سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

۵ دلیل شگفت‌انگیز که چرا کارشناسان توصیه می کنند هر روز آووکادو بخورید!

آووکادوها یک سوپرفود جادویی هستند. ممکن است آووکادو یک میوه چرب باشد اما فریب بد بودن چربی آن را نخورید. تحقیقات ثابت کردند که آووکادوها یک ماده غذایی بسیار مغذی هستند که از بدن شما در برابر التهاب محافظت می کنند، خطر ابتلای شما به سرطان را کاهش می دهند، برای قلب تان مفیدند و به کاهش وزن کمک می کنند. نگاهی به ۵ دلیل زیر بیندازید تا متوجه شوید که چرا خوردن یک عدد آووکادو در روز ممکن است بتواند شما را از پزشک بی نیاز کند.

آووکادو

 آووکادو التهاب را کاهش می دهد.

اولین دلیلی که چرا باید بیشتر آووکادو مصرف کنید: آنها از پاسخ های التهابی شدید جلوگیری می کنند. اضافه کردن آووکادو به رژیم غذایی شما التهاب را تحت کنترل نگه می دارد، حتی وقتی آن را با چیزی مانند گوشت قرمز که یک ماده غذایی التهاب‌زا است، مصرف کنید.

تحقیقی که منتشر شد، نشان می دهد که خوردن یک همبرگر ساده باعث ۷۰ درصد افزایش در IL6 می شود ــ یک سیتوکین که موجب پاسخ التهابی می گردد.
اضافه کردن آووکادو به همان برگر می تواند التهاب را بطور قابل توجهی کاهش دهد. این مطالعه مشخص کرد که سطوح IL6 در هنگام خوردن یک برگر با آووکادو حدود ۴۰ درصد کاهش یافتند. در نتیجه فقط با اضافه کردن آووکادو یک کاهش ۳۰ درصدی در التهاب ناشی از مواد غذایی اتفاق افتاد.

 

 سرطان پروستات

آنها خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند.

خوردن آووکادو از سرطان پیشگیری می کند. یک مطالعه در مورد سرطان پروستات در مجله بیوشیمی تغذیه ای مشخص کرد که آووکادوها حاوی کاروتنوئیدهای بیواکتیو مهمی هستند که با سلولهای سرطانی مبارزه می کنند.
این مطالعه دریافت از آنجا که آووکادوها یک ترکیب منحصربفرد از عوامل ضدسرطانی و چربی تک‌غیراشباع دارند، بیشتر احتمال دارد که این ترکیبات توسط جریان خون جذب شوند. به نظر می رسد که داشتن یک محتوای چربی بالا در واقع در آووکادوها خوب است. سطح چربی بالاتر به بدن شما کمک می کند که مواد مغذی ضدسرطانی را بهتر جذب نماید.

 

سلامت قلب

سلامت قلب

منابع طبیعی ویتامین E و اسیدهای چرب تک‌غیراشباع، اجزای مسلم رژیم های غذایی هستند که LDL یا کلسترول بد را کاهش می دهند. آووکادوها یک منبع عالی از ویتامین E و چربیهای تک‌غیراشباع فراهم می کنند.
مطالعات اخیر نشان داد که ۸ مطالعه بالینی فعلی مقدماتی در مورد مصرف آووکادو، محققان را به این نتیجه رسانده اند که آووکادو به سلامت قلب کمک می کند.

 

کاهش وزن

به شما کمک می کند وزن کم کنید.

بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی اخیر دیگر، آووکادوها مواد مغذی هستند که با خواص منحصربفردشان می توانند بر تعادل انرژی، تاثیر مثبت بگذارند. این مطالعه نشان داد که افزودن نصف آووکادو به وعده نهار، تاثیر مطلوبی روی کاهش وزن دارد.
کلید اثربخشی آووکادو بعنوان یک ابزار کاهش وزن، آن نیست که بسیار سالم یا سرشار از مواد مغذی است بلکه احساس پری است که به فرد می دهد ــ چیزی که محققان به آن حس سیری می گویند. آووکادوها به شما کمک می کنند احساس سیری کنید و بنابراین کمتر غذا بخورید.

مقاله مرتبط: استفاده از آووکادو برای کاهش وزن

 

مقادیر بالای چربی های سالم

مقادیر بالای چربی های سالم

آووکادوها یکی از خالص ترین و مطمئن ترین مواد غذایی هستند که شما می توانید بخورید. علی رغم چیزهای منفی که گاهی اوقات بخاطر سطوح بالای چربی به آنها نسبت داده می شود، محققان دائما می گویند که آووکادوها یک ماده غذایی مهم و مفید برای سلامتی هستند که باید چندبار در هفته از آنها استفاده کنید.
آنها یک ضمیمه عالی برای هر وعده غذایی هستند. نگران محتوای چربی بالای آنها نباشید. چربی آنها از نوع تک‌غیراشباع است ــ یعنی چربی که از نوع سالم است و همانطور که گفتیم محققان نشان دادند که سطوح بالای چربی تک‌غیراشباع در آووکادوها به بدن شما کمک می کند که مواد مغذی را بهتر جذب نماید.

 

منابع

 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23196671
 • http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0955286304001597
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23638933
 • http://www.nutritionj.com/content/12/1/155/abstract
 • http://www.avocadosource.com/temp/OLD%20WAC%20II/WAC2_p025.htm

منبع تصاویر 

 • health.clevelandclinic
 • naturalon
 • trxexercises
 • heartsafe
 • nypost
 • californiaavocado

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

زیبایی

انجام کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز چیست؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

اسکالپشور

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *