مشاوره رایگان در کانال تلگرام راستینه کلیک کنید

شما در حال حاضر اینجا هستید :

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه اطلاعات درمانی حقیقت رابطه زمان مصرف کربوهیدرات ها و کاهش وزن

حقیقت رابطه زمان مصرف کربوهیدرات ها و کاهش وزنافزودن دیدگاه

نظریات در خصوص کاهش وزن بسیار زیاد هستند، به ویژه هنگامی که بحث کربوهیدرات ها به میان می آید. یکی از رایج ترین شایعات، کاهش کربوهیدرات بعد از حدود ساعت سه بعداز ظهر است، براساس این نظریه نخوردن کربوهیدرات ها به عنوان عصرانه، شام یا دسر بعد از شام می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. برای پی بردن به صحت این شایع با این مقاله از راستینه همراه شوید.

تاثیر زمان خوردن کربوهیدرات بر کاهش وزن

 

زمان خوردن کربوهیدرات

آیا واقعا این روش می تواند به دستیابی کاهش وزنی سالم، پایدار و درست به شما کمک کند؟

SELF.com با سه کارشناس برای کسب اطلاعات در مورد این مسئله مصاحبه کرد و حقیقت این است که هیچ قطعیتی برای این مسئله که کربوهیدرات ها دشمن درجه یک کاهش وزن هستند وجود ندارد. اما روش های دقیق تری برای مصرف کربوهیدرات وجود دارند که به جای به تعویق انداختن، به اهداف کاهش وزن شما کمک می کنند.

 

 پاستا

اول از همه، درک این مسئله که “کربوهیدرات ها” می توانند معنی بسیاری از مسائل باشند، مهم است. نان و پاستا تنها غذاهایی نیستند که سرشار از کربوهیدرات اند. لورن هریس پینکوس میگوید: “کربوهیدرات ها تقریبا در همه چیز، از میوه ها و سبزیجات گرفته تا غلات کامل، حبوبات، آجیل و دانه ها وجود دارند.” بنابراین، تسلیم نشدن در برابر تمام کربوهیدرات ها بعد از ناهار می تواند بسیار دشوار باشد.

 

 نان

کربوهیدرات های بد که اغلب با اضافه وزن مرتبط اند، کربوهیدرات های تصفیه شده یا ساده هستند. دکتر شاون تالبوت، بیوشیمیست تغذیه میگوید: کربوهیدرات های تصفیه شده (مانند کربوهیدرات های موجود در نان سفید و ماکارونی) هضم بسیار سریع دارند، بنابراین قند آنها نیز به سرعت وارد جریان خون می شود.

 

 میوه ها و سبزیجات

کربوهیدرات های پیچیده، موجود در غلات کامل، نان سبوس دار، میوه ها و سبزیجات، اغلب سرشار از فیبر هستند، که می توانند حجم زیادی از معده را پر کنند و فرایند هضم را کند کنند. در نتیجه برعکس زمانی که کربوهیدرات ساده می خورید، مدت طولانی تری احساس سیری می کنید و موجب می شود کمتر غذا بخورید. از این رو، غلات کامل، یعنی کربوهیدرات ها با فیبر بالا در واقع می توانند به پیشرفت کاهش وزن شما کمک کنند.

اکنون، در مورد پرسش خوردن کربوهیدرات در اواخر روز می توان گفت: این که چرا مردم فکر می کنند خوردن کربوهیدرات ایده بدی است قابل فهم است، اما فکر نادرستی است.

 

خوردن کربوهیدرات در شب

نظریه ای وجود دارد که می گوید خوردن کربوهیدرات نزدیک به زمان خواب، یعنی داشتن زمان کمتری برای سوزاندن آنها، به این معنی که هنگام خواب کربوهیدرات به چربی تبدیل می شود. تالبوت میگوید: این نیز یک افسانه است، چیزی که صحت دارد این است که کربوهیدرات ها به گلوکز برای انرژی تبدیل می شوند، و برخی در کبد و ماهیچه ها به صورت گلیکوژن ذخیره می شوند. وی توضیح داد: گلوکز اضافی- به عبارت دیگر، قندی که بدن شما قادر به استفاده سریع یا تبدیل آنها به گلیکوژن نیست- می تواند به صورت چربی ذخیره شود.

اما این مشکل کربوهیدرات نیست، یک مشکل ریاضی است. خوردن بیش از حد هر گونه مواد غذایی، کربوهیدرات یا غیر کربوهیدرات، می تواند به دریافت بیش از حد کالری منجر شود، و کالری اضافی می تواند به صورت چربی ذخیره شود.

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • skinnymom

منبع تصاویر 

  • wpengine.netdna-cdn
  • azkue
  • media.indiatimes
  • med-health
  • i.huffpost

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

سلامت عمومی

خوردن قرص

مصرف روزانه این قرص، حملات قلبی را به نصف کاهش می دهد!

تغذیه و سلامتی

هوس غذایی

چگونه هوس غذایی را به موقع متوقف کنیم؟

تغذیه و سلامتی

چای نعناع

خواص نعناع چیست؟ همه چیز درباره نعناع

تغذیه و سلامتی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

حقایقی درباره اعتیاد به شیرینی

تغذیه و سلامتی

زردچوبه

زردچوبه چیست؟‌ آشنایی با خواص زردچوبه

اطلاعات پزشکی

اختلال پرخوری یا پراشتهایی روانی؟

اختلال پرخوری چیست ؟

سلامت عمومی

قند و شکر

چه نخوریم تا مريض نشویم ؟

تغذیه و تناسب اندام

۲۰ کیلوگرم کاهش وزن

۲۰ کیلوگرم کاهش وزن در ۶ ماه

تغذیه و سلامتی

تیروئید

خوراکی های ضروری برای تیروئید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *