سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

کش درمانی!

حتما حدس زده اید که موضوع این صفحه مجله ی سلامتی راستینه ، تناسب اندام با کش های مینی لوپ است. ۶تمرین پیشنهادی برای تقویت و ترمیم ماهیچه ها و تاندون ها ، با استفاده از کش های مینی لوپ به شما آموزش خواهیم داد.

کش درمانی مینی لوپ

کش درمانی مینی لوپ

مینی لوپ از خانواده تمرینات مقاومتی با کش (طناب) است. در کل، به طنابهای تمرینی گفته می شود که از جنس الاستیک هستند و قابلیت کشسانی دارند و در رنگ های مختلف در بازار به فروش می رسند. مینی لوپ ها برخلاف سایر طنابها ابتدا و انتهای شان به یکدیگر متصل است و مانند یک دایره اند. البته مقاومت و کشسانی در هر رنگ متفاوت است. مینی لوپ ها برای تمام رده های سنی با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال، از آنجا که تمرین های کار با وزنه برای کودکان شدید و احتمال بروز آسیب در آنها زیاد است، از مینی لوپ می توان برای تقویت عضلات این رده سنی استفاده کرد.
در ورزشکاران برای تقویت رباطها و در بخش درمانی برای توانبخشی افراد آسیب دیده که می خواهند قدرت عضلات خود را به دست بیاورند نیز از مینی لوپ استفاده می شود. همچنین برای تناسب اندام در باشگاهها یا حتی برای افرادی که به مسافرت می روند و نمی خواهند تمرین های ورزشی خود را قطع کنند، مینی لوپ می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

کش درمانی مینی لوپ

یک اصل کلی در کش درمانی مینی لوپ :

در کل، با توجه به سطح آمادگی بدنی فرد، رنگهای مختلف کش های مینی لوپ پیشنهاد می شود و با پیشرفت قوای جسمانی رنگ ها نیز تغییر کرده و مقاومت بیشتر خواهد شد. اصولا تمرینات مینی لوپ از یک روال اصلی پیروی می کند که شامل وارد کردن نیروهای کششی – فشاری نزدیک کننده و دورکننده است. یادتان باشد کش درمانی مینی لوپ برای تمام عضلات قابل استفاده است.

 

 کش درمانی مینی لوپ

تمرین اول کش درمانی مینی لوپ :

کنار یک صندلی بایستید و مینی لوپ را دور مچ پایتان بیندازید. پای راست را از پای چپ دور کنید. فشار باید در قسمت خارجی ران احساس شود. حرکت را با پای مخالف انجام دهید. تمرین را می توان در ۴ جهت جلو، عقب، پهلو به داخل و خارج انجام داد. تمرین را ۴ دور و در هر دور ۸ تکرار اجرا کنید. استراحت بین هر مرتبه ۲۰ ثانیه باشد. تمرین ها را با پای مخالفتان نیز تکرار کنید.

 

کش درمانی مینی لوپ

تمرین دوم کش درمانی مینی لوپ :

مینی لوپ را با ۲ دست بگیرید و کنار بدنتان نگه دارید، سپس با خم کردن آرنج کف دست را به جلوی بازوی خود بیاورید. مینی لوپ در مقابل خم کردن دست مقاومت ایجاد می کند و سبب تقویت عضلات بازویی می شود. این تمرین را با دست مخالفتان هم انجام دهید. تمرین را با ۱۰ تکرار و ۳ مرتبه انجام دهید و توجه داشته باشید استراحت بین هر مرتبه باید ۲۰ ثانیه باشد.

مقاله مرتبط : ۴ راه برای آنکه ورزش را به یک عادت ماندگار تبدیل کنید!

 

کش درمانی مینی لوپ

تمرین سوم کش درمانی مینی لوپ :

این تمرین مشابه تمرین قبل است، با این تفاوت که ابتدای حرکت با آرنج خم است. به این ترتیب که با باز کردن آرنج فشار کف دست را از جلوی بازو دور می کنید و فشار در بخش پشت بازو احساس خواهد شد. حرکت را با دست مخالفتان نیز انجام دهید. این تمرین باید با ۱۰ تکرار و ۳ مرتبه انجام شود و استراحت بین هر مرتبه ۲۰ ثانیه باشد.

 

کش درمانی مینی لوپ

تمرین چهارم کش درمانی مینی لوپ :

مشابه تصویر بنشینید و مینی لوپ را زیر پای خود بگذارید. با یک دست مینی لوپ را بگیرید و آرام به سمت خود بکشید. به این ترتیب فشار میان دو کتف پدیدار می شود. همچنین فشار اندکی در بازو و ساعد احساس خواهید کرد. تمرین را با ۱۲ تکرار و ۳ مرتبه انجام دهید. استراحت بین هر مرتبه باید ۱۵ ثانیه باشد.

 

کش درمانی

تمرین پنجم کش درمانی مینی لوپ :

مشابه تصویر بنشینید. حوله ای را لوله کنید و زیر مچ پایتان بگذارید و مینی لوپ را دور یک پا بیندازید و سر دیگر آن را با دست بگیرید. آرام مانند فشار دادن پدال گاز به مینی لوپ فشار بیاورید. تمرین را با ۱۲ تکرار و ۳ مرتبه انجام دهید. استراحت بین هر مرتبه باید ۲۰ ثانیه باشد.

 

تمرین ششم کش درمانی مینی لوپ :

این تمرین مشابه تمرین قبلی است، با این تفاوت که سر دیگر مینی لوپ را به پایه صندلی می اندازید و مچ پایتان را به سمت خارج حرکت می دهید. تمرین را با ۱۲ تکرار و ۳ مرتبه انجام دهید. استراحت بین هر مرتبه باید ۲۰ ثانیه باشد. البته تمرین را می توانید برای جهت دیگر یعنی داخل نیز انجام دهید.

مقاله مرتبط : ۳ راهی که ورزش باعث بهتر شدن زندگی شما می شود!

 

 

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • حمید مهدوی محتشم ( آسیب شناس ورزشی )

منبع تصاویر 

  • spineuniverse
  • yogamatstore
  • guide.alibaba
  • gdtianxing.en.made-in-china
  • world.taobao
  • vyprodeje24
  • amazon
  • pilatesonlinestore

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *