت ندهید!

نحوه ی ایستادن، راه رفتن، صحبت کردن و حتی خندیدن شما در موقعیت های حرفه ای جدی گرفته می شود بنابراین برای عملکرد بهتر، بیوگرافی افراد موفق را مطالعه کنید.

 

حسادت

سخن پایانی

بعضی از همکاران در محل کار، تحمل پیشرفت و موفقیت شما را ندارند و بی جهت به شما حسادت می کنند. این افراد حقیر و کم ظرفیت، تقریبا در همه جا به چشم می خورند. توصیه ی مجله سلامتی راستینه، بهره مندی از این تفکر امام ششم (ع) است.

امام صادق (ع) می فرمایند : اگر می خواهید دشمنان خود را عصبانی کنید لباس زیبا و آراسته بپوشید.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • کتابخانه راستینه

منبع تصاویر 

  • womenpla
  • tallypress
  • sneakerstudio
  • kamoone
  • pinimg
  • il6.picdn
  • b-i.forbesimg

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *