سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

کاندیدای ابدومینوپلاستی چه کسی است؟

در عمل ابدومینوپلاستی، که با عنوان عمل شکم نیز شناخته می‌شود، پوست و چربی اضافی از قسمت پایین شکم برداشته می‌شود و همچنین پوست قسمت بالای شکم و عضلات شکمی استحکام بخشیده می‌شوند. بهره بردن از این روش به‌ویژه برای افرادی مناسب است که از نظر سلامتی در وضعیت مطلوبی قرار دارند اما از وجود چربی اضافه، پوست شل و عضلات ضعیف در ناحیه شکم خود ناراحت هستند.
برای حفظ راحتی و ایمنی بیمار، عمل ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در صورت لزوم فرد باید پس از انجام عمل دست‌کم یک شب را در بیمارستان بماند. پس از عمل، پانسمان شکم باید به مدت دو هفته برای حفظ راحتی فرد و مراقبت از زخم استفاده شود. لوله‌هایی که برای تخلیه ترشحات در بخش عمل شده قرار داده‌شده‌اند، به‌طورمعمول پس از ۵ تا ۷ روز برداشته می‌شوند.

کاندیدای ابدومینوپلاستی

چه کسانی از شرایط انجام عمل شکم برخوردار هستند؟

انجام عمل ابدومینوپلاستی برای آقایان یا خانم‌هایی مناسب است که از نظر جسمی در وضعیت خوبی قرار دارند، اما از تجمع چربی زیاد یا وجود پوست شل در ناحیه شکم خود که با رژیم یا ورزش رفع نمی‌شود، ناراحت هستند.
افرادی که قصد دارند وزن خود را کاهش دهند و یا زنانی که قصد بارداری در آینده را دارند باید انجام این عمل را به تعویق بیندازند.
عمل ابدومینوپلاستی با ابعاد جزئی‌تر می‌تواند برای افرادی که درجات کمتری از شلی پوست شکم را دارند مناسب باشد. این روش شامل برش کوچک‌تر زیرخط بیکینی است و هیچ زخمی در اطراف ناف به وجود نمی‌آید. زمان بهبودی پس‌ از این عمل نیز در مقایسه با عمل کامل ابدومینوپلاستی کاهش می‌یابد. افرادی که کاهش وزن قابل‌توجهی داشته‌اند می‌توانند از سایر روش‌های فرم دهی بدن بهره‌مند شوند. از جمله این موارد می‌توان به لیفتینگ قسمت پایین بدن یا لیپکتومی کمر، لیفت بازو (براکیوپلاستی)، لیفتینگ قسمت میانی ران، پانریکولکتومی (قسمت تحتانی شکم) و لیفت سینه (ماستوپکسی) اشاره کرد. با وجود آنکه برخی از این روش‌ها می‌توانند به‌صورت سرپایی انجام شوند، اما در عمل‌های گسترده‌تر، فرد باید پس از انجام عمل چندین روز را در بیمارستان بستری باشد.

 

منابع

  • uclahealth

منبع تصاویر 

  • clinimedspa

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

عمل لیپوماتیک

از لیپوماتیک بیشتر بدانید

زیبایی

فرآیند کویتیشن اولتراسوند

آیا کویتیشن اولتراسوند در از بین‎ بردن چربی مؤثر است؟

زیبایی

انجام کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز چیست؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

تغذیه و سلامتی

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین

رژیم‌هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

زیبایی

اسکالپشور

نگاهی دقیق‌تر به ‌اسکالپشور

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *