سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

اگر می خواهی زنی موفق باشی!

زنان موفق خصوصیات خاص خود را دارند. خوش فکر اند. به بدشانسی اعتقادی ندارند و برای رسیدن به هدف خود فقط تلاش می کنند. همیشه به عواقب و نتایج کارهای خود فکر می کنند. در ارتباط برقرار کردن با دیگران، نکته سنج و دقیق اند. به همنشینی با افراد مثبت گرا تمایل دارند و از افراد منفی باف دوری می کنند. زنان موفق خودشان را به علت مسائلی که کنترلی روی آنها ندارند دچار ترس و اضطراب نمی کنند. آنها میدانند که اگر اراده شان را در زندگی به کار بگیرند پیروزی از آن آنهاست. در این بخش، مشاور خانواده راستینه، با اشاره به هفت نکته، رمز موفقیت شما را در زندگی بیان خواهد کرد. با ما همراه باشید.

 

 کندوی ذهن

از کندوی ذهنت مراقبت کن.

ذهن انسان مانند کندوی زنبور است. در طبیعت هیچ زنبور آلوده ای حق ورود به کندو را ندارد و هنگام ورود توسط نگهبانان کندو کشته می شود. اگر شما هم می خواهید طعم موفقیت را بچشید باید کندوی مغز خود را با افکار شاد و سالم پر کنید تا بتوانید احساس نشاط و شادابی را از آن به درون زندگی تان منتقل کنید.

متاسفانه کندوی مغز انسان هیچ نگهبانی ندارد که مانع از ورود افکار آلوده به ذهن شوند. شما برای انتخاب افکارتان حق انتخاب دارید ولی فراموش نکنید که ضمیر ناخودآگاه انسان تفاوتی میان اندیشه های مخرب و سازنده قائل نیست. هر چه به او بدهید با آن تغذیه می شود. همه چیز به این بستگی دارد که به چه افکاری اجازه ورود به ذهن می دهید. زمان آن رسیده است که ویزای اقامت افکار منفی را در ذهنتان باطل کنید و آنها را از ذهن خود خارج کنید. به یاد داشته باشید که افکار انسان قدرتی معادل نیروی برق دارند. اگر از نیروی برق درست استفاده کنید می تواند باعث پیشرفت صنعت گردد در حالی که در صورت کاربرد غلط می تواند جانتان را از شما بگیرد. افکار انسان نیز دقیقا چنین قدرتی دارند، اگر از افکار مثبت استفاده کنید می توانید به اوج برسید در غیر اینصورت همیشه در قعر باقی خواهید ماند. زنان موفق دریافته اند که افکار منفی با خود یاس و ناتوانی به همراه می آورد. یک زن موفق با تمرکز روی افکار مثبت مانع از حمله ی افکار منفی به وجودش می شود که فکر منفی مانند آفت، ریشه موفقیت هایش را از بین ببرد.

 

برای خوشبخت شدن عجله نکن

برای خوشبخت شدن عجله نکن.

هیچ انسانی چه زن و چه مرد نمی تواند از بدبختی و فلاکت دیگران به موفقیت یا خوشبختی برسد، ولی با وجود گذشت قرنها هنوز این توهم حزن آور وجود دارد که می توان با پله کردن دیگران زودتر به پیروزی رسید. هیچ شکی در این مورد وجود ندارد که می توان با سوء استفاده از دیگران از منابع و امکانات آنها در جهت رسیدن به اهداف خاصی استفاده کرد ولی مساله ای که به آن توجه نمی شود این است که موفقیتی که از طریق بدبختی و فلاکت دیگران به دست آمده باشد دوام چندانی نمی آورد.

 

چارلی چاپلین

چارلی چاپلین می گوید :
دنیا آنقدر وسیع است که برای همه ی مخلوقات جا هست. به جای آنکه جای کسی را بگیرید، تلاش کنید جای واقعی خودتان را بیابید.

 

نگرانی بی مورد

نگران مسائلی نباش که کنترلی روی آنها نداری.

زنان موفق می دانند که نگرانی علیه مسائل خاصی که با گذر زمان حل میشود فقط نیروی انسان را هدر می دهد. وقتی که کاری از دست شما ساخته نیست اضطراب ، نگرانی و استرس بی مورد است. زنان موفق در هنگام مواجهه با شرایطی که کنترلی روی آنها ندارند دست و پای خود را گم نمی کنند. صبر می کنند، فکر می کنند و با توکل به خدا با مشکلات مبارزه می کنند.

 

خواستن، توانستن است.

خواستن، توانستن است.

هر چند که روی کاغذ فاصله ی خواستن از توانستن فقط یک ویرگول است ولی در دنیای واقعی از خواستن تا توانستن راه زیادی وجود دارد. با این حال فاصله های زیاد، تاثیری بر اراده ی زنانی که برای موفقیت عزم جزم کرده اند، ندارد. آنها از ریسک کردن برای پیروزی نمی ترسند زیرا انسانهایی که واقعا قدر چیزهای با ارزش را می دانند حاضرند بهای آن را نیز با جان و دل بپردازند. کسی که آرزویی در سر دارد ولی حاضر نیست بهای آن را بپردازد فقط افسوس آن رویا را نصیب خود کرده است. هر چیز با ارزشی قیمتی دارد. اگر شیء ، مقام یا موفقیتی نظر انسان را جلب می کند باید بهای آن را بپردازد . ترس از شکست چیزی است که انسانهای بیشماری را از انجام کارهایی که به آن علاقه دارند دور نگه می دارد.

نکته : فراموش نکنید که برای به دست آوردن چیزی حتما و حتما چیزهایی را از دست می دهید، این بسته به ارزش چیزی دارد که مایلید آن را به دست آورید. گاهی اوقات ارزش چیزهایی که به دست آورده اید بسیار بیشتر از چیزهایی است که به منظور کسب موفقیت از دست داده اید اما گاهی اوقات هم ارزش چیزی که به دست آورده اید بسیار کمتر از آنی است که شما بابت آن بهای سنگینی را پرداخت کرده اید. اما دنیا پر از فرصت های جدید و مناسبی است که هنوز کسی در مورد آنها کاری انجام نداده است. زنان موفق حقیقت ” خواستن ، توانستن است ” را هرگز از یاد نمی برند.

 

اندیشه های منفی

اندیشه های منفی، بدشانسی می آورند.

ذهن نیمه هوشیار، اندیشه های منفی یا مخرب را درست به همان شکل اندیشه های سازنده به عمل تبدیل می کند. این همان پدیده ی غریبی است که میلیونها نفر آن را تجربه کرده اند و بسیاری آن را بدبیاری یا بدشانسی می دانند. این در حالی است که هیچ زن یا مردی بدشانس آفریده نمی شود. میلیونها نفر از مردم کره زمین گمان می کنند محکوم به فقر، شکست و ناکامی هستند.

اغلب احساس می کنند نیرویی بر آنها حاکم است که مانع از ابتکار عمل آنها می شود. این در حالی است که خود این اشخاص باعث بدبیاری خود هستند زیرا ذهن خود را تحت تاثیر باورهای منفی قرار داده اند. احساس دلسردی و ناامیدی تمام وجودشان را پر کرده است و احساس می کنند که در این دنیا هیچ چیز امید بخشی برای آنها وجود ندارد و آنها همان کسانی هستند که محکومان ابدی سرنوشت هستند که هیچ چیز از خودشان نداشته و مجبورند دوران محکومیت زندگی خود را در زندان دنیا سپری کنند.

 

دنبال مقصر نگرد

دنبال مقصر نگرد.

انسانهای بی شماری وجود دارند که بدون تفکر و پیش بینی عواقب احتمالی اعمال خود تصمیم به کاری می گیرند و در آخر هنگامی که شکست به سراغ آنان می آید دیگران را مقصر می خوانند.
زنان موفق حتی اگر مرتکب اشتباهی شوند سعی در متهم کردن دیگران به عنوان عامل شکست شان نمی کنند. آنها از اشتباهات خود می آموزند و سعی می کنند اشتباه کردن را برای خود سخت و دشوار کنند.

 

فکرت را درست کن

فکرت را درست کن !

فیلسوفان و اندیشمندان بسیاری در طول تاریخ تلاش کردند به انسان بیاموزند درمان مشکلات انسان از طریق تغییر ذهنیت او امکان پذیر است اما انسان های کمی، موفق شدند صدای آنها را بشنوند و به گفتار آنان عمل کنند. هر چند که آنها در زمانی دیگر و شرایطی کاملا متفاوت با ما زندگی می کرده اند اما صدای آنان هرگز خاموش نخواهد شد. زنان موفق چنین صداهای آموزنده ای را می شنوند.

نقطه ی شروع خودتان را ببینید ( در چه طبقه ای قرار دارید و داشته های شما از نظر عاطفی ، معنوی و مادی کدامند ؟ ) با مرور این موارد در ذهن به جلو حرکت کنید و تمام فکرتان خوب زندگی کردن باشد و بس …

واقع بین باشید! امکانات و توانایی هایتان را متناسب با سن و سال خود در نظر گرفته و یک ارزیابی درست و منطقی از عملکرد خود داشته باشید، و هرگز خود را با دوستان نزدیکتان مقایسه نکنید، زیرا ممکن است آنها شرایط و امکاناتی داشته باشند که شما از وجود آنها بی خبرید!

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

 • کتابخانه راستینه
 • محمد صادق امینی

منبع تصاویر 

 • q.likesuccess
 • mac.h-cdn
 • karinsebelin
 • img.rasset
 • geniusbeauty
 • libertynationalblog
 • altoday
 • flashofgold
 • heysigmund

 

 

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

اطلاعات پزشکی

علائم رینوفیما

رینوفیما چیست؟

سلامت عمومی

نتایج آزمایش

چگونه آزمایش های خود را متوجه شویم؟

اطلاعات دارویی

دپاکین

دپاکین چیست؟

اطلاعات پزشکی

کمبود وزن

علل و درمان کمبود وزن

اطلاعات دارویی

اطلاعات مهم درباره فلوکستین

از فلوکستین بیشتر بدانید

اطلاعات پزشکی

حمله قلبی

نحوه تشخیص و درمان حمله قلبی

اطلاعات پزشکی

علائم ناتوانی جنسی در مردان

علائم ناتوانی جنسی در مردان چیست؟

اطلاعات پزشکی

افسردگی

آیا من افسرده‌ام؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *