سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

طرز تهیه نان موز، فندق و کاکائوافزودن دیدگاه

نان موز
  • مناسب برای 16 نفر
  • 152 کالری

کاکائو و فندق در این دستور پخت کاملا باهم هارمونی دارند و در کنار موز، طعم فوق‌العاده‌ای به این نان ساده می‌دهند.

مواد لازم
  • زمان آماده سازی : 20 دقیقه
  • 20 دقیقه

مراحل پخت

  • 1فر را تا ۳۵۰ درجه‌ی فارنهایت گرم کنید. داخل دو قالب نان کوچک یا یک قالب نان بزرگ، روغن اسپری کنید. در صورت تمایل می‌توانید کف آنها رابا کاغذ پوستی بپوشانید. قالب‌ها را کنار بگذارید. آرد، پور کاکائو، جوش شیرین و نمک را در یک کاسه‌ی بزرگ باهم مخلوط کنید. یک فرورفتگی در وسط مخلوط آرد ایجاد کنید و آن را کنار بگذارید.
  • 2تخم‌مرغ‌ها، موز، ماست، شکر قهوه ای، شکلات صبحانه‌ی فندقی و روغن را در یک کاسه‌ی متوسط باهم مخلوط کنید. همه‌ی مخلوط موز را یک‌باره در وسط مخلوط آرد بریزید و خوب بهم بزنید تا کاملا مخلوط و یکدست شود. خمیر حاصل را در قالب‌های نان بریزید و روی آنها فندق بپاشید.
  • 3اگر قالب‌های‌تان کوچک ‌اند، ۳۰ تا ۳۵ دقیقه و اگر قالب‌تان بزرگ است، آن را ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون فر قرار دهید. روش دیگر آن است که یک خلال دندان چوبی را در وسط نان در حال پخت فرو ببرید و بیرون بیاورید. اگر تمیز بیرون آمد و خمیر به آن نچسبید، یعنی نان‌تان آماده است. برای آنکه روی نان بیش‌ازحد قهوه‌ای نشود، در ۱۵ دقیقه‌ی آخر پخت روی قالب‌ها را بطور شل با فویل بپوشانید. قالب‌ها را حدود ۱۰ دقیقه روی رک‌های سیمی قرار دهید تا خنک شوند. نان را از قالب خارج کنید و بگذارید کاملا خنک شود. کاغذ پوستی را از ته نان جدا کنید. دور نان‌ها پلاستیک یا فویل بپیچید و اجازه دهید یک شب بماند. سپس آن را برش بزنید.

توضیحات بیشتر را با هم بخوانیم

نکته ۱: می‌توانید بجای شکر قهوه‌ای از شیرین‌کننده‌های مصنوعی مانند اسپلندا استفاده کنید. در اینصورت حتما دستورالعمل پشت بسته را بخوانید تا متوجه شوید که چه مقدار از آن معادل نصف فنجان شکر قهوه‌ای است.
نکته ۲: حدود ۳ عدد موز متوسط، معادل ۱ فنجان موز له‌شده است.

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *